Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ha Kyrie Eleison, akkor Én...

Ha Kyrie Eleison, akkor Én tényleg erre iszom?

Figyelt kérdés

Gondolkozzunk csak el ezen. Isteni a magyar nyelv! Kyrie Eleison! Mi meg erre iszunk? De ez nem semmi! A halált el kell fogadnunk teljes valójában! És ehhez segítséget nyújt az anyanyelvünk. Kyrie Eleison! Erre iszom! Értitek? Ez a lényeg. Mi a halálból csinálunk egy kis komédiát. Humorunk ilyen messzire megy.

http://www.youtube.com/watch?v=KDJtBh3LGJg&feature=related



2012. szept. 28. 21:39
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Nemcsak humorunkban, életvezetésünkben is megnyilvánul ez a furcsa hozzáállás a világhoz. Pl. személyes a saját gondolataim, s velük ellentétben a gyakorlatias hozzáállásom. Minden egyre megy. Mindenkit nem akarok meggyőzni. Ez a precizitás feltételezi a különös komédiát, amit nap, mint nap élek. Észreveszem a jeleket. Igyekszem. A komédia, mint tragikus előjel. Hirtelen csap le. Kíméletlen, ugyanakkor egyértelmű. Persze, legtöbbször csak utólag. De észreveszem. És ez, ami számít.
2012. szept. 28. 21:51
 2/14 anonim ***** válasza:
Most mi itt a kérdés?
2012. szept. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A magyar nyelv furgangja. A vallás imádata, illetve az Isten szentsége? Minden egy. Azaz, Egy. Ezt kellett volna megfigyelned, kedves válaszoló.
2012. szept. 28. 21:54
 4/14 A kérdező kommentje:
A Kyrie Eleison egy siratóének. És mi magyarok, mit csinálunk ilyenkor? Iszunk? Ha rímel, benne az igazság? In vino veritas. Erre inni kell? Ez is kérdés. Nem tudom, már magam sem.
2012. szept. 28. 21:57
 5/14 anonim ***** válasza:
És hogy ezeket mind leírd kedves kérdező... Erre te mennyit ittál?
2012. szept. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Lényegtelen, hogy mennyit ittam. A konkrétum a következő. Rájöttem dolgokra az életemmel kapcsolatban. És ez mindenkire igaz. Ugyanis vagy térdepelünk és imádkozunk, vagy elfogadjuk a jelen tragikomédiáját, ennyi a tanítás.

Nincs igazán más választásunk. Egyébiránt maga a választás is többé-kevésbé illuzió. Ezen a szinten, amelyen a legtöbben vagyunk. Isten áldja, aki nem.

2012. szept. 28. 22:04
 7/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat. Ez a dal tisztán szimbolizálja, mire is akartam kilyukadni.

http://www.youtube.com/watch?v=NfjLJcZ06Gw

Tehát, itt az itteni perspektíva. Ellenben van más is. Csak tudatosítanunk kell. Ezáltal eljutunk nagyon érdekes utakra.

2012. szept. 28. 22:08
 8/14 anonim ***** válasza:

Annyira mégsem lényegtelen mennyit ittál és mit..., de lényegtelen.

Nagyon érdekes elgondolás, a te életedben biztosan nagy segítségedre lesz, másokéban már kétlem...

A gond csak az, hogy ez továbbra sem kérdés. Nem azért, hogy kötözködjek csak tényleg nem értem ezt, minek írtad ide le. Szerintem kéne nyitnod egy blogot. Csak tanács.

2012. szept. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
I wish that I could have this moment for life...
2012. szept. 28. 22:14
 10/14 anonim ***** válasza:
Jó, akkor szerintem, egyél valami szárazabb ennivalót, aztán feküdj le aludni, és holnap minden rendben lesz. Azaz nem teljesen... de jobb lesz.
2012. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!