Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Csak akkor vagyok felszabadult...

Csak akkor vagyok felszabadult ha iszom? (lent)

Figyelt kérdés

Tudom rossz kategória, de itt válaszolnak a legtöbben, és nagyon szűkségem van segítségre. :(

Tehát, nagyon félénk vagyok, de tényleg nem az hogy jajj egy kicsit visszahúzodó.

Szó szerint nem merek beszélni, társaságban, főleg ha ismeretlenek.

Ha iszom (de nem vagyok full részeg, hogy járni nem tudok..) akkor tényleg bárkivel elbeszélgetek, normálisan, nem hülyeségeket, hanem értelmesen. És ilyenkor nem érdekel semmi tényleg. De csak ha iszom..

Például: Elmentünk egy ismeretlen társagába egy barátnőmmel. ő nagyon magabiztos beszédes, és meg tök félénk. Engem észre se vettek szinte, de nem közösítetek ki meg semmi, csak nem beszéltek hozzám stb. Elkezdtünk iszogatni, de csak mi ketten a többiek nem. És tökre beszédes lettem, és rögtön mindenki észrevett meg beszéltek hozzám, elvoltunk..

És mindig ezvan.. Ha nem iszom egyszerűen nem tudok senkivel beszélni, üres lesz a fejem, nem találom a szavakat, és semmi nem jut eszembe. Próbáltam azt amit mindenki mondott, hogy szarjam le, lépjek túl a gátlásaimon, de ez tényleg nem ilyen egyszerű. Ezerszer indultam úgy neki a napnak, hogy nemérdekel magabiztos leszek, de amikor arra kerül a sor semmi.. Mit tehetnék szerintetek? :(( Valószínűleg most azt fogjátok tanácsolni, hogy próbáljam,ne gondoljak arra hogy nem fog sikerülni, ezerszer neki futottam már de semmi. Félek hogy az emberek elítélnek. De ez régen nem volt így, nemtudom mi történhetett régen magabiztos voltam. Viszont nem akarok folyamatosan alkoholt inni, ahhoz hogy szociális lehessek.. Valakinek tapasztalat akinek sikerült már ezen túllépnie? Hogyan??



2012. aug. 23. 19:37
 1/6 A kérdező kommentje:
tudom, hosszú de valaki írjon :SS
2012. aug. 23. 19:47
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg vagy te elégedve magaddal? Ha magaddal megbékélsz, hidd el, az önbizalmad is megnő.
2012. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Változó. Néha szeretem magam néha, viszont utálom minden egyes testrészem.
2012. aug. 23. 20:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Próbálkozz a rágógumival. Darabka rágógumi olyan magabiztos és laza tartást ad. Ahogy rágicsálod, olyan laza , jópofának érzed magad.

Az ital hatása abból is származhat, hogy valami cselekvési forma, cselekvési sorozat, ami kitölti a hézagot. Ha mást innál, csak épp a "poharazgatás" miatt, lehet, hogy az is megtenné ezt a hatást. Próbáld ki,próba cseresznye!

2012. aug. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Először is ne add fel! Mint ahogy már leírtad, egyszer (lehet már többször is) magabiztosan kezdted a napot és mégsem sikerült azzá vállnod. Tudod nem elég ha csak néha hiszed ezt magadról, ha kudarc ér, hogy mégsem sikerült a társaságban beszélgetned, jól érezned magad akkor sem szabad elszomorodni. Mindennap kelj úgy, mint egy magabiztos, közvetlen csajszi. Nem fogsz rögtön olyanná vállni, amilyen szeretnél lenni, lehet neked idő kell hozzá, de soha ne szomorodj el ha nem sikerül. Majd következőnek sokkal jobban alakulnak a dolgok...

Valószínűleg az is baj lehet, hogy az agyad ráállt arra, hogy ugyis kuka leszel ha társaságba kerülsz..és akarva-akaratlanul ezt az "emléket" hívod elő és megint visszahúzódó leszel..viszont az nem megoldás, hogy csak piálás után nyílsz ki.Csak pozitívan gondolkozz :)

2012. aug. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Képzeld magad elé, hogyan viselkedsz, miket mondasz, mitől mosolyogsz, milyen vagy, mikor iszol. És tedd ugyanazt, utánozd le magadat, anélkül, hogy innál.
2012. aug. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!