Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nem tudom mi a megoldás a...

Nem tudom mi a megoldás a dühöm levezetésére. Úgy érzem elszabadul a rossz énem. Vélemények?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet hogy alapvetően nyugodt természet vagyok, úgymond birkatürelmű de mint mindenkit, engem is érnek attrocitások, csakhogy én ezt mindig lenyelem és magamba fojtom. Így ha nagyritkán vitába keveredek, úgy érzem, hogy piszok nehéz visszafognom magam, hogy ne tegyek valami olyat amit később megbánok. Szerencsére eddig mindig sikerült kordában tartanom magam, csak félek egyszer nem fog menni. Szoktam beszélgetni hozzám közelebb állókkal erről és azt mondják, hogy olyan nincs hogy a düh csak gyűlik, gyűlik és egyszer majd ki kell adni, hanem szépen túl kéne lépnem a gondokon. Szerintem ez nem így van... már olyan gondolatok járnak az eszemben, amiben durva mód ugyan, de "megoldást" találok a gondokra, csak tudom, hogy ezek nem az én gondolataim, hanem ahogy én hívni szoktam, a "farkasomé". Van az a mondás, hogy " Az emberben két farkas van, a jó és a rossz. Ki melyiket táplálja, az lesz az erősebb" .Egyre gyakrabban megijedek magamtól, hogy megint min jár az eszem. Volt már rá példa, hogy vita közben ami nagyon feldügített, vörösen láttam egy kis ideig. Kétségbe vagyok esve. Ha valaki rendszert tudott találni a mesémben, legyen oly szives, írjon véleményt. ... jó volt ez így leírni..

2012. okt. 7. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fel kellene oldani a sérelmeidet, amiket raktározol magadban. Van egy nagyon jó módszer erre, amit te is tudsz magadon alkalmazni.

Itt nagyon sok segítséget kapsz ezzel kapcsolatban:

http://www.youtube.com/playlist?list=PL7EC734CC4B276E4F

2012. okt. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Belekukkantottam, amit első küldött, nagyon érdemes vele fogléalkozni, ezek hasznos dolgok.

Van egy hasonló témájú könyv: Sorsfordító Megbocsátás. Colin C. Tipping az írója. Ennek az a lényege, hogy MINDEN ami történik, valamilyen tanulási lehetőség. Tehát nem kell érte dühöngeni, hanem azt kell kérdezni: Mire tanít engem ez a helyzet? És ha valaki bánt, (most figyelj!) annak hálával tartozunk, mert hajlandó felvállalni a negatí szerepet, azaz a megbántást. Persze ő is tanul belőle, és így mindketten fejlődünk, haladunk a békességes úton. Szó van a harag okának leírásáról és elégetéséről, meg efféle megszabadulási technikákról, de nem hiszek ezekben. Csak az az egy megoldás van, hogy : nincs mit megbocsátani, nincs miért haragudni, csak tapasztalatok vannak, amelyekre szükségem van. És kiagyalom, hogy mit tanultam most pl: ebből.

2012. okt. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, nagyon sokat segítettek máshogy értelmezni a velem történtetek :)Jó esett, hogy valaki meghallgatott :)
2012. okt. 7. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!