Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Memóriafejlesztés felsőfokon?

Memóriafejlesztés felsőfokon?

Figyelt kérdés
Egy nehéz középiskolát választottam és azzal kell szembenéznem, hogy rossz a rövid és a hosszú távú memóriám... Sajnos azzal a ténnyel kell szembenéznem, hogy ha 5öst akarok, akkor napi 15 órát a füzetek felett kell görnyednem, hogy valamit bevéssek a fejembe. Olyan programokra és játékokra lennék kíváncsi, ami a rövid és a hosszútávú memóriát is fejleszti. Nekem az mindegy, hogy szórakoztató, vagy dögunalmas, csak memóriát fejlesszen. Akaraterőmből van bőven, meg tudom oldani, hogy alaposan belevéssek valamit a fejembe, de ami nem érdekel. Azt elolvashatom 100x akkor sem fogom pontosan elmondani. Persze nem pont magolni szeretnék, de jobb lenne fejleszteni a vincseszterem. :) Előre is köszi a segítséget!

#memória #memóriajáték #memoriajatek #memoriajáték
2012. okt. 9. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár rengeteg csodamódszer van, de az én véleményem az, hogy ez adottság. Ikább azt kellene kitalálnod, hogy mi az a módszer, amivel tanulnod kellene. Vizuális vagy, vagy inkább hallani szereted? Esetleg úgy a legkönnyebb, ha 20x leírod? Nagyon sok múlik ezen. Pl én sosem gondoltam, hogy olyan dolgokat meg fogok tanulni simán hangoskönyv alapján, amiket sikerült, mivel olvasva/leírva egyszerűen nem fogtak meg.
2012. okt. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tudományos műsorban hallottam: butít a margarin, meg a vajkrémek, de a náplyi, meg hasonló krémes kekszek is, mert ezekkel töltik. Ugyanígy a margarinnal készült pogácsák, stb.

Más források szernt (és saját tapasztalatom szerint)butit a sok cukor, és persze az alkohol.

Ami az agynak jó, az a sok oxigén, tehát friss levegő, szabadban futni, természet közelében, és erőn felül. A futás, vagy bármi más NEHÉZ sport feléfokozza a vérkeringést, ezáltal az agynak is több jut. Így lehet, hogy a tanulásból a futásra áldozunk időt, viszont visszanyerjük, sőt többszörösen, mert jobban fog az agyunk ezután.

Hasznos és kellemes ital: 1-2 kávéskanálnyi almaecet, ugyanannyi méz, és kellemesen meleg víz. Vagy: Csészébe 2-3 szem szegfűszeg, rá frorró víz. több óráig is állhat, folyamatosan iszogatható, élénkíti az agyat.

2012. okt. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!