Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Közép és felsőfok között...

Közép és felsőfok között szinte csak a szókincs nagyságában van különbség? Ha megtanulnék egy kisebb szótárnyi szót, (18k) és tudnám is használni, akkor felsőfokon tudnék beszélni középfokú nyelvtannal?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgán mi a különbség felső és közép között? (angol)
2012. aug. 18. 22:00
 1/3 anonim válasza:
86%

Nem vagyok szakéítő, de úgy rémlik, nyelvtanban nem sok különbség van a közép és a felsőfok között. Asszem talán +1 igeidőt kell tudni használni (tehát az összeset ugye).

Ami inkább diffi az a szókincs, és a kifejezések, valamint az, hogy ezeket mennyire tudod készség szinten használni.


Szóval a kérdésre válaszolva azt tudnám mondani, hogy azért nem csak szókészlet, de a gördülékeny, folyékony nyelvhasználat is kell hozzá.


Viszont, anno, 10 éve, mikor én készültem középfokra, azt mondta a tanárom, hogy a a középfokot a felsőtől sokkal kevesebb választja el, mint a közepet a felsőtől.

Tehát, míg a középfokhoz, az alapfoki tudás 2-3-4-szerese is kell, a felsőhöz elég a középfoki tudáshoz hozzátenni. +10-20%-ot.

Mint mondtam, ez már régen volt azóta változhatott a követelmény, régen még a középért is nagyon keményen meg kellett dolgozni, amiket ma hallok, hogy nagyon lement a színvonal, egyesek azt is mondják, hogy ma egy gyenge közép annyit ér, mint régen egy erős alapfok.


Szóval nem tudom, ma mi a trend, de régen ez volt.

2012. aug. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Előző vagyok.

Javítanám magam

"Viszont, anno, 10 éve, mikor én készültem középfokra, azt mondta a tanárom, hogy a a középfokot a felsőtől sokkal kevesebb választja el, mint a közepet a felsőtől."


Helyesebben a középfokot a felsőtől kevesebb választja el, mint a középfokot az alapszinttől.


Magyarán alap szintről közép fokit eljutni nagy meló, közép fokról felsőre eljutni már nem olyan nehéz, jóval kevesebb meló.

2012. aug. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ment a kéz.
2012. aug. 19. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!