Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » A szépség tényleg olyan...

A szépség tényleg olyan szubjektív? (vagyis ennyire sz*r lennék? )

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen képekről, rajzokról van itt szó. Nagyon szeretek ezekkel művészkedni, művészeti suli elvégzésével rátértem arra, hogy végre szabadon, a saját magam elképzelésével fessek és rajzoljak, vagy művészi fotókat csináljak/photomanipuláljak. Rengeteg rajzom inkább eszményi, és furcsa, bonyolult, gondolatokat takar, az a benyomásom róla, hogy elég riasztó, és csúf lesz végül az alkotás, miközben csinálom, akkor eredetinek, és szépnek tűnik, és legbensőbb lelkivilágom kifejezése ragad meg benne. Szóval, ha nem is szép, legalább sokatmondó. Aztán közzéteszem valami oldalon, és vagy csak olyan emberek jelzik a tetszésüket, akik közel állnak hozzám, vagy olyan emberek, akiktől igen kétlem, hogy megértenék a rajzot. Szóval nem értem mit lehet látni egy képben/rajzban, ha nem is túl szép, de még a mondanivalóját sem értjük? Elég kiábrándító.:-<
2012. okt. 12. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

igen! Ez a legjobb megfogalmazás: A szépség szubjektív!


Az én rajztanárom azt mondta: Az a művészet amit el lehet adni!

Nem kell üzenetet közvetítenie, elég ha a műdarab egy érzést vált ki az emberből. Onnantól máris kibontakozik a művészi mivoltja!

2012. okt. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos a válaszod.

Habár, valamilyen módon mégis maradok a szimbolikus művészetnél, szerintem ez a védjegyem. Ráadásul nem találok semmilyenféle igazi esztétikai szépségre! Talán épp úgy válthat ki érzelmet a nézőből, ha maga a festő is komolyan gondolja, és szívből csinálja.

2012. okt. 12. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!