Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit javasoltok borotválás...

Mit javasoltok borotválás vagy gyantázás és miért pont az?

Figyelt kérdés

2012. júl. 16. 20:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Borotválás


Előnye: Fájdalom mentes


Hátránya: Megerősödik a szörzet,gyorsabban nő


Gyantázás


Előnye: Tökéletesen eltünteti a szőrt és egy jó darabig újra se fog nőni


Hátránya: Iszonyatosan fájdalmas,legalábbis nekem az volt ezért inkább a borotválást választom,nem érdekel ha hetente/2 hetente meg kell ismételni akkor is inkább azt választom

2012. júl. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Arc-gyanta

Láb-borotva

Csak mert így senki nem szokta. Légy különleges, egyedi!

2012. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tudomásom szerint tévhit, hogy megerősödik a szőrzet a borotválástól.

Inkább optikai csalódás, hogy a borotvált felület látványának megszokása után a szőrös szőrösebbnek tűnik, mint előtte.

2012. júl. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Van egy szőrszál. Az alja vastagabb, a teteje/csúcsa hegyesebb, vékonyabb...

Borotválásnál a tetejét leszeded, a töve benn marad...

Így mikor nő a szőrszál a teteje is vastag lesz..hiszen a benn maradt vastag rész nő ki(logikusan) először és az lesz így a "vékony csúcs"...így tovább...és így megerősödik a szőr...


Gyantázásnál kiszeded a tövénél így a kinövő szőr vékonyodhat vagy "legrosszabb esetben" ugyan úgy nő vissza...

gyanta: fájdalmas, hosszú távú megoldás

borotva: fájdalom mentes, rövid távú megoldás


Mind2-höz ajánlom a bőrradírt, mert a szőrszál visszanövésnél a túl kemény bőrön nem biztos, hogy átjut és szőrbenövés lesz belőle..


Bőrtől is függ persze, valakinek nem bírja a bőre a gyantát, kipattogzik tőle:)

2012. júl. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nekem speciel a lábamon borotválom és ritkul a szőr,annyira nem is mondanám,hogy erősödne.

A karomat 2 hónapja gyantáztattam le először és 2-3 hét múlva újra ugyanolyan szőrös volt!Csalódás volt,mert azt hittem tovább fog tartani,míg nem nő ki újra.

2012. júl. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vannak végleges megoldások is.


Ha nekem férfiként brutál szőrös hátam lenne, én bizony végleges szőrtelenítést vennék igénybe az adott területre.

2012. júl. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha engem kérdezel, nem tudnám elképzelni, hogy a szakállamat gyantázzam, tehát borotva! :)

32/F

2012. júl. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hajnici válasza:
Én próbáltam mindkettőt de maradok a gyantázásnál hiába fájdalmasabb de legalább nehezebben nő vissza,de mikor borotváltam 3 nap után már ki voltak bujva a szőröcskék és mindig egyre több-több....Amikor nem tudom gyantáztatni akkor pedig krémmel szoktam az egyszerű de viszont azzal is nagyon hamar vissza nő
2012. júl. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én azt javaskom,h borotva,de ha érzékeny a bőröd kiütéses lehet,szerintem borotválkozás után használj testápolót és nem lesz probléma én is igy csinálom.A gyantában nem bizok,mert allergiás vagok rá,meg fáj :-P
2012. júl. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!