Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Biztos van értelme (így)...

Biztos van értelme (így) élnem? Ha igen, már nem tudom, hogyan.

Figyelt kérdés
Úgy érzem, az emberek nem tartanak semmire, akivel meg elvileg jobban vagyok, ők is boldogabbak lenének nélkülem, a családban mindenki azzal szórakozik, hogy engem (a legkisebbet - vagy a tinédzsert, ez most részletkérdés) cseszeget, sosem hagynak békén, amiket fölállítok magam elé cél, többnyire kudarc lesz belőle, ügyetlen vagyok, mindent elrontok és többet így egyhuzamban nem is bírok felsorolni :(((

2012. okt. 14. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú/lány?
2012. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan nagyon negatívan értékelik magukat manapság. Rz főképp amiatt van szerintem, mert a családok szúfolt, rohanó, sok-sok feladattal küszködő életet élnek, és a gyereknek csak a siessmár, delassúvagy, miezmármegint jut. Legtöbb gyerek vagy tizenéves így van, csak mivel kénytelenek megjátszani a magabiztost, így mindenki azt hiszi, a többiek magabiztosak, és tökéletesk, és fantasztikusak, csak ÉN vagyok a nagy semmi.

Olvass itt a gyerekrontó szülőkről, hátha ráismersz a magad helyzetére valamelyik cikkben:

[link]

2012. okt. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szinte pontosan eltaláltad, mert valóban a tinédzser korszakban járok, és fiú vagyok, már ha ez fontos, mert szerintem nem az
2012. okt. 17. 19:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát a lényeg az, hogy nem te vagy ilyen, hanem ilyenné váltál a nevelés által.

Pl: megerősíted magadat abban, hogy NEM ÉRDEKEL MIT MONDANAK, EZT MEGCSINÁLOM. Lehet elrontod egyszer vagy kétszer, előbb utóbb sikerül. Ha meg nem, akkor csakazértis. Ha csúfolnak, vagy veszekszenek, félrelöknek, akkor kezd újra. Tudatában legyél, hogy nem a te hibád, hanem az övék. Meg is mondhatod: Nézd Apa, mindig leszúrsz, és már előre félek, hogy mit mondasz, ha elrontom., Nem lehetne, hogy szép türelmesen kivárjuk, hogy hányadik próbálkozásra fogom megcsinálni?


Persze, lehet, hoyg durva választ kapsz erre, de tudjad, hogy akkor sem te vagy a hibás. Sajnos szgény szülők, nem mindig tudják, hogyan kellene a gyereket kezelni. De próbálgasd a párbeszédet. Próbáld rávenni őket, hogy szelídebben kezeljenek. Tartsál ki akkor is, ha bejön néhány kudarc.

2012. okt. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 niltwill ***** válasza:
100%

Oh, engem se nagyon tartanak semmire, de ez talán a közönyös világ miatt van. Gondolom bizonyos emberek még utálnak is. És akkor...? Épp ezért kell nekik megmutatni hogy milyen fából faragtak. Ne hallgass a lemondó véleményükre. Én is tanulom a japánt, annak ellenére, hogy egyik szülőm se támogat és feleslegesnek véli. Persze, de ha egyszer az érdekel...Mondom, ha elszánod magad, akkor a sok kudarcból egyszer csak siker lesz. OK, az elején biztos mindig elrontasz valamit. De idővel csak kikupálódsz, szóval egy kis önbizalom és magabiztosság kell és sok-sok gyakorlás. Nem kell feladni rögtön az elején, vagy néhány keserű élmény után. Úgyhogy fel a fejjel ifjú, és bízz magadban. Ne feledd, hogy mindig keményen kell dolgozni a célok/ambíciók eléréséért, legyen az egy idegen nyelv megtanulása vagy bármi más.


(Ha ügyetlennek nyilvánítod magad, csak akkor válsz azzá. Viszont ha nem hiszel ebben a letargiában és megpróbálod bebizonyítani az ellenkezőjét, akkor a tevékenységeid által válsz igazán nagyszerűvé...)

2012. okt. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!