Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit csináljak, hogy jobb...

Mit csináljak, hogy jobb legyen az életem? Félek, hogy depressziós leszek!

Figyelt kérdés
Pár évvel ezelőtt mindenben és mindenkiben csalódtam. Azóta már váltottam környezetet, írtam naplót, próbáltam barátkozni stb, de mind csak újjabb csalódást okozott. Azt vettem észre, hogy már nem tesznek olyan boldoggá a hobbijaim, mint régen. Volt vki ilyen helyzetben, van vmi ötlet? Csak értelmes dolgokat írjatok, ne legyetek bunkóak stb.
2012. okt. 19. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is éreztem... még mindig érzem. Próbálkoztam új környezettel (iskolát váltottam) és a hobbival is (rajzolok és írok) Nekem nem segített... Ez már régen volt. 2004-ben lett "elcseszett" az életem. Azóta nem bízok semmiben és senkiben. A napjaim folyamatos depresszió veszi körül. Tudom, hogy nem lesz jobb... Most ott tartok, hogy semmi nem érdekel... még az élet sem. Nincs életcélom, nincs semmim. Ez az utolsó évem a középiskolában. Ha végzek és meglesz az érettségi akkor elmegyek... minél messzebbre. Már csak abban bízok, hogy másik országban illetve másik földrészen teljesen új életet kezdhetek. Csak ez a tudat tart életben...Semmi nem köt ide.


Na szóval a kérdésre válaszolva:

Nem tudom,hogy mit lehet tenni ez ellen. Már rég óta írok. Az az elején segített, elvonta a gondolatomat a mindennapi problémákról... Az új iskolában csak minden rosszabb lett, az jött be.

Ami nekem nagyon sok erőt adott az a vallási nézetem és az "életcélom" Keress egy életcélt az segíthet. Akkor van miért küzdeni.


ui.: Én "elvesztettem" az életcélomat is... s vele együtt a reményt. Már csak a vallásom tart életbe. Kb. fél éve "hiszek" ha ez nem lenne már én se... Nem tudom, hogy ez még meddig tart. Mivel eddig minden próbálkozás hiábavalónak tűnt, ha ez nem jön be akkor sem adom fel... S eközben mélyen remélem, hogy külföldön egy új élettel jobb lesz...

2012. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Engedj el minden sérelmet, és elkezded másképp látni a világot! Innen megtanulhatod:

http://www.youtube.com/playlist?list=PL7EC734CC4B276E4F

A videókhoz van magyar felirat, csak be kell kapcsolnod.

2012. okt. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Eddig eszembe se jutott az öngyilkosság... mostmár tényleg depis vagyok.

Van életcélom, több is.

Köszi a válszt.

2012. okt. 19. 20:27
 4/13 A kérdező kommentje:
Remélem bejön! Köszi!
2012. okt. 19. 20:28
 5/13 anonim ***** válasza:

Kösz!!

Lehet bunkó leszek?

1/ Sokunknak így ősszel jöhet olyan gondolat, az idő járás, a borús nappalok, a szürke napok miatt, így reagál rá az érzék szervünk amit depinek hiszünk!

2/ Ez egy átállás, nem sokáig tart, jönnek az ünnepek, az év vége ajándékozás az nagy örömet szokott hozni! (meg a hó esés)

3/ Legyél szabadban sokat, egyél sok csokoládét, az boldogság hormont termel, a futás úgy szintén.

2012. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
??? Ez már évek óta tart... Vannak szezonális depressziók, télen, nyáron, ősszel tavasszal, olvass utána. Most másról van szó.
2012. okt. 19. 20:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen, én már elég régóta ilyen helyzetben vagyok. Amit most írok, már írtam hasonlót egy hasonló kérdésre. Könyveket olvastam ilyen dolgokkal kapcsolatban, megerősítő kazettát/CD-t hallgattam esténként, én is írtam naplót egy ideig. Ezt valamiért mindig kicsit félve mondom (attól, hogy mások kinevetnek), de este és reggel imádkoztam, ahogy én tudtam. Amikor már egy hete ezeket a dolgokat csináltam minden nap, kezdtem magam jobban érezni... Az én esetemben én nem voltam (sajnos még vagyok) elég kitartó, meg az itthoni állapotok se segítettek sokat. A célok keresése és azokért való küzdés nagyon hasznos. Nem kell elsőre nagy célokat kitűzni. Találj olyan embereket, ismerj meg olyanokat, akikben újra tudsz bízni. Igazából amikor elkezdtem írni a választ, úgy éreztem tudok valami hasznosat tanácsolni, de csak ennyit tudtam írni. Ja és egy rendes pszichológus tudna segíteni szerintem. Kitartás, türelem, próbáld meg a dolgokat tisztán látni. Ne "csak" tanácsokat fogadj meg, hanem nézz mélyen magadba, mert szerintem mindenkiben ott vannak azok a válaszok amiket keres, de az emberek általában nem látnak tisztán. Mondom ezt úgy, hogy persze én se látom tisztán a dolgokat nagyrészt.
2012. okt. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Isten keresd. Ha rátalálsz egy jó gyülekezetre, meditáló csoportra, vagy esszénus vagy rózsakeresztes vallásra, ilyen helyeken sok jó ember van, és te is megtalálod magadat és a boldogságodat.
2012. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

És miért imádkoztál? Egy pszihológus miben tudna segíteni?

Mit kéne látnom magamban, vmi baj van velem? Jól jönne vmi konkrétum.

Már próbáltam találni megbízható embereket, de nem találtam!

2012. okt. 19. 21:01
 10/13 anonim ***** válasza:

OSHO is jó!


[link]

2012. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!