Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti hogy bírnátok ezt földolgozni?

Ti hogy bírnátok ezt földolgozni?

Figyelt kérdés

2 testvérem 3 éves korom óta félrerak nekem, már milliók vannak azon a számlán.


Nemrég elkezdtem pszichológushoz járni. Apám, anyám nyugdíjas, csoda, hogy önmagukat fent tudják tartani, nemhogy majd nekem fizetni a heti 14 ezer forintos terápiát. Már az is érvágás nekik, hogy pár ezer forint elment valami másra, amire nem kellett volna. ÉRVÁGÁS, szó szerint.


Apám is úgy adja át a 7 ezret, mintha nem is lenne súlya... mintha csípőből ki tudna annyit pengetni bármikor. Hiába tudok az egészről, kérdeztem őket normálisan, hogy mondják már el, honnan a pénz, csak teszik az agyukat: "SZERINTED HONNAN LENNE? KI FIZETNÉ NEKED, MI?"... játsszák a megváltót, kihasználják a helyzetet és a lehető legjobban jönnek ki belőle.


Hát még a nővérem... 19 vagyok, ő 37, itt lakik szüleinknél, kértem tőle kölcsön egy terráriumi állat beszerzéséhez, lazán odaadta. SIMÁN KIPENGETTE, pedig rühell, ezt be is vallotta. És tényleg nem valami jó a kapcsolatunk, nem is értettem, mivel érdemeltem ki tőle ezt a jószívűséget. Azt mondja: "AZ ÉLET ELŐTT VAGY, MIÉRT NE SEGÍTENÉK?". :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


És utána fut a kis telefonjához és mástól tudom meg, hogy lekerült arról a számláról (ami később vagy az enyém lesz, vagy azoké, akik telepakolták, de semmiképen sem az övé) az az összeg, amit nekem adott. És még van pofája visszakérni tőlem. Elkezdi, hogy nem muszáj egyszerre visszaadnom, de mindenképpen muszáj lesz, jó, ha havonta részletekben kapja meg.


Az viszont az ő zsebére megy, nem a számlára... "duplán kapja vissza".


És egy ilyen családban élek. :D Mindenki titkol mindent, ha normális és emberi vagyok, akkor meg csak hazudozik hidegvérrel. Retkes pszichopata barmok... egytől egyig. Nemhogy nem adna, még meglátja a helyzetben a lehetőséget és kihasználja, rohadtul nem törődik azzal, hogy 19 vagyok és ami nekem fél éves fizetésem, az neki 2 havi...


Ti hogy bírnátok ezt feldolgozni? Tudom, hogy magamon hogy tudnék segíteni, hogy tudnám önmagam életét jobbá tenni, de akárhányszor az eszembe jut ez az egész, mindig visszaránt a tehetetlenségbe és a kilátástalanságba. Meg se érinti a nővéremet se, mintha semmi se történt volna... meg apámék is, teszik az agyukat, hogy ők a megváltók, milyen rendesek... közben meg örülnek, hogy a kis nyugdíjukból meg tudják maguknak venni a kis cigijüket meg a sörüket.


Tudom, hogy ÖRÜLNÖM KÉNE, hogy van hol laknom, de mégis... igazából a tudat kellemetlen. Bár még mindig jobb, mintha később tudnám meg mindezt, lehet, akkor nagyobb lenne a fájdalom.


Semmi őszinte érzés nincs bennük, hazudozó, bunkó, alattomos, aljas színészek. Ti mit csinálnátok, hogy elbírjátok viselni ezt? Nagyon égető érzés a lelkemnek ez. Az ember azt hiszi, egy megbízható, szerető családba születik, aztán derül ki, hogy színészkedés és hazugság volt az egész...



2012. okt. 25. 20:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja és apám tipikusan az az ember, aki nem adna ki ilyenekre pénzt... szóval középiskolában ingyenes volt a doki, akkor is ajánlotta, nem mentem, merthogy "ingyenes" és az tré.


Most el akartam menni, simán belement. :)))) Ilyen drága terápiába. Erről beszélek, az ő pénze lenne, már rég azt mondta volna, hogy "FIZETEM A NAGY FSZT NEKED, NEM EZT, KÖZÉPISKOLAIHOZ SEM AKARTÁL ELMENNI, AKKOR MOST MENJÉL INGYENESHEZ".

2012. okt. 25. 20:05
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, mi a problémád? Ha vlkitől kölcsönkérsz, vissza kell adni, ez így normális. Az, hogy neked félretett a 2 testvéred egy rahedli lóvét, annak csak örülnöd kéne, ha 7x HUF-al csökken (a terrárium miatt), akkor is. Igazából nincs jogod pattogni miatta, mert ugyan neked teszik félre, de ha meggondolják magukat, akkor sem tudsz vele mit kezdeni, mert végül is az ő pénzük... Mindenre megvan a pénzed, ezek szerint több is, mint amiért megdolgoztál, ott csücsül a számlán, mi a bajod? Fizetik a nagy lóvékat a kezelésedre is. Mai világban ki tud ilyet megengedni magának? Nekem vlhogy nem kerek a story. Azért, mert 1ik testvéred suttyó, akkor már az egész család hazug, meg álnok? És miért jönnének ki jól abból a helyzetből, h neked adnak lóvét? Nem lehet, h tényleg csak jó szándékúak? Nem beszéltél még erről az agytágítóval?
2012. okt. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
51%
Én ehhez nem tudok semmit szólni,egyszerűen megdöbbent és bánt engem,hogy az emberek a pénz miatt tudnak gyűlölködni,ráadásul a saját szüleiket,csak úgy viselkednek veled ahogy megérdemled...-.-
2012. okt. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2012. okt. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Leírta, hogy a testvérei, tehát nyilván több van neki... Esetleg ha végigolvasnád...


Egyébként bár nekem kicsit nehéz ezt átlátni, szerintem ha már félrerakták neked, még ha át is vernek jól jártál. A nővéred meg... hmm. Lehet, hogy most csak nagyon rosszul áll anyagilag, vagy szeretné, ha megtanulnál bánni a pénzzel, bár szerintem már 19 évesen azért tudsz. De egyértelműen nem valami erkölcsös dolog, hogy hazudnak neked. Szard le őket, és minnél hamarabb vedd a kezedbe a számlán lévő pénzt. Próbálj meg keresni megbízható embereket családon kívül, akire alapozhatsz. Tudom ez nem könnyű, de nem is lehetetlen ;)

A pénzről meg ne beszélj senkinek eleinte, sosem tudhatod kiben bízhatsz.

Nem irigyellek, a családoddal valami nem oké talán, ha nekik ez így jó, akkor legyen jó. De amint tudsz, menj onnan, ne maradj egész életedben ott mint a testvéreid.

2012. okt. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát pedig az lesz. :)


Ezek csak kitalációk voltak. Illetve egy része igaz, de feleannyira sem zavar, mint amennyire úgy tűnik a kérdéseimből.


Biztos, hogy nem leszek senkinek a papucsa, másra meg nem vinném, mert nincs olyan végzettségem, amiért annyi fizetést adnának, hogy 2 ember közül nekem érné meg dolgoznom.


Teljesen jól elvagyok velük. :D Addig fogok itt élni, amíg bírom anyagilag.

2012. okt. 26. 19:49
 7/11 A kérdező kommentje:

Főleg nem annak a neandervölgyi kis barnahajú gyámolatlan senkinek. Se a nagypofájú randa BORDERLINE-os gyökérnek.


Engem ez nem zavar. :D

Unatkozom, ennyi. Ha zavarna, már tettem volna ellen, tökmind1, mit.


Itt fogom leélni az életem. Jobb, mint csinálni 2-3 gyereket aztán papucsként szenvedni, meg fizetni azokat. Meg a nőt. ...


NEM TUDHATOD KIBEN BÍZHATSZ HÁT NEM MONDOD MINT EGY 12 ÉVES BESZÉLNE... DE OKOS VAGY TE "MÁRK SZÁZADOS" (Sgt. Márk) Ki vagy te, mi? :D Ilyen ésszel elmehetnél papnak, kisbarátom.

2012. okt. 26. 19:51
 8/11 A kérdező kommentje:
"Senkinek", hát még a 4 éve legjobb barátomnak tartott személynek sem beszéltem róla. 1 nincs értelme, 2 ami kell nekem, abból megveszem. Ha valaki kíváncsiskodna, max. azt mondom, túlóráztam.
2012. okt. 26. 19:52
 9/11 A kérdező kommentje:
Ha meg "nekünk" kell valami, TÚLÓRÁZZON Ő IS, AZTÁN HA SZENVEDETT, AKKOR MEGVEHETI. NEM FOGJA SENKI SEM KICSIKARNI A PÉNZT TŐLEM. VAGY ROBBAN A VULKÁN. AZ A LEGVESZÉLYESEBB, AKINEK SEMMIT, VAGY ALIG VAN MIT VESZTENIE! Ezt jó, ha tudatosítja magában mindenki. Nem fenyegetés, tény.
2012. okt. 26. 19:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Erről ez jut eszembe: "Szegény gazdagok"!

Jótanácsok: Élj szerényen. És tanulj szorgalmasan. Majd egyszer a magad ura leszel, mással ne törődj. Szállj ki a csapatból mihelyt lehet.

2012. okt. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!