Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a jó barátság titka? Avagy...

Mi a jó barátság titka? Avagy hogyan tartsam meg a barátaimat?

Figyelt kérdés
Világéletemben könnyen barátkoztam, nagyon sok emberrel gyorsan sikerült jó hangulatot teremtenem és megismerkednem. Ugyanakkor gyakorlatilag az összes barátom lemorzsolódott, ma már nincs egy sem. Kerestem magamban is az okokat, pl. nem vagyok bulizós, nem hívtam fel őket telefonon, de az igazság az, sokkal többször kerestem őket, mint ők engem. Ha én nem hívtam fel őket, abszolút nem hívtak, még olyankor sem, ha szülinapom volt vagy műtöttek:/ Rájöttem elég rosszul választhattam vagy sekélyes, hülyéskedéseken és poénkodásokon alapuló kapcsolatokat sikerült csak kialakítanom, és nem igazán tudom hogyan lehetne kialakítani egy tartós barátságot? Mi a titok, tudsz segíteni?
2012. okt. 26. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
25%

Ne akarj mindenáron valakivel barátkozni. Nem árt ha először megismered az ismerőseidet alaposabban és megvárod azt is hogy Te kinek vagy szimpatikus.


egy a fontos, mindig, mindenkivel legyél őszinte vagy inkább hallgass. Soha ne érezhesse más azt hogy Te nagyon szeretnél valakikhez tartozni-- mert az emberek általában önzőek és tartanak az ilyen típustól --mert vajon mit akarhat? vigaszt vagy hasznot tőlem? -- valahogy a legtöbb ember igy gondolkodik-- az inkább szimpatikus számukra akire nekik kell hajtaniuk az valamiféle sikerélményt nyújt az ilyen típusú embereknek.


Gondolj arra, hogy KAPJÁK BE! Keressenek Ők Téged! Inkább mint, hogy ismételten csalódj másokban.Meglásd épp az érdeklődési körön vagy a tartózkodó viselkedéseddel fog majd megkeresni olyan Téged aki barátnak való lehet.

2012. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát elég nehéz igaz barátokat találni.
2012. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Barátsághoz 2 ember kell, ugyanúgy mint a párkapcsolathoz, meg az adás vételhez.
2012. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
az első válaszolnak nagyban igaza van. általános iskolában 1 darab barátom nem volt. pont ezért mert túlságosan akartam tartozni valakihez vagy valakikhez. most középiskolában rengeteg barátom van, mert úgy igazná szartam rá hogy foglalkoznak-e velem vagy sem. szóval ajánlom, hogy tartsd be azokat amiket az első válaszolo írt.
2012. okt. 26. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj azon, hogy te mit vársz, vagy szeretnél a barátaidtól. Hogy meghallgassanak ha beszélsz? Akkor tehát tedd ezt: hallgasd meg őket, ha beszélnek. Hogy felköszöntsenek a névnapodon? Akkor tedd ezt te velük. Vagy az lenne a jóbarátod, akivel hasonlóan gondolkoznál? Akkor tapasztald ki a gondolatukat , és olyan barátot válassz, aki hasonlóan gondolkodik mint te, vagy akinek a gondolkodásmódját szívesen követed. És így tovább...
2012. okt. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónál van a pont. Én egyébként nem hiszek a rengeteg barátban. Lehet valaki népszerű, de magányos. A cimborák csak felszínes kapcsolatok, a barátságok mélyebbek, és nehezebben alakulnak. Bizalom, elfogadás, szeretet kell hozzá.
2012. okt. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
amit az első írt nagyon igaz..én itt rontottam el.majd igyekszem máshogy csinálni,csak végezzek végre a gimivel,fősulin remélem jobb lesz a helyzet
2012. nov. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!