Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért kommunikálsz másokkal?

Miért kommunikálsz másokkal?

Figyelt kérdés

Miért teremtesz kapcsolatokat? Érdekből? "Hátha jó lesz még ez az ember valamire nekem?" Képben akarsz lenni a körülötted lévő világról? Tudni akarod, hol a helyed? Szórakoztatás céljából (közös téma másokkal)?


Elvileg társas lények vagyunk. MIÉRT szerzel ismerősöket?!



2012. szept. 18. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban pontosan azért, amit le is írtál: társas lények vagyunk, egyedül rosszul érezzük magunkat
2012. szept. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És azokkal mi van, akik teljesen jól elvannak egyedül, max. szórakoztatás miatt szólnak másokhoz? Csak azért, hogy történjen valami... Csak a TÖRTÉNÉS miatt. Akik egyáltalán nem érzi magát rosszul, max. unatkoznak.
2012. szept. 18. 01:17
 3/7 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam.


Akik teljesen jól elvannak egyedül, max. érdekből szólnak másokhoz. Vagy történésből. De semmit sem éreznek mások iránt.

2012. szept. 18. 01:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Én csak akkor szoktam, ha konkrétan akarok is valamit attól a személytől. Inkább csak haverok vannak, barátaim nincsenek, lehet pont ezért.
2012. szept. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tartózkodó voltam régebben pontosan az olyan beszélgetésektől, amikről tudtam h érdekből zajlanak le és nem azért mert én szimpatikus vagyok az adott embernek, aztán rájöttem h ez hülyeség mert a világ így működik :S és ezek az érdekkapcsolatok nagyon nagyon fontosak nekem is, és ha elengedtem volna jobban magam, az érdekkapcsolatokból lehet h nagyon jó igaz barátságok szövődtek volna, de ennek már nem adtam esélyt.
2012. szept. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azért teremtek kapcsolatokat, mert sokkal jobb egy hangulatos este beülni egy étterembe a barátaiddal és jókat nevetni, beszélgetni mint egyedül. Persze ezzel nem mindenkin van így.

Én örülök, ha vannak olyan barátaim, akikkel beszélgethetek, mert nekem néha szükségem van arra, hogy elmeséljem valakinek, hogy mi történt velem.


Gondolom, hogy ha az embernek nincs sok barátja, akikkel esetleg bulizni jár, vagy éppen sétál egyet, akkor sokkal kevesebb dolog történik az életében. Így viszont többet tud szórakozni, mint otthon ülni egyedül.


Kérdező: Miért tetted fel ezt a kérdést? Pusztán kíváncsiságból? Te miért kommunikálsz másokkal?

2012. szept. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

- Valakiket érdekből szólítok meg (munka során, miatt)

- Valakiket azért mert hallottam róluk valamit és érdekelne igaz e?

- Valakiket azért hogy elmondják bizonyos dologról a véleményüket, így tudjam hogy hol a helyem.

-Valakiket szórakozás céljából, mert jó fejnek és értelmesnek tűnnek.

- Valakiket kapcsolat kialakítása céljából.


Azért teremtek kapcsolatokat, mert az az élet része és természetes velejárója.

2012. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!