Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a fölösleges dolgokról, amik csak elveszik az időt az életemből?

Figyelt kérdés
17f vagyok, nem mondanám, hogy számítógépfüggő, de annak érzem magam, hiszen már lassan évek óta nem telt el itthon úgy egy nap, hogy legalább 3-4 órát ne töltsek a gép előtt( persze játék, fölös netezés, semmittevés). Ha van szabadidőm, egyből bekapcsolom a gépet és ottragadok, onnan már nincs visszaút számomra 3-4 óráig legalább. Persze, tanulok nagyjából, programokat szervezek, csak tegyük fel mondjuk egy szombat délután semmi dolgom, hát bekapcsolom a gépet... este 11 kor eszmélek, basszus éhes vagyok, nem is fürödtem de mindjárt elalszok. Mit tanácsoltok?
2012. okt. 28. 21:30
 1/5 anonim válasza:
0%
előszőr is.ne fizesd be többet a villany számlát,és ne vizess internetet.dobd ki a francba a géped!!!kakcsolodj ki keress haverokat,társaságot!!!BÚLIZZ!!!
2012. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Én is hasonló dolgon kapom magam néha, elég rossz.

Talán segíthet, hogyha szabsz magadnak egy időkorlátot, pl. "5-ig lehetek gép előtt". Segíthet, ha szervezel magadnak valamilyen más programot, mert akkor le vagy kötve azzal, és nem azon jár az eszed folyton, hogy visszaülj.

Az is jó taktika, ha nem hagyod bekapcsolva a gépet, mikor végeztél valamivel, mert tapasztalatom szerint akkor sokkal könnyebben ülök vissza elé, ha amúgyis megy.


A függőség megelőzésére próbáld csökkenteni a gép előtt időt valahogy. Hogyha nem megy, akkor drasztikus is lehetsz magaddal, és mondjuk nem kapcsolod be egyáltalán egész nap.


Azt hiszem, a lényeg, hogy más dolgot csinálj helyette, amit szintén élvezel, és lehet kell hozzá egy idő, de jobban tudod majd kontrollálni magad.

2012. okt. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Irigyellek :)

Én meg nem tudok a gép elôtt ülni 1 óránál többet, mert megunom, hiába van mit csinálni. Jobban szeretek társaságban lenni. De ha téged ez boldoggá tesz nem kell róla leszokni, attól hogy gépezel még csinálhatsz rajta értelmes dolgokat ;)

2012. okt. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Próbáld föltalálni magadat. Ha sok az időd, olvass, menj ki a szabadba vagy át a haverokhoz. Menjetek el, csináljatok valamit közösen, vagy hívd föl valamelyik régi ismerőst, beszélgess vele, hogy van. Keress egy barátnőt. Vagy tölts a családdal időt, a szüleid biztos értékelnék, ha nem csak bent kuksolnál a szobádban. Ami tetszik. Ha feltétlenül netezni akarsz, állíts be időkorlátot. Mondjuk a telefonodat, hogy 1-2 óra múlva csipogjon, hogy szevasz itt a vége, és csinálj mást. Aztán kapcsold ki a gépet. Akkor is, ha a level 150-en vagy épp. Ne mondogasd magadnak, hogy na még ezt a kicsit, aztán tényleg kikapcsolom, mert így mennek el 5-6-7 órák általában.
2012. okt. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Le kell győznöd a lustaságot, ami már jellemeddé vált.

Ez munka lesz.

Lassanként szabj magadnak egyre kisebb időt a gép előtt, és ha törik ha szakad tarts be. Megfogod szokni, és amit az ember megszokik, az lassan természetessé válik.


Esetleg állítsd be a telefonod ilyen délutánokon, hogy jelezzen: fürdés, fogmosás, menj enni. És emeld fel a feneked. Egy idő után magadtól fogod érezni, hogy túl sokat ülsz a gép előtt, és valamit kihagytál a napirendből.

2012. okt. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!