Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért nem tudok komoly dolgokr...

Miért nem tudok komoly dolgokról beszélni, van velem valami baj? Mit csináljak, hogy ez javuljon?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok.
2012. okt. 1. 23:50
 1/2 sweeney válasza:

Már az is sokat segít, ha könyveket olvasol és az ott felmerülő szituációkon és problémákon elgondolkozol.

Javasolnám a klasszikus regényeket vagy a kortárs novellákat.

Keress egy beszélgetőpartnert (vagy többet), akivel az olvasmányélményeket is meg tudjátok tárgyalni. Véleményem szerint az is fontos, hogy ne szleng stílusban beszéljetek, hanem próbáljatok szabatosan, hosszasan véleményt fejteni és vitázni. Hidd el rengeteget fejlődik az ember gondolkodásmódja, beszédstílusa, kommunikációja ezzel.

Könyvek mellett esetleg filmeket is nézhetsz, melyeknek valami mondanivalójuk van vagy t.a. társadalmi problémákkal foglalkoznak - ezeket is bőven ki lehet beszélni.

Innen tovább léphettek a saját életetekben előforduló problémákra vagy a konkrét társadalmiakra.

Bár nem tudom, mi neked a komoly dolog, de ha például nem tudod kifejteni a véleményedet az abortuszról, nem tudnál hozzászólni, vitázni, érvelni 20 évesen, az probléma és dolgozni kell rajta - ha szeretnél ezen javítani.

2012. okt. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hogyhogy komoly dolgok? Mik a komoly dolgok? Halál, szenvedés, szerelmi bánat? Nem értem. Mit értesz komoly dolgok alatt?
2012. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!