Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit kezdjek az életemmel?

Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

18 éves srác vagyok, tavasszal érettségizem. Rengeteget gondolkoztam már azon, hogy mit csináljak szeptembertől. Sok minden érdekel, és a jegyeim alapján felvennének a legtöbb egyetemre, de valahogy nem vonzz a dolog. Egyrészt nagyon nem tetszik hogy manapság boldog-boldogtalan továbbtanul, és diplomás emberek a Burger Kingben dolgoznak.


Szívesen költöznék ki Angliába vagy Amerikába, mert ez a két ország nagyon tetszett amikor ott jártam, és ki szeretném próbálni hogy milyen ott az élet, mert el tudom képzelni hogy letelepdjek ott. De mit kezdhetnék ott magammal?


Elég jó anyagi helyzetben vagyunk, szóval ez nem annyira fontos(mármint úgy nem úgy értem hogy életem végéig apám vagyonából akarok élni, hanem ha szeretnék ilyen vagy olyan suliba menni a szüleim tudnák finanszírozni)


A másik fontos dolog meg hogy van egy barátnőm három és fél éve, ő is idén végez és ő biztosan itt marad Magyarországon. Nagyon szeretem de nem tudom elképzelni hogy mit csinálhatnék itt jövőre.


Tudom hogy ezt nekem kell eldöntenem, és nem is azt várom hogy egy ismeretlen döntse el helyettem, csak ha valaki volt már ilyen helyzetben és lenne valami tanácsa azt nagyon megköszönném.


Gábor, 18



2012. okt. 29. 00:51
 1/5 Acplinth válasza:
Sztem a válasz nem bonyolult. 32F vagyok. 2000-ben végeztem el a technikumot és sokat filóztam ugyanezen a témán azzal a különbséggel hogy nem akartam tovább tanulni. Dolgoztam Németországban egy ideig mint tanuló mert vendéglátót végeztem. Akkor az anyagi része tetszett de a szülők hiányoztak. Rá egy évre megismertem a barátnőmet aki már 10 éve a feleségem. Nem sokkal az esküvő után (2002) adódott egy németországi munka de nem mentem mert nem akartam őt itthonhagyni meg amúgy is a 20-as éveink elején nem láttuk át hogy milyen lepra országban élünk. Sajnos manapság az ember itthon csak úgy megy valamire ha vannak kapcsolatai. Én már láttam 8 osztályos irodavezetőt csak azért mert jó nyelve volt, de láttam villamosnérnököt gyári munkásként dolgozni. Szóval a tanulás mit se ér itt nálunk. Tehát azt javaslom ha a szived külföldre húz és a jelen tanulmányaiddal kapsz melót azonnal menj. Ne várj a következőre mert nem biztos hogy lesz olyan. Ezt azért irom mert manapság már kijutni képtelenség mert ezek a csalók ellepték az országot a hamis munkaajánlataikkal. A barátnőd ha szeret vagy megvár vagy veled tart bárhova. Remélem jókat irtam és tudtam segiteni.:)
2012. okt. 29. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem várj egy évet, ha nem tudod mit is akarsz. Dolgozz valamit, és amikor lesz tapasztalatod mindkét oldalról, el tudod majd dönteni mit is akarsz. Dolgozhatsz pl Németoban úgy is hogy 2 hetente hazajársz ( ha épp olyan helyen dolgozol). Vagy ddobj fel egy érmét és amíg a levegőben pörög rájössz mit is akarsz:) én úgy szoktam.

De amúgy tanulni így is úgyis kell.

2012. okt. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy látsz a börgerben diplomásokat dolgozni, még nem jelenti azt hogy nem éri meg diplomát szerezni. Nem mindegy milyen az a diploma, de még az se biztos hogy egy bölcsészdiplomával oda kerülnél. Azon múlik minden hogy egyetem alatt mennyire használod jól az időt, mennyire fejleszted az egyéb képességeid stb. És még ha a börgerben kötsz ki, az se végzetes, ismerek olyat aki konkrétan bölcsészkart végzett és éveket lehúzott sz*r melóhelyeken ma pedig magas beosztásban dolgozik egy hivatalban, a végzettségének megfelelő helyen.


Hogy mit kezdenél Angliában magaddal? Kibérelnél egy lakást, bejelentkeznél egy ügynökségre és heteken belül ki se látnál a munkából. Ha ügyesen csinálnád pénzed is maradna egy rakással. Ha nem, egy leszel a sok bevándorló proli közül. Egyikkel sincs baj, és egy nagy kaland, érdemes kipróbálni.


A lényeg hogy legyen egy terved és azt próbáld meg végig vinni, aztán úgyis valami más sül ki belőle de lehet hogy az még jobb is.

Ez meg, hogy 18 évesen a 3,5 éves kapcsolatod köt ide, ne haragudj de megmosolyogtató. Majd elmúlik.


A helyedben (jó jegyek, lehetőségek továbbtanulni) először is csinálnék egy "gap yeart", ha vannak rokonok külföldön kimennék, szétnéznék. Itthon is próbálnék segédmunkákat csinálni, minél többet dolgozni hogy lássam mi a szitu. És gondolkoznék hogy hová menjek továbbtanulni! Hidd el kapálás közben, egy óriási gyárban ahol mindenki ordibál és rohangál, vagy egy alkoholista kőműves mellett megjön az ember kedve hozzá és ha letisztulnak a gondolatai kitalál magának egy olyan egyetemi szakot amit érdemes elvégezni.

Nem akartam erről a részéről ennyit írni de hát ez volt a kérdés, meg közben rájöttem hogy én is voltam hasonló szituban, az más kérdés hogy elég féloldalasan sikerült az a bizonyos kihagyott év. De ennek az volt az oka hogy én se törődtem eleget magammal, pl meg se fordult a fejemben hogy megkérdezzem, mit kezdjek az életemmel. Azért nem bántam meg, ma is ezt tenném!


Ja és ha rossz példát akarsz látni (mit NE kezdjünk magunkkal), elég ha szétnézel a GYK-n:)

2012. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat, tudom hogy nem volt rövid kérdés, örülök hogy voltak akik időt szántak rá.


Elfelejtettem egy fontos dolgot hozzáírni a kérdéshez, igazából ez az egész bizonytalanság alapja:


az apám egy multicégnél dolgozik vezető beosztásban. Gyerekkorom óta mindenem megvolt, viszont nagyon keveset volt velünk. Például a születésnapom piros betűs ünnepen van, mégsem emlékszem egy évre sem amikor velünk lett volna. Karácsonykor, újévkor is dolgozik, amikor itthon van, akkor is a munkahelyi dolgokon pörög az agya.


Attól félek, hogy ha egyetemre megyek, és szerzek egy felelősebb munkát, akkor én is ilyen leszek. Én szívesebben keresnék jóval kevesebbet, de szeretnék több és minőségibb időt tölteni a családommal.

2012. okt. 29. 20:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Erre röviden annyit tudok mondani hogy nem ezen múlik. Minden oldalról lehetne példákat és ellenpéldákat mondani. Talán annyit vegyél még számításba hogy egy képzetlenebb ember sokszor rászorulhat arra hogy napi 10-12 órákat dolgozzon, otthon is sefteljen, tegyen-vegyen, egy olyan vezető mint a faterod meg valószínűleg azért olyan amilyen, mert függősége, szenvedélye a munka. Mind a kettő elkerülhető.
2012. okt. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!