Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Titeket mi tart életben/ mi...

Titeket mi tart életben/ mi ösztönöz a következő napa?

Figyelt kérdés

Azt hiszem nagyon hülye gondolkodásom van, szeretnék rajta változtatni, de ne mtudom hogyan!


Szóval, azt hiszem izgalmas az életem és szinte mindenem meg van, de én mindenben a rosszat látom leginkább, mindig idegeskedek és panaszkodok.


Fél évig "küzdöttem" egy srácért (csak taligattunk az elején, de én titokban beleszerettem, de neki még szerelmi bánata volt, de kitartó voltam és belém szeretett majd végül ő hódított meg engem). Idén nyáron megkérte a kezemet!! :) Nagyon különleges a kapcsolatunk, nagyon szeretjü egymást, mindenben mellettem áll. Azt tervezzük, hogy kimegyünk külföldre dolgozni, meg gyerekeket, családot. Bár, engem most a szakmai gyakorlati helyemen át akarnak venni, így megduplázódik a fizetésem (ami eddig sem volt rossz), ezért lehet mégis maradunk.

Izgulok, mert sehol sem állok a szakdolgozatommal és decemberre le kell adni, januárban pedig spanyol nyelvvizsga, abból sem állok túl jól.

Eddig szinte mindent elértem az életben, amit szerettem volna, mégis kevés az önbizalmam, nem érzem magam elég jónak, meg egyszerűen sokszor úgy érzem, mintha nem is itt élnék ezen a földön, és egyre gyakrabban eszembejut, hogy úgyis vége lesz egyszer az egész életnek, akkor meg minek. És ez teljesen lehúzza a napjaimat. Csinálom a dolgomat, e úgy érzem, mintha egy gép lennék, aki kötelességből elvégzi a feladatait, de nincs bennem életkedv:S


2012. okt. 29. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:

" úgy érzem, mintha nem is itt élnék ezen a földön, és "(...)egyre gyakrabban eszembejut, hogy úgyis vége lesz egyszer az egész életnek, akkor meg minek. És ez teljesen lehúzza a napjaimat. Csinálom a dolgomat, e úgy érzem, mintha egy gép lennék, aki kötelességből elvégzi a feladatait, de nincs bennem életkedv."


Ha tudnád hányan vannak így, hogy már semmi motivációjuk a holnapra. Én emlékszem, még 6 évesen legalább 2 hónappal karácsony előtt, hogy be voltam zsongva, az utolsó hetek pedig egyszerűen kibírhatatlan várakozással teltek.

Most meg jó ha aznap rájövök, hogy ja igen, megint karácsony.

Ahogy növünk, úgy vesznek el a csodák, az újdonságok varázsa, de ez nem baj.

Írtad, hogy családot terveztek, minden oké, viszont gondolom ezzel együtt azt is érzed, hogy ha az ember valamire igent mond, sok más dologra nem-t is.

És azt kérdezed magadtól, ennyi? Ennyi az élet?

Jó dolog a boldogság, csak olykor unalmas.

Van ez így. Az ember hozzászokik a jóhoz.

2012. okt. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet hogy mégsem akarod ezt a dolgot a sráccal? Az oké, hogy küzdöttél érte, és jó vele, de ahogy értem igencsak fiatal vagy. Lehet, hogy ezt akarod, lehet, hogy ezt meg a fizetésed kétszeresére emelkedését tartod fontosnak és a dolgok ilyen folytatását látod kézenfekvőnek, de ha nem tud izgalomba hozni, akkor lehet hogy valami másra lenne szükséged!

Én is hasonló helyzetben voltam, már ami az alulmotiváltságot illeti, aztán saját terveket faragtam, arra koncentrálva hogy mit tennék ÉN a legszívesebben. És lehet, hogy ugyanúgy telnek a napjaim, mint előtte, de sokkal produktívabb vagyok, élvezem, és a saját jövőm fényesedik előttem.

2012. okt. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A vőlegényemmel nincsen smemi baj, semmiben sem vagyok olyan biztos, minthogy szeretem őt.

Egyedül az én fejemben van baj, mindig is ilyen voltam, nem tudok jókedvű lenni. Leginkább azt nem szeretem magamban, hogy félénk és visszahúzódó vagyok, nehezen barátkozok és hiányoznak a barátok az életemből :S

2012. okt. 29. 12:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor jó úton haladsz afelé hogy egész életedben magadat hibáztasd amiért rosszul mennek a dolgok, miközben a probléma és megoldás is a szemed előtt van. Nem feltétlenül a vőlegényedre gondolok.
2012. okt. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolj bele ha valaki meg nem kap meg mindent, azt vajon mi ösztökéli? A boldogtalanság is unalmas..és ott is eltűnik a motiváció ha sokat sikertelen az ember.

Annak kell örülni ami jó.

2012. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak egyszerűen keress magadnak egy célt, amit el akarsz élni az életedben. Lehet az rövidtávú, vagy hosszútávú, az a legjobb ha mindkettő. És ha ez megvan, és meg is akarod őket valósítani, akkor hirtelen lesz miért felkelni.

És még azt tudom mondani, hogy van ez a "úgyis vége lesz egyszer az egész életnek, akkor meg minek". Hát nem tudom. Te nem akarod hogy emlékezzenek rád? Vagy hogy majd a legvégén, azt mondhasd magadnak hogy "csak összehoztam magamnak egy jó életet". Na hajrá! Amúgy, én minek írok ide, ha a kérdést 5 éve írták?


...


Na mindegy.

2017. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En meg minek olvasgatok itt, mar több mint 9 eves kerdes basszus...
2019. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!