Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok rajtam segíteni?

Tudnátok rajtam segíteni?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, fiú.. az utóbbi másfél év meghatározó számomra, szerintem még a többi is így lesz ebben a bizonyos gimnáziumban.. annyi sok rossz dolgot éltem át, hogy szinte a boldog és örömteli dolgokon nem érzek semmit, nem mosolygok, nem érzek csak halovány kis érzékeléseket a szívemből. Még jó, hogy van színészi képességem, így legalább álarc mögé tudok bújni, fájdalmas egy álarc azt meg kell hagyni.. Nem találok önmagamra, nem találom helyemet a világban. Nincsenek kitartó barátaim akik tűzbe tennék értem a kezüket, csak az a baj, hogy én igen( barátság szinten egy kicsit naiv vagyok).. emberszámba vesznek, de úgy mégse.. ott vagyok velük, de úgy mégsem.. pedig régebben ugyanúgy viselkedtem mint mások, de akkor sem tekintettek rám úgy, mint egy barátként, hanem csak "biztos jólelvan magával", elmennek mellettem, egy erőltetett Sziaaa XY!! és akkor körülbelül ennyi.. az a baj, ha másokat nm tudok kiismerni, magamat h tudjam?? vannak emberek akik annyira elnyomtak kiskorukba, hogy mostanra kissebbségkomplexusok lett, csak az a baj, hogy ezt az egójuk nem bírja feldolgozni így ők is álarc mögé bújnak, mert szeretnek lenni a vagány csávók. Elfog néha a pillanat amikor csak elővenném a varázspálcámat, mint a Harry Potter filmekben és a cruciatos kínzóátkot mondanám ki rájuk, éljék át azt amit én, de ez csak álom, ezért néha szidom is magam, hogy hogy lehet ilyen, de megérdemelnék.. hogyan tovább??

2012. okt. 30. 00:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg itt barátkozni. Nekem is sikerült itt gyakorikérdéseken igazi barátokat találni, akik mellesleg itt laknak nem is messze :)

Ezek után suliban elvagyok, és pont leszarok ott mindenkit, hogy mit gondolnak meg ilyenek... Írj még ki pár ilyen kérdést hátha rádír valaki, meg keress ilyen kérdezőket is. Az első kérdésed mindig az legyen, hogy hol lakik, hacsak nem akarsz olyan barátot kivel sosem találkozhatsz :)

Ha Bp-n laksz, az sokban megkönnyíti a dolgod, de én sem ott lakom mégis sikerült. SOK SIKERT :) 17/F

2012. okt. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én például magamra ismerek ebből a leírásból. Nem teljesen, de egész sok hasonló dolog van az életemben.. Mintha senkinek néznének.. Ha gondolod felveheted velem a kapcsolatot, hátha tudok segíteni.:) 15/L
2012. okt. 30. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez volt 16 évesen,mondjuk mostmár valamelyest javult a helyzet,de hogy barátnőm és barátaim legyenek az elég messze van ugyérzem.
2012. okt. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem sincsenek barátaim. Hol laksz?
2012. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


21 éves lány vagyok. Világéletemben ki voltam közösítve suliban. Másképp gondolkodtam, másképp beszéltem, másképp viselkedtem, mint a többiek, és ez nem tetszett nekik.

A szüleimmel való együttélés sem tett túl jó az önbizalmamnak, mert ők sem valami kiegyensúlyozott lények.

Lényeg, hogy 20 éves koromra olyan pesszimista lettem, hogy a 15 éves koromtól kezdődő depresszióm és önbecsülési problémáim 20 éves koromra gyakori öngyilkossági gondolatokhoz vezettek.

Aztán a szüleim egy nap azt mondták, hogy már ne lakjak velük, úgyhogy itt lakom Budapesten. Először nagyon fájt, de végül rájöttem, hogy ez volt a legjobb döntés, amit tehettek. Rossz hatással voltunk egymásra.

A barátommal találkoztam, és tőle kaptam kölcsön igazi életmentő könyveket és hanganyagokat, amik nagyon segítettek megérteni a lélek működését. Megtanultam, hogy miért jutottam oda, ahova, és hogy hogyan törhetek egy sikeresebb és boldogabb lét felé. Persze ez még mindig folyamatban van, hiszen 20 éves folyamat eredményét nem lehet egy nap alatt gyökerestül megváltoztatni. De így is nagyon sokat fejlődtem.

Most már merek álmodni, és tudom, hogy ki fogom teljesíteni a képességeim, a személyiségem.

Magyarul : Azért érzed magad kirekesztve, mert ingatag az önbecsülésed, az énképed valószínűleg nem felel meg a reális képességeidnek, negatív gondolkodásmintát tanultál otthon, és ezért úgy is gondolkodsz. Lehet, hogy valamelyik szülőd panaszkodós, pesszimista, vagy munkamániás, vagy egyéb problémáik vannak, amiket te akaratlanul is felveszel, hiszen a szüleinktől tudunk legjobban tanulni.

Nem tudom, milyen lehet a háttered, de biztosan olyan a környezeted, mint ahogy te írsz: elkenődött, áldozatnak érzi magát. Az nagyon jó, hogy változtatni akarsz ezen, de akkor ne a problémára fókuszálj, ne akörül keringj, hanem a megoldásra koncentrálj. Élj a jelenben, ne a múlton rágódj...az már elmúlt. Képzelj el magadnak jövőbeli nagy álmokat, amiket meg akarsz valósítani. Minden nap élénken képzeld el, hogy milyen lesz akkor az életed, hogy fogsz kinézni (részletesen, pl. hajad, arcod, mozgásod, tekinteted, kezed, ruhád...stb.), milyen lesz az életszínvonalad...stb. Minden nap reggel és este egy kis cetlire írd fel az álmaid, céljaid, amiket jelenidőben fogalmazva írsz le, és egyenként elképzeled. Pl. én leírom a céljaim most :) :

- az egyetemen kiválóan teljesítek (most oda járok)

- világmegváltó fizikus vagyok (ilyen szakra járok)

- mentális képességeim természetfelettien jók

- olyan anyagi biztonsággal rendelkezem, amellyel minden anyagi elérhetőségű (azaz pénzzel megvásárolható) álmomat meg tudom valósítani

- a fogaim fantasztikusan erősek és gyönyörűek

- a szervezetem természetemnél fogva fenntartja és erősíti egészségem

- lelki állóképességem és teljesítményem lenyűgöző

- kedves vagyok, bölcs és kiegyensúlyozott

- mindig segítek magamon és másokon!

- Szeretem magam! Szeretem magam! Szeretem magam!.... (ezt tükör előtt érdemes mondani, és máris jobban fogod érezni magad...de minden nap kell! hiszen eddig nem ezt mondogattad magadnak képzeletben)

- a gyerekeimnek megtanítok mindent, ami az életben való érvényesülésüket és boldogságukat segíti (még nincs gyerekem, de pár év múlva lesz)


Ezeket hallgattam:

Brian Tracy - Phoenix szeminárium (netről letölthető asszem)

Skipp Ross - Dinamikus élet (ezt csak bizonyos helyeken lehet megkapni, mert ez egy Network21-es képzési program)

Egyéb Network21-es hanganyag. Nézz utánuk, de előbb azt hallgasd meg, amit először írtam.


Könyvek:

Popper Péter : Lélek és gyógyítás

Brandon Bays : Belső utazás

Florence Littauer : Személyiségünk rejtett tartalékai

José Silva : Agykontroll

Kerner Tibor : Sziklaszilárd önbecsülés

Anthony Robbins : Határtalan siker

Napoleon Hill : Gondolkodj és gazdagodj!

Brian Tracy : Maximális teljesítmény


:) Minden jót!

2012. okt. 31. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És még valami! Ne csak gondolkodj! Cselekedj! És ne halogass...hanem MOST cselekedj! (De ezt az említett irodalom is tanítja. :) )
2012. okt. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!