Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki betegesen "ember/társaság függő"?

Figyelt kérdés

Egy régi barátommal kapcsolatban, aki most nyáron azt mondta, hagyjam békén, átgondoltam sok dolgot, és megfigyeltem valamit. 3 olyan alkalomhoz kapcsolódva, amikor nagyon berúgott


- Először úgy történt, hogy meg volt hívva egy buliba. Ott beivott pezsgőt, likőrt, meg vbk-t, majd a társasággal lement egy kocsmába. Ott a házigazda csaj elment valami pasival, és ettől a barátom teljesen kikészült, és engem hívott fel hajnali 2-kor, hogy ő nem tud hazamenni, menjek el érte. És akkor még azt akarta, hogy az összes barátját hívjuk fel elmondani, hogy mi történt (hajnali 2-kor!)


- A másik két esett akkor volt, amikor meghívott az unokatestvéreihez. Én kevélyesen elcsevegtem velük, és a vége mindig az lett, hogy a barátom berúgott, és elkezdte sajnáltatni magát. Először a munkára hivatkozva, másodszor meg arra, hogy felzaklatta annak a csajnak a látványa, akibe nagyon szerelmes volt.


- Aztán mikor hárman piáltunk, és én egy picit beszéltem a másik sráccal, ő arrébb vonszolta magát, majd amikor megkerestük, ő azt kezdte el ordítani, hogy neki nincsenek barátai.


Szóval: létezik ilyen, hogy valaki ennyire kiborul, amikor nem rá figyelnek? Van ennek valami pszichológiai oka, és neve?


2012. nov. 3. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, létezik.
2012. nov. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
létezik.
2012. nov. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Relikvia ***** válasza:
Mivel az ember tarsas leny egyertelmuen!
2012. nov. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen.

És egyre több ilyen ember van, de a beteges függésnek nem áll összefüggésben azzal, hogy az ember társas lény.

2012. nov. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az utolsóval egyet értek! Az, hogy az ember társas lény, az nem ugyanaz, mint a társaságfüggő. A társaságfüggő még a szemét emberekhez is képes csatlakozni, csak hogy ne legyedn egyedül. És hatalmas hisztit csinál, ha nem ő van a középpontban.
2012. nov. 13. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!