Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy az ember...

Létezik olyan, hogy az ember egy jó iskolai társaságban nem kívánja az embereket, és mégsem érzi magát rosszul egyedül?

Figyelt kérdés

barátai nincsenek is az osztályba..

mégsem önbizalomhiányos


én valahogy nem bírom elképzelni a magabiztosságot, meg a csendességet,félénkséget, tömegtől való félelmet,"megszólalni nem merést"

tipikus jegyei az introvertált személyiségtípusnak


ja csak azért kérdem, mert én olyan vagyok aki nem érzi jól magát társaságban, azért mert legtöbbször egyedül van és nem szeretné megmutatni ezt az oldalát az embereknek mert fél ha megtudják, ugyanúgy távolodnak tőle mint ahogy az osztálytársak

19f



2012. szept. 12. 23:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Az iskola egy olyan kozosseg, ahova azert jarsz mert muszaj. Ha amugy az osztalyon/sulin kivul vannak olyan barataid, akikkel osszeultok, talalkoztok, akkor nem hinnem hogy barmi bajod lenne.

En is ruhelltem az osztalytarsaimat, megvolt midnig is a magam barati kore, veluk szivesen voltam barmikor.

2012. szept. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

úgyérzem, hogy ez az enyhe "emberutálat" sajna kiterjed bennem, és így alig tudok ismerkedni, nagyon igényes vagyok ha válogatok emberek között, mondhatni válogatós, mind mikor haverkodom és akkor is amikor egy csajról van szó..ha jellemzően magabiztosnak találok valakit akkor egyből leteszek róla, szólván, hogy minek próbálkozzak legjobb esetben összejövünk majd pár nap után szakítunk mivel nem bír elviselni..ha meg mindent tudatosan csinálok minden egyes szavamat meggondolom és jól is játszom rá, akkor egy kicsivel hosszabb lesza kapcsolat, de az meg nem én vagyok. hol itt az egyensúly?


(ja és van sok hobbim, ami nagyon is éltet)


egy régi barátom van, de néha úgy érzem, hogy neki én már nem vagyok olyan nagyon jó barát csak simán jó haver

2012. szept. 13. 19:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Amiről te írsz, az nem símán az introvertált alkatra vonatkozik, hanem más, komolyabb lelki problémákra (is) utal.


És igen, létezik. Minden esetben igen-igen okos emberről van szó (nem síma iskolai kitűnő, hanem születetten zseni vagy zseniális ember), aki a saját maga világában él és a maga ideái szerint létezik, a maga útján jár. Nagyon ritka az ilyen ember, de van.


Orvosilag semmi baja sincsen: a zsenialitás és a zseni-lét nem betegség, hanem jó értelemben vett deviancia (eltérés az átlagtól).

2012. szept. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!