Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Szerintetek normális hogy ha...

Szerintetek normális hogy ha fel akarok költözni Budapestre, és ezzel szinte majdnem új életet kezdeni?

Figyelt kérdés
14/F vagyok. Egy vidéki városba lakunk. A suliba teljesen mértékbe ki vagyok közösítve, a várost is utálom ahol lakok. Jelenleg az a vágyam hogy a szüleimmel felköltözhessünk Budapestre ahol teljesen új iskolába járhatok, és szinte minden új lenne. Egyetlen egy barátom sincs itt. Amikor nyáron Budapesten voltam 2 hét alatt nagyon jól összebarátkoztam egy lánnyal akivel a mai napig tartom a kapcsolatot de nagyon rossz hogy 200 kilométerre lakok tőle. Reggelente úgy megyek be a suliba hogy még egy napot túl kell élnem. AZ osztálytársaim folyamatosan beszólogatnak, piszkálnak, óra alatt nyálas galacsinokkal dobálnak. Ebben a városba egy barátom sincs így folyamatosan csak egyedül gubbasztok otthon meg amúgy is utálom ezt a várost ahol most élek. És sajnos még nagyon messze van az hogy egyedül is felköltözhessek Budapestre. Szerintetek ez normális? Senki sem tudja csak az a lány.

2012. nov. 3. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy egy lánnyal összebarátkoztál, még azonos Budapesttel. Nehogy azt hidd, hogy itt sokkal jobb a helyzet a sulikban. A gyerekek itt is kegyetlenek, a tanárok tele vannak feszültséggel, mert túl vannak terhelve. Próbáld átgondolni, miért is alakult ki körülötted ez a helyzet. Hátha rájössz arra, mit kellene változtatnod és esetleg ott is lehetnének jól működő kapcsolataid. Te Pestre vágysz. Én Pesten lakom és utálom Pestet, de nem tudok elmenekülni.
2012. nov. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A szüleidnek gondlom ott van lakásuk, munkahelyük, tehát zaért nem olyan egyszerű, hogy csak úgy hoppá,és költözünk.

14 éves vagy,akkor gondlom jövőre jön a középiskolai továbbtanulás, jelentkezz pesti suliba, kollégiumba,de azért ne gondold, hogy ott olyan király lesz az élet. Ott is be kell majd illeszkedni vadidegen emberek közé, sőt együtt is kell lakni vadidegen emberekkel.

Azt megkérdezhetem, hogy miért utálnak, közösítenek ki ennyire a többiek, mindenki?

2012. nov. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, persze én sem úgy gondoltam hogy "hoppá költözünk". Ez nem is akarom elmondani jelenleg a szüleimnek. Igazából fogalmam sincs hogy miért közösítenek ki. De nem csak engem közösítenek ki. Csak 6-7 fiú közösít ki engem ahogy 3 másik fiút is. A lányok nem. Talán azért mert én nem vagyok az a "menő" gyerek aki verekszik, cigizik (Igen, cigiznek 8.-kos létükre) és nem mentem még be suliba másnaposan (Igen, ez is előfordult egyszer-kétszer).
2012. nov. 3. 17:13
 4/8 anonim ***** válasza:
96%

Hát,akkor meg barátkozz a többiekkel. 6-7 ember nem szeret,de akkor van még legalább másik 20 az osztályban,és másik 200 az iskolában, a fociedzésen, a sakkszakkörön akikkel lehet barátkozni!

Gondolod ha felmész Pestre nem lesz az osztályodban 6 ember aki nem szeret! Ne viccelj már!

és most gonosz leszek,de leírom:ez így nekem önsajnálatnak tűnik, mert nem szeret 6-7 ember,és akkor mi van?

2012. nov. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Próbáltam már a többi 3 fiúval barátkozni de nem nagyon akarnak. Elég maguknak valók. A lányok meg csak a menőkkel hajlandóak barátkozni. ECDL szakkörön van egy két gyerek akikkel úgy jóban vagyok de barátnak nem nevezhető.
2012. nov. 3. 17:21
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem teljesen normális ilyen korban és ebben a helyzetbe. Viszont ha ezt nem tudod megtenni, akkor változtatnod kell a hozzáállásodon. 14 vagy? Nem mész jövőre gimibe/ új suliba? Esetleg nem szeretnél iskolát váltani? Ott tiszta lappal kezdhetnél.

Amúgy pedig én azt javaslom, hogy lét bátor! Edzés, szakkör, könyvtár, klubok - itt mind van lehetőséged új embereket megismerni. Ha ott, ahol laksz nincs ilyen (ha kis helységben laksz) akkor a közeli nagyvárosban? Interneten utána tudsz nézni! Mindenesetre kitartást! :)

2012. nov. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Nálunk általánosba az is előfordult hogy valaki aznaposan jött be. De tényleg, részeg volt.
2012. nov. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Szerintem teljesen normális.

Na, én is így vagyok, azzal a külömbséggel, hogy rengeteg barátom van itt is, vidéken. Viszont már nagyon régóta Pestre szeretnék költözni a szüleimmel. Elegem van abból, hogy minden jó dolog Pesten van, ott folyamatos az élet, itt meg csak évente 2, 5-5 napos fesztivál, amúgy teljes unalom. Meg rájöttem arra is, hogy itt a jövőm, felesleges itt vidéken "tökölni". Emellett a legerősebb középsulik is Pesten vannak. Szóval ha anyuék kijelentenék, hogy hétvégén költözünk Pestre, gondolkodás nélkül a nyakukba ugranék. :D

Amúgy tényleg rossz lehet neked, de biztos vagyok benne, hogy valami konkrét dolog miatt nem szeretnek. Nézz végig magadon kritikusan: mit nem bírhatnak benned? Azon meg próbálj meg változtatni.

2012. nov. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!