Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Nagyon magányos vagyok, és...

Nagyon magányos vagyok, és félek a gimnáziumtól. Hogyan lehetnék kevésbé antiszociális?

Figyelt kérdés

Szóval, bocsi, hogy hosszú lesz, de tényleg segítségre van szükségem. :)


14 éves lány vagyok, és alig vannak barátaim. Igazándiból csak egy barátnőm van, vele viszont nagyon jól megvagyunk, legjobb barátnők vagyunk már nagyon rég óta. De ha ő pl. nem jön suliba, mert beteg, akkor az egész szünetben egyedül állok, mint egy nagy f*sz. De ez nem csak az én hibám! Sorba veszem, nézzük a fiúkat: két csoport van nálunk, a romák és a gyerekesek. A romákról ne is beszéljünk, maffiózónak képzelik magukat, és azt sem érdemlik meg, hogy egy iskolába járjanak velem (haha ez kicsit egoistának hangzott, de tényleg így gondolom)

A többi fiú pedig olyan éretlen! Komolyan mondom, nem is értem miért. Olyan... Hogy is mondjam? Olyan debilek. Külsőre is éretlenek, elhanyagolt, falusi "parasztok", olyan csupasz lábuk van, amilyenről én is álmodok. Jó-jó, nem szabad ilyen miatt ítélkezni, de amúgy is hülyék, még őnekik az a fontos, hogy mennyi pontjuk van a metinben. 14 éves létemre még sosem tetszett egy srác sem, mert csak ilyenekkel vagyok összezárva. Jöjjenek a lányok: az osztályomban rajtam kívül 6 lány van. Abból 3 roma. És olyan tipikus, cigány kur*vák, jobb ha nem szól hozzájuk az ember. A maradék kettő lány meg olyan kis éretlen, gyerekes lány. De az a fajta, akik idegesítőek. Az egyik lómániás, de nagyon-nagyon-nagyon, a másik pedig olyan "Yaay, jó pasik *---* Imádom a jó pasikat, wáá". Na az ilyet utálom. És velük azért sem barátkozok, mert régóta ki vannak közösítve, és ha elkezdenék velük barátkozni, akkor én is ki lennék. Most mondhatja pár naiv ember, hogy "Nem kell foglalkozni mások véleményével, blablabla..." Ezt nagyon könnyű mondani. De ha elkezdek velük barátkozni, akkor én is "csíntevések" hálójába keverednék. A többiek ellopnák a tolltartómat, tönkretennék a cuccaimat, stb... Mert ezek ilyen elvetemültek.

Szóval ez az osztályom, és a kisebbek még rosszabbak. A legjobb barátnőmön kívül, esküszöm nektek egyetlen egy minősíthető személy nincs a suliban.


Ez vagyok én, ez az életem. :/ De az is igaz, hogy imádom a gépet, és valahogy nincs is kedvem ismerkedni, csak filmeket, animéket nézni, filmkritikus/vicces videókat bámulni, fórumozni, blogolni, stb... Imádom ezt az online világot, és nehéz belőle szabadulni.

Kb. 12 éves koromban azonban elkezdtem levelezni egy lánnyal. Most nyáron, 14 éves korunkban pedig sikerült találkozni, s megbeszéltük, hogy nyáron egymásnál is alszunk. Szerintem ő kedvel engem, de számomra ő néha fárasztó. Ha felmegyek a Facebook-ra, akkor direkt nem lépek be chat-re, de lájkolok valamit, és észreveszi, és rámír. És sokszor lekoptatom, mert egyszerűen nincs kedvem hozzá. Amúgy is mások vagyunk. Ő sokkal tinilányosabb, mint én.


Szóval: telefonon sosem beszélgetek senkivel, szabadidőmben itthon gépezek, az egész suliban csak egyvalakivel jövök ki jól.


És jön a gimi. Új élet. Rettegek. Láttam pár lányt a facebook-on, de nagyon nem szimpatikusak. Lehet, hogy túl "válogatós" vagyok? Megnézem az adatlapjukat, és kedvenc zene: "One Direction, Miley Cyrus, Vastag Csaba, stb..." Nem szabadna ez alapján megítélni valakit, de nem tudok mit tenni. Ha majd belevigyorogja a fejembe, hogy "Jajj, láttad Miley új haját. Olyan szééép". Akkor mit csináljak? Mondjam meg neki, hogy "Nem, kiba*szott ronda, és az az egész lány egy szégyen." Nem akarom magam megjátszani, de ha az igazi énemet adom, akkor nem hiszem, hogy annyira jóban tudnánk lenni. Én imádom a jó filmeket, és a jó zenéket. Persze nyitott vagyok a csajos, romantikus vígjátékokra is, de olyan filmeket is szeretek, amelyekről ezek a lányok sosem hallottak. Meg a zene. Nos, én inkább a rock felé vonzódok, és sajnos ez nem túl gyakori eset. :/ A fiúk sem szimpatikusabbak, a fele páwa, a másik fele,meg nőmániás, nekik mindegy, csak "cicikcicikcicik..." Nincs kedvem hozzájuk. Nem tudom, hogy miről tudnék velük beszélgetni. Meg, ha tegyük fel, hasonló érdeklődési körű emberkék lennének, akkor is félnék ettől az egésztől. Mert nem vagyok valami jó a kommunikációban. Lefagyok, nem jut eszembe semmi, kínosnak érzem, amikor beszélek. Mit csinálhatnék? Nagyon rosszak a meglátásaim? Nyitottabbnak kéne lennem az emberek felé, meg kéne őket ismernem?

De annyira nehéz, miután azt láttam a facebook-on, hogy a barátnőjükkel ember-világ előtt ilyen párbeszédeket folytatnak a tiniláyok:

-naaa xddd micsinálsz rib*anc?

-semmit te csövesge*ci xdddd olcsanjópasit láttam ma foh :$$


Hányok ezektől. De amúgy kinézetre én nem vagyok egy bekövesült vidéki lány.

Oh, amúgy nemrég voltam a Bnv-n (Budapesti nemzeti vásár) az iskolámmal, és éppen sétáltunk a legjobb barátnőmmel, amikor egy 16 év körüli, jóképű gyerek elkezdett jönni felém. Odajött, mosolygott, köszönt, és meg akarta kérdezni a nevemet, de otthagytam. Mit csinálhattam volna? Amúgy is, mit akart? Komolyan ki akart velem kezdeni? Nem tudom, hogy mit képzelt, de nagyon megviselt. Komolyan, ez megviselt. :D Szóval nagyon gáz vagyok. Ha belegondolok, hogy mit fogok csinálni az új osztályomban, azt látom magam előtt, ahogy semmit sem szólok, a háttérbe szorulok, és leégetem magamat...


Tippeket, tanácsokat megfogadok, és nagyon meg is köszönnöm őket. :) 14/l



2012. nov. 4. 12:05
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Hoppá, egy kicsit nagyon hosszú lett :D

Bocsi, most már nem is várok válaszokat, de ha valaki ráér, és van kedve regényt olvasni, akkor szívesen fogadom. :)

2012. nov. 4. 12:10
 2/20 anonim ***** válasza:

:D

Én ezt most végigolvastam, nyugi ez sokaknak a problémája..Sztem próbálj "elfogadóbb" lenni a többiekkel, nem kell elítélni mindenkit egyböl...Persze nem kell eröltetni.

Ilyen vagy, ezt kell szeretni. Gondolom :D

De ez most kicsit olyan volt ez a leírás, mintha a tökéletes csaj kritizálna mindenkit, akik sehol nincsenek hozzá képest... :D

2012. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek,én is hasonló helyzetben vagyok.

Neked már csak egy év,és új embereket ismerhetsz meg...viszont azt tanácsolom,ne ess abba a hibába,amibe én estem,hogy nem beszélgetsz/ismerkedsz majd az új osztálytársaiddal,mert utólag már nehéz megváltoztatni magadról a véleményüket főleg ha beskatulyáznak.


Tudom,hogy nem könnyű a csöndesebb embereknek ismerekedni,de gondolj arra,hogy inkább nézzenek hülyének,minthogy azt mondják rólad,hogy nézd,ez a lány milyen nagyra van magától,egész nap meg se szólal,csak ül csöndben a helyén,és nem szól senkihez,csak a barátnőjéhez.

Igen,tudom hogy nem ez a helyzet,de sajnos sokan nem gondolnak bele abba,hogy valaki miért olyan,amilyen,és hogy mit miért csinál..sok az ilyen rosszindulatú,és előítéletes ember...:/

Ne aggódj,ha nyitott és barátságos leszel,akkor nem lesz semmi gond:) Ne érezd magad kínosan ha beszélsz,add magad,ha valakinek nem tetszik,hát sz@rni rá:))) inkább azért utáljanak aki vagy,mint hogy azért,aki nem vagy ;)


Amúgy ne félj a fiúktól,nem harapnak ám :D

Legközelebb ne halaszd el az ilyen lehetsőget,főleg ha még szimpatikus is a srác,biztos csak ismerkedni akart,abba nincsen semmi rossz :)


15L

2012. nov. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Első válaszoló: Nem mondanám, hogy annyira egoista lennék, de az tény, hogy többnek képzelem magam azoktól az emberektől, akik körülöttem vannak. De szerintem ezzel mindenki így lenne... ;D

Második válaszoló: Neked méginkább köszi, sokat segítettél! :) Igazándiból igazad van, néha kapok is egy kis bátorságot, csak aztán nagyon berezelek. De akkor próbálok nyitott lenni, mert tényleg csak így lehet olyan emberekre találni, akikkel jól kijönnék. Csak félek, hogy nem lesz hozzád hasonló, értelmes lány az új osztályomban. :D De nagyon remélem... :) A fiú meg egyébként szimpatikus volt, de én még sosem beszélgettem fiúkkal, és rettenetesen félek tőlük. :D Tudom, hogy nem harapnak, de ha pl. valahol egy fiú rám néz, már ösztönösen el is kapom a fejemet, és inkább háttérbe szorulok. Nem tudom, hogy hogyan gyógyíthatnám ezt.

2012. nov. 4. 12:53
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát tényleg sikerült írnod egy miniregényt:D...azért igyekszek én nem ezt tenni.:)



Emlékszek, én is nagyon féltem a középsulitól, mármint inkább a gólyatábortól.De ennek már lassan másfél éve:)

Azért paráztam rá, mert akkoriban elég sok minden összejött és csöndesebb lettem. A gólyatáborban pont a 4 (bocs, hogy ezt mondom) r*banc mellé kerültem...Nem vagyok embergyűlő típus, sőt a kiközösítetteket is mindig sajnálom.(kivéve persze ha tehetnek is a kiközösítés okáról) De emlékszek már akkor is unszimpatikussá kezdtek válni..AZ egyik közülük már akkor is úgy akarta felhívni a figyelmet magára, hogy nevetett..bocs..vihogott és közben rázta magát..de szó szerint..én meg csak kussban néztem >_>...hátjó.. ilyet még azelőtt nem láttam...


Szóval így kezdődött..De aztán persze szerencsére a 4 r. egy faházba került és a 6 normálisabb lány szintén egy házba. Így telt el 5 nap. Emlékszek, első nap nem tudtam feloldódni..végig csináltam a programokat és kész..

aztán második napon kicsit oldottabb voltam és az egyik lány megszólalt este, hogy csináljunk egy bizalomkört..mindneki elmondta, hogy mit gondolt először a másikról..de őszintén..húú..voltak elég durva megjegyzések is..Rólam azt mondták:" Először azt gondoltam egy ilyen mulya lány vagy..aztán azt hogy egy csöndes lány vagy aki ha megszólal kiüt mindenkit a beszólásával.és rájöttem, hogy be nem áll a szád"..a többiek meg helyeseltek és nevettünk..Harmad nap meg nem bírtuk abbahagyni a beszélgetést ezért este kiküldtek a gólya felügyelők, edzeni..pizsamában..egymás nyakába tett lábakkal mentünk körbe,körbe..és mehetünk aludni..


Szóval így kezdődött a középsuli..a tábor "kényszerített" engem arra, hogy megnyíljak rövid idő alatt(legalábbis nekem rövid) és így máris volt egy társaság akire számíthattam..

Aztán kaptam egy jófej padtársat..aki fiú, de rendes nagyon és sokat nevetünk...



Ezzel csak azt akartam mondani, hogy én sem vagyok az a sokat beszélős típus, én is tartottam a sulitól, hiszen új társaság, ráadásul nem vagyok az a lányos lány típus..mindig is fiúkkal haverkodtam, bár a lányokkal sem volt gondom soha..plusz nem szeretek inni, bulizgatni...jobban érdekelnek a könyvek,sportok,zene

...de ennek ellenére én is meg tudtam nyílni:)



Bár a gólyatábor után még vagy 2 hétig kb. egy nagy gombócot éreztem a torkomban mikor bementem...egyfajta szorongás kapott el, mikor kiszálltam a kocsiból és lépkedtem a suli felé...De 2 hét elteltével, rájöttem, hogy nem is kell félnem, nem is kell mindenkivel jóban lennem és csak annyit tettem, hogy bementem, illendően köszöntem azért mindenkinek, majd odamentem azokhoz akiket szeretek is...


Először szerintem keress olyanokat akik szintén kicsit bizonytalanabb típusok..ha velük szóba mersz majd elegyedni, akkor a többiekkel is könnyebb lesz később.:)


És ne ess abba a hibába, amibe én anno/akkor...Nekem is előítéleteim voltak egy pár lánnyal szemben a facebook képeik alapján, meg posztjaik alapján, de élőben teljesen mások voltak...Az a lány akitől a legjobban "tartottam", az lett az egyik legjobb bnőm itt:)


Előítéletek nélkül, pozitívan, saját véleményt felvállalva állj ki és nem lesz gond:)


Ha visszagondolok, ma sem értem mitől is tartottam:D

Sok sikert!:)

16/L

2012. nov. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem akarok az első sorokban már rasszistának tűnni, de azt hittem, hogy a romák nem szoktak eljutni a nyolcadik osztályig. :P És igen, szerintem falun sokkal de sokkal rosszabb a helyzet, én egy nagyon kicsi városban cseperedtem fel, ami igazából falu jellegű, és most Szegeden vagyok kollégiumban, és egyszerűen elképesztőek a különbségek. Keveset vagyok otthon, általában csak a buszmegálló és a házunk között közlekedek, de ott is kibukik a mindennemű kultúra hiánya. :P Szinte nem lehet végig menni az úton, hogy valaki ne szóljon be semmit, a megállóban meg egyszerűen kiborít, ha szotyiznak meg trágárkodnak, igen "clever" módon folytatnak egymással kommunikációt. És tökre meglepődtem, hogy ez nagyobb helyeken mennyire máshogy megy, sokkal kedvesebbek és kulturáltabbak az emberek. Szóval azt tanácsolom, hogyha még nem döntötted el, akkor minél nagyobb városba, és minél jobb gimibe menj. Ott is lehet hogy lesznek furaságok, de azért az aljától így meg lehet szabadulni. Még akkor is jelölj meg szerintem egy jobb sulit, ha nem bizi hogy felvesznek.

Szerintem ez a néhány már ilyen lesz, meg ne próbálj asszimilálódni közéjük. :) Bár nem hiszem, hogy olyan nagy változások lesznek ez idő alatt. A gimiben viszont muszáj lesz, még akkor is, ha ők is elég "gyeresekesek", furák, vagy egyszerűen csak mások lesznek, mint Te. Szóval írod, hogy nem akarod megjátszani magad, egy kicsit muszáj lesz. Szerintem kilencedikben nagyjából kialakulnak a "klikkek" osztályon belül, tizenkettedikre ők is felnőnek (nagyjából) és egész jó társaság fog kialakulni (azt hiszem nálunk legalábbis így van :) ), de aki kilencedikben kilóg a sorból, utána nehéz lesz barátokra lelnie. Szóval ne nagyon, de egy kicsit képezd ki magad Mileyból. :) "naaa xddd micsinálsz rib*anc?

-semmit te csövesge*ci xdddd olcsanjópasit láttam ma foh :$$ " ez tuti nagyon az alja, ez ilyen szakmunkásképzős színvonal lehet, nem hiszem a fiatal lányok nagy része így állna értelmileg, ezért is mondom, hogy minél jobb helyre menj. Vagy mégis ez lenne a legnagyobb hányad? nem azért nem hinném, hogy gimiben ez lenne a színvonal, jajj. :D Amúgy ha nem jut eszedbe semmi, azért egy suliban mindig vannak témák, amiket bármikor elő lehet húzni (tanárok, ilyesmi) .

Egyébként általánosban nekem is csak egy két barátom volt, azóta azért több, de velük tartom a mai napig is a kapcsolatot, napi szinten. :)

És őszintén szólva, hol élnél normális "közösségi" életet egy ilyen faluban ha nem az interneten? Van blogod is? :) Szerintem ráérsz majd gimiben "kibontakozni" ilyen téren.

Én is inkább a rockzenét kedvelem, vannak kedvenceid is belőle?


Remélem hasznos volt valamennyire a válasz, ha akarod folytathatjuk tovább is az eszmecserét. :)

2012. nov. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

#6 Pedig én mindig is azt hittem, hogy a faluban jobb a helyzet...Én eddig kb 5x voltam falun, de ott mindig kedvesek voltak az emberek...vágyódtam oda:D


Gondolom ez is helyfüggő...Mert a városban is van olyan buszmegálló ahol a romák káromkodását lehet hallgatni egész nap(nem akartam rasszista lenni én sem..de ez ott így van:)) és van olyan buszmegálló is ahol viszont normális, kedves embereket találni...:)

2012. nov. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

# 7 : Úgy tűnik ilyen szempontból szerencsés helyeken szoktam járkálni Szegeden. :) Mondjuk igen, valószínűleg nem a belvárosban, meg a suli környékén fogok sok romával összefutni. :D

(Bocsássatok meg, próbálom elkerülni őket, de nem megy egyszerűen. :D )

2012. nov. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, könnyen össze lehet velük futni mindenhol..én is próbálom őket kerülni, habár volt osztályomban 2 roma is volt és mindketten normálisak voltak nagyon..de az ilyen sajnos ritka...

Kettejük közül az egyikük egyszer még egy olyan kijelentést is tett, hogy..."Romák..utálom őket.."..aztán ránéztünk és mondta, hogy "Tudom, én is az vagyok, de akkor is..."


Tényleg teljesen más volt ő:)

2012. nov. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ja igen, nekem még szobatársam is volt egy kb fél évig , és teljesen normális volt. :)

Nagyon jó ötlet, amit írtál fentebb, hogy próbáljon majd a bizonytalanabb típusok felé nyitni, mert nekik is ugyanaz a problémájuk, mint neki. Aztán remélhetőleg megnyílnak, mert abból nem szoktak túl nagy beszélgetés-cunamik kikerekedni, ha két szótlan ember próbál kommunikálni egymással. :P

2012. nov. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!