Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tudnátok nekem tanácsokat...

Tudnátok nekem tanácsokat adni a továbbtanulással kapcsolatban? Vagy csak elmondanátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés
Épp továbbtanulás előtt állok és teljesen be vagyok tojva, mert nem tudom még, hogy mit kezdjek magammal. Konkrét tervem nincs, leginkább történelmet vagy jogot szeretnék tanulni. Azonban félek, hogy ezekkel a diplomákkal nem fogok jó állást kapni. Másodszor pedig nem tudom biztosra, hogy bírnám is egyáltalán. Most jeles tanuló vagyok (sajna egy 4 mindig becsúszik), de ezért meg kell dolgoznom, tehát nem jön könnyen. Ezért sem vagyok biztos a továbbtanulásban, mert talán nem is vagyok elég jó hozzá. Másfelől én mindenképp szeretnék egy diplomát szerezni. Mostanában elgondolkodtam azon, hogy talán el kéne előbb végezni valami szakmát és csak azután elkezdeni az egyetemet/főiskolát, de akkor meg egy nagy kihagyással kezdenék neki az egésznek, bár én még a nyelvekben is el szeretnék mélyülni, mert az, hogy a nyelvvizsgáért bes*ggelek sok kifejezést nekem nem elég, meg a külföldi tanulás is érdekelne. Persze sok mindent szeretnék, de nem vagyok biztos magamban, nagy zűrzavar van most a fejemben. Valaki tudna nekem egy biztató dolgot mondani? Bármit a témával kapcsolatban? Minden hasznos lehet. 19/L

2012. nov. 12. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt tanuld, amit egész életedben később szívesen csinálnál. Hiába a rakat pénz, ha utálod amit csinálsz. És a pénz nem is hiányzik, ha a munkád a hivatásod. Nagyon kevesen vannak ilyenek, és csak belőlük nem lesz roncs.
2012. nov. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kezdésnek nem rossz.

a nyelvekre kell ráfeküdni, aztán külföldi egyetemen tanulni, aztán ott telepedni le. legalább 2 idegen nyelvet kell ismerned, de inkább 3, az egyik az legyen, ahol élsz majd, a másik egy olyan, aminek hasznát veszed majd ott. a magyar mint olyan tartaléknak kevés, esetleg szlovákiában, romániában, de máshol nem igen keresik.

pl érdemes egy gakorit választani, mint pl angol, német, spanyol, mellé egy ritkábbat, amivel érvényesülhetsz a célországban, + az ország nyelve. ha ez megegyezik a gyakori nyelvvel, akkor értelemszerűen 2 is elég.


a rossz hír az hogy humán tantárgyakkal nem mész sokra. legalább is magyarországon túl sok a bölcsész, már a jogi hallgató is, sőt, úgy általában sok a ba-s képzett, a szakmával meg nem mész semmire. ha el is akarsz helyezkedni, akkor főiskolai, egyetemi (legalább ba de inkább ma-s) mérnöki diploma kell. ez lehet járműipar, vegyészet, gyártás, vagy hasonló, azok keresettek és jól is keresnek. mondanám az orvosokat is, mert jobban keres, mint egy bolti eladó, de aránytalanul nagyobb a felelősség, akkor egyértelműen külföld.


a műszaki oldallal pl németnyelvű országokban jól el tudsz majd helyezkedni, közel vannak. habár ott az orvosok is jobban keresnek.

sok ilyen külföldi munkahirdetést látni. a vegyészet, vagy vegygépészet, járműgépészet, tervezés egyelőre itthon is jó pozíciót kínál.

de ha szeretnél egyszer nyugdíjat, akkor érdemes inkább külföldön maradni a külföldi egyetem után.


a humán dolgokkal nem mész sokra, ha csak nem ott tanulsz ottani nyelven az ottani dolgokról. ha jog, akkor az ottani jogot kell ismerni. ha régész, akkor az ottani történelmet+attól függ miylen irányra mész. nem tudom miket képzeltél még el.


igazán már az is sokat számít, ha külföldön vagy, mert ott még fizikai munkával is többet keresel, mint itthon egy alacsony orvosi pozícióval.

2012. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem megyek műszakira, mert egy: nem tudom elég jól a matekot, a fizikát gyűlölöm, a kémiát megsikerült 3 éven keresztül seggelnem, úgy, hogy nem értettem belőle semmit. Kettő: nem is érdekel, nem szeretek semmi műszaki dologgal kapcsolatos dolgot, tehát a munkám totál hidegen hagyna, persze nem jutnék el a munka keresésig, mert kirúgnának rövid úton. Három: tegyük fel, hogy megfogadom ezt a tanácsot dacára annak, hogy továbbra sem fog érdekelni ez az egész, elszenvedem magamat a felvételiig, végig járom a sulit és csinálok egy diplomát, hogy aztán elmondhassam, hogy mérnők vagyok, egy sz@r mérnők, de legalább mérnők.


Köszönöm az eddigi válaszokat és véleményeket.

2012. nov. 13. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Tudod én azon a véleményen vagyok, hogyha az ember elhivatottnak érzi magát valamire, akkor nem számít, hogy a többiek mit mondanak, vagy hogy a média vagy a társadalom mit sugall (pl hogy menjen mindenki mérnöknek vagy kémikusnak). Azért nem, mert akkor te tudod, hogy ezt akarod és ez már félsiker. Ha úgy érzed, hogy életed végéig tudnál a törivel vagy bármilyen humán tárggyal foglalkozni, akkor biztos lehetsz benne, hogy az élet eléd sodor egy olyan lehetőséget. :)
2012. nov. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem megyek műszakira, mert egy: nem tudom elég jól a matekot, a fizikát gyűlölöm, a kémiát megsikerült 3 éven keresztül seggelnem, úgy, hogy nem értettem belőle semmit. Kettő: nem is érdekel, nem szeretek semmi műszaki dologgal kapcsolatos dolgot, tehát a munkám totál hidegen hagyna, persze nem jutnék el a munka keresésig, mert kirúgnának rövid úton. Három: tegyük fel, hogy megfogadom ezt a tanácsot dacára annak, hogy továbbra sem fog érdekelni ez az egész, elszenvedem magamat a felvételiig, végig járom a sulit és csinálok egy diplomát, hogy aztán elmondhassam, hogy mérnők vagyok, egy sz@r mérnők, de legalább mérnők. "


akkor azt hiszem válaszoltál is a kérdésedre.

marad a nyelv, az orvosi vagy a szerencsepróbálás. esetleg protekció, térdelés.

2012. nov. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A térdelős részét azért kihagynám ^^"" Inkább jutok koldus botra...
2012. nov. 15. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!