Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért gond az, hogy nem bízok...

Miért gond az, hogy nem bízok senkiben? Emiatt mindenki eltávolodik tőlem, nem keresik a társaságom.

Figyelt kérdés

Állandóan azt mondogatják, hogy 'bennem bízhatsz, nyugodtan mondd el minden problémád, én meghallgatlak'. Ez nekem olyan felszínes és követelőző. Ha pedig azt mondom, hogy elnézést, nem mondom el a problémáim senkinek, akkor meg én vagyok a szemét. Szerintem azt várják, hogy azt mondjam, hogy bízom bennük.


Ebben az is közrejátszik, hogy elég sokszor éltek vissza ezzel, sokszor sírtam emiatt. Az állítólagos 'legjobb barátnőm' csinálta ezt mindig (persze a szemembe letagadta, hogy azt mondta volna, hogy a legjobb barátnője vagyok). Régebben sajnos majdnem mindent megosztottam vele, ezeket pedig előszeretettel használja fel ellenem.

Az is mindig gond, ha nem akarom kikísérni 1 alkalommal a buszához, mert nem szeretném, ha vita lenne. Megsértődött ezen természetesen, és azt mondta, hogy én generálom az összes vitát. (Szerintem pont ellenkezőleg).


Nem merek és nem is akarok bízni az emberekben, pont emiatt. Kihasználnak, érdekből barátkoznak velem. Én mindig kedves vagyok velük, beszélgetek velük. Azonban tegnap is később mentem ki a teremből, lyukas óránk volt, ilyenkor mindig leülünk közösen valami asztalhoz és ott vagyunk. Ők már elfoglaltak egy asztalt. Kétszer is elmentem előttünk (WC-re mentem), egyszer nem szóltak hozzám, hogy üljek oda. Nem is köszöntek, én viszont igen. Tényleg ennyit érnék? És én bízzak bennük?

Mikor ezt megtettem, hogy bíztam egy emberben, az is egyoldalú volt teljesen. Soha semmit nem mondott el, csak az idősebb barátaival hencegett mindig. Viszont követelte, hogy mondjam el mindig, mi bajom van. Én ezt nem bírtam, jelenleg nem beszélünk. Úgy érzem, nincs is igényem már rá, hogy velük beszélgessek. Van egy lány, akivel jól elvagyok, de ennyi. Nekem nem kell 5-6 ember.


Valamin változtatnom kéne esetleg? Elég magamnak való vagyok, az igaz, ilyen téren nem nyílok meg, viszont idegenekkel jól el tudok beszélgetni.


Miért nem tudják az emberek elfogadni a többieket, akik nem olyanok, mint ők?


18/L


2012. nov. 20. 20:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled semmi baj.


Az ember azt és azzal oszt meg, amit és akivel akar. Hülye szlogen az, hogy ossz meg mindent valakivel, öntsd ki magad neki, nagyon ritka az olyan kapcsolat, ahol érdemes ezt tenni. De persze az sem jó, ha befelé fordulsz aztán nem beszélsz senkivel... Ha van egy-két olyan ember, akinek nyugodtan elmondhatsz bizalmasabb dolgokat is, pont elég. Persze jó, ha jóban vagy sok emberrel, de az nem azt jelenti, hogy el kéne nekik mondanod mindent.


A tizenévesek meg egyébként sokszor teljesen ellentmondásosan viselkednek, egyszer így, másszor úgy reagálnak le egy adott helyzetet...szóval különösebb problémát nem kell csinálni belőle, hogy mikor kísérnek ki a buszhoz, vagy odahívnak-e egy asztalhoz.

2012. nov. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiket leírtál én ugyan ez vagyok csak fiú kivitelben. Senkiben nem bízom meg miután már átvágták a fejem ezzel hogy bennem megbízhatsz elmondom neki hogy mi a gondom másnap meg már mindenki erről beszél. Pont ezért nem mondok inkább senkinek semmit egyedül oldom meg a gondjaimat és minden emberrel tartok egy méter távolságot idéző jelben. Engem is csak érdekből kerestek a legtöbbször meg a mai napig is csak azért szinte. Ne törődj velük! 18/F
2012. nov. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nincs olyan a környezetemben, akiben maradéktalanul megbíznék és elmondanék neki mindent. Írtam, hogy van egy lány, akivel jól megvagyok, viszont ezt nála sem érzem.


Már ott tartok, hogy inkább hagyom a fenébe. Az emberekkel jól el tudok beszélgetni, azzal nincs semmi gond. Külsőségek mennek, viszont lelkileg, belül van a gond szerintem.

2012. nov. 21. 13:03
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem gond. Amíg túl tudod tenni rajta magad egyedül.

Lehet, h később találsz magadnak egy társat, akinek mindent elmondhatsz. Még nagyon fital vagy.

Én semt tudnék bárkiben, pl. az osztálytársaimban megbízni. De ez nem is szükséges míg egyedül megtudom oldani a dolgokat.

Egyszerüen vannak ilyen magányosabb típusok.

L/22

2012. nov. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ilyen vagyok. Valamilyen okból kifolyólag, hiányzik belőlem az ősbizalom. Nem is tudom megérteni az olyan embereket, akik gond nélkül mernek bármit elmondani másoknak, bele sem gondolva, hogy azt bármikor felhasználhatják ellene. Nekem akár több év is kell ahhoz, hogy valakibe akár egy csepp bizalmat is tudjak fektetni. Hülye passzív felfogásom van, de hát ezt dobta a gép. 1 ember van, aki már majdnem élvezi a feltétlen bizalmam.

Olykor ridegnek tartanak, vagy titokzatosnak, egyszer tetszik nekik hogy nem tudnak kihúzni belőlem semmi személyeset, máskor meg egy szemét dögnek titulálnak, ha nem mondom el, mi bánt. Egyébként nyílt vagyok, de minden hangulatfüggő. Az én hangulatom pedig amúgy is sokszor változik.

16/L

2012. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!