Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lány létemre úgy gondolkodom...

Lány létemre úgy gondolkodom majdnem mint a fiúk. Ez nagy gond?

Figyelt kérdés

Pl. -utálom ha a pasi ellenőrizgetni akar

-nem birom ha féltékeny a pasi

-menekülök ha a pasi rám próbál nagyon akaszkodni

-nem komplikálok mindent túl

.jobban lázba hoznak az autók, pisztolyok mint a divat, smink


2012. szept. 2. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy vele egyedül, és egyáltalán nem gond. Nincs előírva, hogy milyennek kell lenned, ahogy az sincs, hogy hogyan gondolkodnak a lányok, merthogy nem mindegyik egyformán. De ha tényleg úgy gondolkodsz, mint általában a fiúk, akkor ezt te is pontosan tudod.
2012. szept. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2xSü ***** válasza:

> -utálom ha a pasi ellenőrizgetni akar


Helyes. Bár, ha a „pasid” ellenőrizgetni akar, akkor vagy nem jó kapcsolatban vagy, vagy te magad adsz okot a bizalmatlanságra.


> -nem birom ha féltékeny a pasi


A féltékenység fakadhat puszta birtoklásvágyból, de abból is, hogy tényleg fontos vagy a másiknak. Ha valaki kordában tudja ezt az értelmét tartani, akkor nincs baj vele. Ha nem, akkor lásd az első pontot: Vagy nem jó kapcsolatban vagy, vagy te magad adsz okot a féltékenységre.


> -menekülök ha a pasi rám próbál nagyon akaszkodni


Ha igazán szeretsz valakit, akkor nem menekülsz, hanem kötődni akarsz.


> -nem komplikálok mindent túl


Ez nem igazán tartozik a témához. Nincs ennek szerepe sem a nőiességben, sem a párkapcsolatban. A férfiak ugyanúgy tudnak „túlszervezni”, a nők is tudnak racionálisan, gyorsan tenni, dönteni.


> .jobban lázba hoznak az autók, pisztolyok mint a divat, smink


Ez viszont már nem éppen nőies megnyilvánulás. Persze van sok fiú, aki kimondottan a kevésbé nőies nőket szereti. A két nem között biológiai különbségek vannak, ami világképbeli különbségekhez, illetve társadalmi, kulturális különbségekhez vezet. Persze egy olyan társadalomban élünk, ahol ezek a természetes eltérések jól kompenzálhatók, illetve nem merülnek fel, de érdemes mindenkinek a saját nemének az erényeit megkeresni magában, mert az úgy általában jobban működik és kevesebb belső és külső konfliktushoz vezet. Mert mégiscsak úgy jobb, ha a magas ember megy kosárlabdázni és az alacsony ember megy barlangásznak. Lehet fordítva is, de nem biztos, hogy jól fogják érezni magukat, vagy hogy ugyanolyan jól megállják a helyüket.

2012. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb a felsorolásodban evidens... az, hogy jobban szereted az autókat meg teljesen ízlés dolga.... Ettől még nem lettél kevésbé nő, és nem is vagy egyedi tőle.
2012. szept. 3. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első négy pont természetes dolog, nemcsak sok fiú, de sok lány is így van vele. Az, hogy jobban lázba hoznak az autók és a pisztolyok, mint a csajos cuccok, szintén nem gáz. Én is lány vagyok, engem is lázba hoznak az autók, de ettől még nem érzem magam fiúsnak (bár azért én szeretem a ruhákat, a pisztolyok viszont nem része az érdeklődési körömnek..). És hidd el, hogy vannak fiúk, akik a fiús érdeklődési körű lányokat szeretik, nem mindenkinek a cicababa dívák kellenek.
2012. szept. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!