Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Tanácsot keresek, hogyan...

Tanácsot keresek, hogyan lehet munka mellett a magánéletet építeni?

Figyelt kérdés

21 éves egyetemista vagyok, 2 hónapja kötelező képzés részeként egy csapatba kerültem, ahol intenzíven dolgozom minden nap. szeretem a munkát és munkatársakat, sikereket érünk el, 100%-ot adok a munkába, de egyre jobban úgy érzem beszűkülök afféle munkámániába, nincsen semmire időm.


Fáradtabb vagyok és csendes, úgy érzem egyre passzívabban reagálok változásokra, nem vagyok olyan játékos természetű mint ezelőtt. Hiányzik egy barátnő aki mellett pozitívan érzem magam, de még randikat se tudok megbeszélni, más is rohan ide-oda vagy nekem nincs időm.


Egyre többször foglalkoztat a megjelenésem, több figyelmet fordítok rá, az elmúlt időben nem érzem magam vonzónak, a bulifotókon mindig valami hülye szögben kapnak el és már a szórakozóhelyeken is mereven viselkedem lazulás helyett.


Nem szeretek magamról beszélni, a problémáimról, mint most mert gyengének érzem magam, én pedig egy önálló, fasza ember vagyok, nem egy önbizalomhiányos gyerek.


javítás: karrierista majom.


Kiakarok mozdulni ebből a körből és több időt fordítani magamra, kompromisszumos megoldásban a munkával, nem akarom hogy az élet elmenjem mellettem.


Gondolkoztam azon hogy felkeresem a helyi mentálhigiéniás tanácsadót, de nemtudom egyszerűen miről és hogy beszéljek, egy kezemen megtudom számolni azokat akik igazán ismernek.


Vannak céljaim, csellót és társastáncot tanulni, edzőterembe járni, jobb eredményeket elérni nőknél.. mikor fogom ezeket megvalósítani??



2012. nov. 20. 21:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokat akarsz egyszerre, az pedig nem megy. 21 éves vagy és most kezded a felnőtt életedet. Már nem vagy gyerek, sem gondtalan tizenéves. Egyetemre jársz, mellette pedig intenzyven dolgozol. Természetes, hogy nem találod egylőre a helyed, mert ez egy teljesen új szakasza az életednek. Azt tudod, hogy mi mindent szeretnél és kudarcként éled meg, hogy nem olyan az életed, amilyennek elképzeled. Csakhogy megfeletkezel egy nagyon fontos dologról! Nem egyik napról a másikra lesz olyan életed, amilyet akarsz. Lépésről lépésre kell kialakítanod az életedet és elérni oda, ahová szeretnél. Állítsd fontossági sorrendbe a dolgokat. Első helyen az egyetem, munka. Természetes, hogy nincs időd mellette csellóra, társastáncra, edzőteremre, csajozásra, bulizásra, mindenre. Válassz egyet, amit be tudsz iktatni a napjaidba. Pl. edzőterem. Szánj heti 2x1 órát edzésre. Legyen ez a heti 2 óra biztos pont az életedben, tudd, hogy ez a 2 óra csak a tiéd, ez idő alatt ki tudsz kapcsolódni, le tudod vezetni a stresszt és egy lépéssel közelebb kerülsz ahhoz az élethez, amelyet szeretnél. Ha a barátaiddal bulizni mész, akkor élvezd, hogy van egy estéd, amelyet a barátaiddal töltesz. Ne foglalkozz azzal, hogy a hét folyamán mennyire nincs időd semmire, és mennyi energiát fektetsz a munkába. Ha ennek az óriási hajtásnak vége, akkor újból lehetőséged nyílik egy újabb lépést tenni a céljaid felé, pl. több időt tudsz majd ismerkedésre szánni. És így tovább.

A legfontosabb, hogy ne kudarcként éld meg, hogy most ilyen helyzetben vagy. Lépésről lépésre haladj előre és meglátod, minden kialakul :)

2012. nov. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hasonló vagyok én is:karrier,suli,edzések és kész.

Néha kellene szórakozás is,de hogyan?


25Ffi

2012. dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!