Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan lehetnék empatikusabb?

Hogyan lehetnék empatikusabb?

Figyelt kérdés
Teljesen hiányzik belőlem az empátia képessége. A „vicc” az egészben, hogy végzettségemet tekintve segítő szakmám van, de rájöttem, hogy alkalmatlan vagyok egy ilyen munkára, így más területen dolgozom. Nem tudok emberekre odafigyelni rendesen. Ha valaki valamilyen problémájáról beszél könnyen elkalandoznak a gondolataim, vagy leragadok egy gondolatmeneténél. Ilyen helyzetekben nem tudok bátorítóan válaszolni. Nem tudom az együttérzésem kimutatni, nem tudok bátorító szavakat szólni, ha tanácsot adok általában rosszat adok. Egy konkrét eset: egy kollégám elmondta a munkája nehézségét, én meg nem tudtam rá mit mondani… A másik problémám, hogy gyakran az emberek szavába vágok, ha valaki hosszabb szövegbe kezd gyakran közbe vágok a mondani valójában ha úgy érzem reagálnom kell, nem hagyom hogy végig mondja (egy kollégám hosszú monológja végén meg is jegyezte ezt a rossz tulajdonságom.) A kérdésem milyen módszerekkel tudnék ezen változtatni?

2012. nov. 23. 20:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát, ha már felismerted a problémát, akkor innentől odafigyelés kérdése. Szólj magadra, hogy ne vágj közbe! Az empátiát meg nem lehet megtanulni, vagy empatikus vagy, vagy nem. Én például már zavaróan az vagyok, én adnék neked kicsit, ha lehetne..:)
2012. nov. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!