Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy végre vége...

Mit tegyek, hogy végre vége legyen a harcnak?

Figyelt kérdés

A diákszínpad tagja vagyok a suliban, ami viszonylag nagy dolognak számít. Van egy nu metal zenekarom. Van saját stílusom, aszerint öltözködöm. Kedves, és jóindulatú vagyok az emberekkel. Vannak hibáim, erényeim, amikkel tisztában vagyok, de sosem vagyok megelégedve önmagammal, mindig többet és többet szeretnék. Amim van, azért keményen megdolgoztam.

Van egy baráti társaságom, heten lányok. Abból egy lány - nevezzük Rékának - folyton le akar győzni. Mindenki mondja, hogy baromi féltékeny rám, ez ellen próbáltam tenni: elvittem bulikba, összeismerkedtettem emberekkel, hogy a "népszerűségemre" ( ami nem is létezik ) ne lehessen irigy. Most összehoztam egy bandát, amire tudom, hogy régóta vágyik, és azt hiszi, ő barátkozott össze a tagokkal, és miatta jöttünk össze. Megint elszállt magától, és azt mondta, hogy engem nem is bírnak. Megkérdeztem, honnan veszi ezt. Azt mondta a csávó megkérdezte, hol vagyok ( nekem haza kellett mennem ) mire mondták, hogy elmentem, erre ő rávágta, hogy király, nem is hiányoznék. Először bepánikoltam, és elhittem, de annyira dadogott, meg nem is nézném ki a csávóból, hogy később gyanakodni kezdtem... Elkövettem a hibát, hogy tudja a csaj, mi a gyenge pontom. Mániákusan meg akarok felelni az embereknek, és félek, hogy túl komoly/humortalan leszek. Nem én vagyok az egyetlen, aki látja, hogy baromi irigy... De én nem vagyok öntelt p*csa, megosztottam vele, amiért megdolgoztam, de semmi köszönetet nem kaptam vissza... Most két hónapja barátom is van, őt folyamatosan szidta... Dolgozik bennem a harag, és vissza tudnék nagyon vágni, de nem tudom, mit csináljak. Mindenkit ellenem fordít... Ugyanakkor nagyon bírom őt, csak van ez az idegesítő tulajdonsága... A pasim ennek a hetes lánycsoport egyik tagjának a bátyja, és Rékával LB-k voltak, de Réka egyszercsak "megunta" a csajt. Az egész család utálja azóta, mert szemét volt. Tehát a pasim is utálja.

Réka a múlkor azt mondta, örül, hogy Barna a barátom, mert gyökér, egyrészt hozzám való, másrészt a jó pasikat nem foglalom el....

Mi a fenét csináljak vele??

Egyébként ő 15, én 16 vagyok.



2012. nov. 24. 01:02
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, elég zavaros lett... Remélem azért érthető.
2012. nov. 24. 01:05
 2/4 Ivan Iljics ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem hogy mindenki az igazat mondja, csak nem mindenkinek ugyanaz az igazság.


Próbáltál már beszélni erről vele? Így, egyenesen, konkrétan?

Kimondva mindent, hogy mi a gondod vele és hogy min szeretnél változtatni?

2012. nov. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Még is, mit mondjak neki? Hogy bánt, hogy túl akar rajtam kerekedni?

Én az egyenes beszéd híve vagyok, de ő fél az ilyenektől, csak a felszínen akar ringatózni, fél, hogy valaki megismeri. "Utálom az ilyen lelki beszélgetéseket" - mondta.

Vele lehetetlen bármit is megbeszélni, de megpróbálnám. Mit mondjak neki?

2012. nov. 24. 01:18
 4/4 anonim válasza:

A barátság nem alapulhat anyagiasságon, az már nem is barátság, hanem kihasználás. Mond meg a csajnak nyugodtan, hogy ha ennyire a saját hasznát keresi az úgy mond "barátságotokban", akkor inkább keressen egy olyan társaságot, aki vevő az ilyen mentalitásra, vagy inkább akassza fel magát. Ilyen emberrel én lelkiismeret furdalás nélkül dobnám a kapcsolatot.

Ami pedig a "megfelelni vágyásodat mindenkivel szemben" illeti: Mindig is lesznek emberek, akik hátsó szándékkal akarnak veled kapcsolatot teremteni, ne próbálj megfelelni mindenkinek, csak szimplán legyél magad. Van egy mondás is erre az esetre: "Inkább irigykedjenek rám, mint hogy sajnáljanak" és ne rossz értelemben gondolj erre.

2012. nov. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!