Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Soha nem lesz vege ennek a...

Soha nem lesz vege ennek a kilókkal való harcnak?

Figyelt kérdés
Mindigis ducibb voltam, ezért estem bele először az anorexiába. Lefogytam 39 kilóra a 165 centimhez, majd kórház, hizlalás, 49 kilósan hazaengedtek. Ezt tartottam egy ideig, majd úgy fél év alatt felmentem 55-re. Ezzel nem volt bajom, jól éreztem magam, de minden egyes falatra figyelnem kellett, hogy megtarthassam ezt a súlyt. Aztán ebből elegem lett, megint +5 kiló. Ez már zavart, de beletörődtem. Az utóbbi időben viszont folyamatosan csak ennék, mindent, bármennyit, pedig régen mindig volt akaraterőm az ilyen dolgokban. Aztán persze jön a lelkiismeret-furdalás. Most 64 kiló vagyok, undorodom magamtól, önbizalmam nulla és rettegek a hízástól, mégis saját magam ellensége vagyok.
2012. ápr. 3. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok... Mármint, az anorexiát kivéve.

Szintén 165 cm vagyok, és kb. 63-64 kilónál mondtam, hogy állj, fogyni akarok. Most 47 vagyok kb., de szinte egy nagyobb levegővétellel is hízok, nagyon oda kell figyelni. Egyelőre tartom magam, de nem tudom, meddig fog menni. :(

Szörnyű, hogy egyik hétvégén megettem három gombóc fagyit, és hétfőre 49 voltam (félreértés ne essék, nem azzal van a baj, a 49 is tökéletes lenne!!!, hanem csak arra mondom, hogy három gombóc fagyi 2 kiló...)

2012. ápr. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy közhely, de sajnos csak egyetlen módja van a tartós fogyásnak és annak, hogy képes legyél az eredményt megtartani, az pedig a teljes életmód változtatás. (egészséges étrend + rendszeres sport)


Enélkül nem megy.


Az étkezési szokásaidon apránként változtass, de sportolni kezdj el mihamarább. Heti 3-4 alkalom kardió és hízni már biztos, hogy nem fogsz. Ha mellette az étrendedre is odafigyelsz, akkor a kilók is mennek majd le. Persze ezt a mérlegen nem biztos, hogy látod is, mert ha sportolsz, akkor az izmaid fejlődni fognak.


Röviden ezt tudom tanácsolni.


És még valami: Sose koplalj! Mindig annyi kalóriát egyél, amennyire a szervezetednek szüksége van.


Itt kiszámolhatod:


[link]

2012. ápr. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az ilyen kalkulátorok a mi esetünkben semmit se érnek. Én is kiszámtottam most, semmi sport, ülőmunka, heti fél kiló fogyáshoz 1337 kalória. Jó vicc. Jó lenne. Ha annyit ennék már kétszer ekkora lennék, az tuti.

Szóval sajnos tudom miről beszélsz. Én is hízok még a levegőtől is. Mások visszafogják az édességet és bumm minusz 10 kiló, én meg kínlódok hónapok óta és alig mozdul. Ez van. Kicseszett velünk a genetika.

2012. ápr. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóláshoz lenne egy észrevételem.


Azt írtad idézem:


"... Én is kiszámítottam most, semmi sport, ülőmunka, ..."


Ebből a mondatból úgy értelmeztem, hogy Te nem sportolsz semmit, nem teszel semmit a fogyás érdekében. Nos, akkor mégis, miért várod el, hogy fogyjál.


Ahhoz, hogy fogyjon valaki heti 3-4 alkalom kardióedzés kell, plusz étrendere oda kell figyelni. A kilók szépen hónapról-hónapra majd lemennek.


A túlsúlytól függően 1-2 hónaptól, akár 1 évig is eltarthat a folyamat.


A legtöbben néhány hét alatt akarnak 10-20 kilótól, vagy még többtől megszabadulni, miközben a rajtuk lévő súlyfelesleg évek eredménye.


Persze vannak olyanok, akik ehetnek bármit mégse híznak, vagy némi ételmegvonás és már is fogynak. De ez igen ritka. A legtöbb embernek keményen meg kell dolgozni a fogyásért.


Én nem csak a levegőbe beszélek. Én is azok közé tartozom, akiknek tennie kell azért, hogy fogyjon. Nekem is volt olyan időszakom amikor gyorsan szerettem volna megszabadulni a feleslegemtől. Amint beláttam, hogy az nem lehetséges már is elkezdtem fogyni.


Mit kellett tennem ehhez? Semmi mást mint sportolni és étrendre odafigyelni. És ez az, amit a legtöbb ember nem akar csinálni.


Azt mondod nem tudsz fogyni és, hogy ez genetika. Azt javaslom élj egészséges étrenden és járj heti 3-4 alkalommal kardió edzésekre. Ha rendesen csinálod és még 1 év után is ugyanannyit nyomsz mint az elején, akkor rá foghatod a dolgot a genetikára, egyébként csak szimplán lusta vagy.


Ha akárcsak egy ember is, ezt olvasva felkel a fotelból, és inkább lemegy az edzőterembe már megérte koptatni a billentyűzetet.

2012. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Azt írja nekem ez a számító-program, hogy súlytartáshoz 1537 kcal-t kéne ennem!! :o

Ha csak egy nap ennyit ennék, már gurulnék utána!! Kizárt dolog, de komolyan.

Nem tudom, hogyan számol ez az izé, de max. akkor követném, ha vissza akarnék hízni.

Még az is hizlalna, ha annyit ennék, amit a súlycsökkentéshez ír...

2012. ápr. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ, de hiába írtad le ezt a szép eszmefuttatást, mert én ezt a kalkulátorra írtam, ott lehet beállítani ezeket. Én nem ülőmunkát végzek(nem is megterhelő fizikait, de elég sokat rohangálok) és mozgok is néha, csak mondtam, hogy a kalkulátorba így van. Ne mondja nekem senki, hogy fogyok heti fél kilót, ha ülök egész nap és eszek naponta 1400 kalóriát. erre mondtam.
2012. ápr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
pedig ezek szerint ennyi lenne az anyagcseréd és a minimális mozgásod energiaértéke te nagyon okos
2012. ápr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A kalória kalkulátorok nagyon is jól használhatóak én is így fogytam le. Csak nem elég az elfogyasztott kalóriára odafigyelni. Az is nagyon fontos dolog, hogy ez a kalóriamennyiség miből és hogyan áll össze. Ezt az adott oldalon le is írják csak kicsit tovább kellett volna olvasni.


Egyébként amit linkeltem kalkulátort még alacsonyabb értéket is mutat mint amit máshol találtam.


Kerestem még néhányat:


[link]

[link]

[link]


Egy kis infó:


A fogyáshoz szükséges kalóriaérték csak akkor fog működni, ha az egészséges ételekből áll össze és megvan a kellő étkezési szám is.


Ha a kijelzett kalória értéket csupa zsírdús/cukros és egyéb "szemét" kaják teszik ki persze, hogy nem fog fogyni az ember, még akkor sem, ha kevés kalóriát visz be mert a szervezet OKOS. Miért?


A szervezet a lecsökkentett kalória miatt lelassítja az anyagcseréjét plusz, amint valamilyen kalóriadús kajához jut(zsíros/cukros kaják, fehér kenyér, chips, csokik, üdítő stb.) azt azonnal beépíti a nehezebb idők végett. (Pont úgy, ahogy az ember is félre tesz pénz a nehezebb napokra.)

Mivel az anyagcsere lelassult nem kell, hogy azonnal felhasználja ezért tudja beépíteni.


Ahhoz, hogy ne tudja beépíteni a kaját, a kalóriákat csupa egészséges ételből kell összeállítani.

Fehér kenyér kiejtve, üdítők, csokik és egyéb szemetek kiejtve, sajtok stb.


Fontos, hogy napi 5-6 alkalommal kell enni keveset így az anyagcsere nem tud annyira lelassulni. Az anyagcsere lelassulás megakadályozása miatt és, hogy több kalóriát égessünk el egy nap, heti min. 3 kardióedzés is kell.


Pl: Ha valakinek egy ilyen kalkulátor azt írja ki, hogy 1500 kcal mellett fogy, akkor ezt 5-6 étkezéssel kell biztosítani, étkezésenként 250-300 kcal. Oda kell figyelni, hogy a kaja ne legyen zsíros, cukros és az ideális tápanyagarányt kell biztosítani.


Ha emellett még heti 3 kardió edzést is beiktatsz akkor a lassú fogyás biztos.


Így máris működni fog a kalóriaszámlálós diéta!


Nem tudom, hogy mi mindent próbáltatok már, de a kalóriaszámlálás és a heti 3-4 kardió edzés hatásos. Akik ismerőseim közül lefogytak már, ők is mind így fogytak le. Én is. Odafigyeltek a kajára és mindegyikük heti 3-4 alkalommal jár edzeni rendszeresen. Szerintem érdemes lenne tennetek egy próbát. A siker csak rajtatok múlik.


Kardiónak a legjobb a zsírégető aerobik és a futás. Az egyik ismerősöm most heti két alkalommal alakformáló aerobikra jár és mellette még heti két alkalommal zsírégető aerobikot vagy zumbát csinál felváltva. Ő tesz a célja érdekében. Nála is bevált a dolog, mert hétről-hétre látszik a változás.


Nem fogtam rövidre, de talán hasznos volt, amit írtam.

2012. ápr. 3. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindez igaz, amit írsz, de hidd, el hogy akkor sem elég ennyi mindenkinek. Nagyrész közbeszól a genetika. Van,aki csak visszafogja az édességet és egyből leröpül róla 10 kiló, van aki meg nagyon oda kell figyeljen, és mégis csak szépen lassan megy le egy pár.

Pl én és a párom. Elkezdtünk fogyózni, ő nem vette olyan komolyan, csak kevesebb szar kaját evett, de nála néha belefért a pizza is, kenyér is, meki, bármi. Csak vigyázott mégis, hogy ne egyen annyit, mint régen. Pár hónap alatt ledobott 10 kilót. Én teljesen megvontam magamtól az édességet, a tésztás dolgokat, az olajban sült dolgokat, a gyors kaját, csak egészségesen eszek, sok sovány hús, sok zöldség, gyümölcs, szénhidrátnak csak rizset. Emelett mozgok is. Nem mondom, hogy nincs eredménye, 8 kiló nekem is lement, de mehetett volna több is, hiszen nem ettem 1200-nál többet és csupa egészséges kajákból

Szóval ezért ne mondja nekem egy kalkulátor azt, hogy 1400 kalóriával, fogynék heti fél kilót, ha nem mozognék semmit, mert így fogyok kb annyit. Csak azt mondom, hogy nem egyforma a szervezetünk és nem egyforma erőfeszítéssel tudunk fogyni.

2012. ápr. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Lement már rólad 8 kiló pár hónap alatt. Nem kell, akkor csüggedni. Ez teljesen rendben van. A párod meg úgy látszik azon kevesek közé tartozik, aki valóban könnyebben tud fogyni. Ezt én is írtam korábban, hogy van akinek könnyen megy, de a többségnek nem. Ezen nem érdemes bosszankodni mert nem lehet rajta változtatni.


Az elfogyasztott kalória tekintetében, pedig nem muszáj a kalkulátorok által mutatott értéket figyelembe venni, de mindenképpen egy jó alap, amit túl lépni biztos nem érdemes.


Én például korábban napi 1200 kcal-t ettem és semmit nem fogytam. Aztán kiszámoltam kalkulátorral, ami kb. 1600 kcal-t ajánlott. Nem szívesen emeltem meg a kalóriát, de nekem bevált.


Szerintem a kalkulátorokat kitárgyaltuk. Mindenki egyen annyit, amennyi szerinte eredményre vezet.

2012. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!