Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik vagdossák magukat? Van itt olyan, aki szokta ezt csinálni? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

2012. nov. 25. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Elmezavart jelez! Sőt! Nemrég olvastam, hogy a körömrágás is elmezavar; öncsonkításnak számít éppúgy, mint a vagdosás. Orvoshoz kell fordulni mindkettővel.
2012. nov. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Elítélem azokat akik vagdossák magukat. Elég h*lye szokás... Általában az öngyilkos hajlamúaknak segélykiáltásként szokták "használni".

Én (is) vagdosom magam, ha olyan a hangulatom. Bár én tudom, hogy 'nem jó' meg beteg dolog... de valahogy szeretem érezni a vér szagát! Vagy csak szimplán azt amikor a vér végigfolyik a kezemen, amikor érzem, hogy csurog a vér az olyan megnyugtató hatással van rám... Én nem figyelemfelkeltésből csinálom (mondjuk az öngyilkosság gondolata mindennap jelen van...) egyszerűen csak jó. Ezt az olyanok akik nem csinálják nem tudják megérteni... Nem is szeretem, ha tudnak róla, hogy vagdosom magam. Senkinek semmi köze hozzá... pont ezért nemlátható helyen teszem.

2012. nov. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2.: Olyan vagy, mint én. Néha élvezetből csinálom, néha mert csak gy tudom levezetni a feszültséget..Ha jól emlékszem, 12 éves korom óta csinálom, a szüleim nem is sejtik. Most vagyok 16. Bár már jártam pszichológusnál, mert az iskolaorvos "megfenyegetett", hogy ha nem megyek, beszámol a szüleimnek..ellenőrzött, hogy voltam-e. :))
2012. nov. 25. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok...

Én 11-12 éves korom óta csinálom. Elsőnek öngyilkosságnak indult, mert mindent elvesztettem... (nem szeretném részletezni!) Azóta meg néha rámjön, hogy vagdosom már egy kicsit magam xĐ Nem is igazán tudom, hogy miért. Tényleg jó érzés... A mi sulinkban ezzel nem foglalkoznak. Ez a kisebbik gondja az iskolaorvosnak, mivel a fél suli drogos... sőt több mint a fele. Sosem voltam ezzel szakembernél és nem is leszek. Úgysem értenék meg...

Most 18 éves vagyok és egyre ritkábban vagdosom magam (ami alatt nem azt értem, hogy az ereimet vagdosom). Régebben unalmamban is ezt tettem, most inkább a herbál... Ígyis-úgyis meghalunk. Mindenki meghal. Legalább a halálomat Én irányítom...majd...

2012. nov. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Értem...Te is drogozol? Nálam a drog-dohány-alkohol tabu. Soha nem nyúlnék hozzájuk...
2012. nov. 25. 21:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Hmm mi számít drognak?! Nem, nem drogozok. Tudom, hogy függővé vállnák, azt meg nem akarom, pont ez miatt nem is cigizek... az alkohol meg,hát nem vagyok az a részeg típus, de ha társaságba mindenki sört iszik akkor én sem narancslét kérek. :D
2012. nov. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én ép ma csináltam..és azért mert elegem van mindenből úgy érzem egyedül vagyok..senki sem szeret..És most h lenyugodtam és fel fogtam mit csináltam rájöttem h nagyon hülye vagyok és hogy semmi sem ér ennyit. És így utólag visszagondolva jó nagy baromnak tartom magam. Amúgy azért csináltam mert ilyenkor úgy érzed hogy az hogy a testeden ejtesz sebet a lelked feloldodik, úgy érzed megkönnyebülsz sőt olyankor nem is nagyon érzek semmit és pont ez a jó benne. És az hogy fáj azt is jó érzésen érzed úgy gondolod hogy megérdemled hagy fájjon de akkor nem fáj csak rá 10 percre. De velem az volt a baj hogy csináltam egy vágást és nem tudtam abbahagyni ami nagyon nagy baj. Így végül 8 vágásnál álltam le.:| Nem ajánlom senkinek és én sem fogom soha többet.!:|
2012. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Blikk, 2012.11.05.


Az idézett szöveg: "Washington - Eddig csak rossz szokásnak tartották, egy amerikai orvosi szaklap azonban az elmezavar egy fajtájának tekinti a körömrágást. A Diagnostic and Statistical Manual of Mental Disorders legújabb száma szerint ez is az öncsonkításnak egy formája, és az ezt kiváltó lelki traumát kezelni kell."

2012. nov. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!