Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért vagyok ennyire érzelgős?...

Miért vagyok ennyire érzelgős? Hogy lehetne megszüntetni ezt a fajta "gyűjtögetést"?

Figyelt kérdés
az a gondom, hogy minden apró tárgyhoz vagy valamihez egy emléket tudok kötni, vagyis azt hiszem, ezért nem dobom ki, tartogatom... legyen pl az egy csokipapír aminek a tartalmát pl barátokkal ettem egy ritka jó napon. és ezt a papírt itt elrakom, és nem tudom eldobni, mert később is emlékezni akarok rá... vagy pl egy aktuálisabb téma. 3-4évvel ezelőtt karácsonyra kaptam egy ipod-ot.most akarok újabbat venni és mivel az árából nem vesztett, el akarom adni, mert 2 nem kell, és az árából az új egy harmada meg is van. de nem tudom elkezdeni reklámozni, mert annyi emlék kapcsolódik hozzá, mennyire vártam miatta a karácsonyt, mennyire örültem neki mikor megkaptam, hogy ekkora eszmei értékkel eladjam valami olyan miatt aminek nálam nincs története, de másnál már volt (használtat akarok..) stb... és ez miatt nem tudom továbbadni... el akarom, csak valahogy a lelkem könnyezik miatta... mindennel így vagyok!hangsúlyozom, mindennel! mit csináljak?
2012. nov. 28. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Egyszerűen: vegyél egy mély lélegzetet, minden gondolkodás nélkül fogd meg azt a csokipapírt és dobd ki!

Kis lépésekkel előrébb, aztán egyre többet mersz majd megtenni anélkül, hogy fájna.

2012. nov. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
fel kell fognod, hogy ezek csak tárgyak. te mondod, hogy túl érzelmes vagy, de ezáltal csak anyagias leszel.
2012. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Croy válasza:
Nehéz lehet neked az élet....
2012. nov. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!