Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Képtelen vagyok empátiát...

Képtelen vagyok empátiát érezni más emberek iránt. Sosem voltam érzelgős típus de már néha azt gondolom, hogy valami probléma lehet velem. Milyen ember az aki nem képes az együtt érzésre? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Elég sok rossz dolog történt illetve történik körülöttem mostanság ez alatt főként a hozzátartozóim halálát, betegségét értem. Általános problémákat már nem is említek.

Sokszor sírta már el magát nekem jó pár ember hasonló problémái miatt de nem tudtam vele mit kezdeni maximum próbáltam szabadulni a beszélgetésből. Idegesítenek a sírós panaszkodó emberek. Ha meg valakiről megtudom, hogy súlyos beteg és megfog halni akkor elfogadom a tényt és ha bekövetkezik akkor egyszerűen tudomásul veszem és nem kezdek el sírni. A hirtelen halál már kicsit sokkol.

Kezdem úgy érezni, hogy túlságosan is érzelemmentes vagyok és lassan nem érdekel semmi sem. Nem mondhatnám, hogy ingerszegény környezetben nőttem fel csak egyszerűen ilyenné váltam. Legutóbb talán egy éve sírtam. Egy súlyos beteg kutyánkat elaltatták és nekem kellett megásnom a sírját még az altatás előtt egy nappal és ez kiborított, hogy egy még az élő kutyánknak kell megásnom a sírját. Pont azért vállaltam el a feladatot mert azt gondoltam, hogy ez sem hat meg de mégis. Pedig nem vagyok hatalmas állat barát és azt sem mondhatom, hogy imádtam azt a kutyát csak egyszerűen akkor iránta éreztem sajnálatot és dühöt azért mert nem tehetek semmit sem azért, hogy megmenthessem az életét.

Hát más példát mondani amikor komoly érzelmek elöntöttek volna. Mit gondoltok egy ilyen emberről?


2012. okt. 27. 22:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy látszik te egy ilyen ember vagy.Szerintem ez esetben az empátia hiánya nem a te hibád.Van aki csak ignoráns és mindenkin átgázol,viszont te egyszerűen ilyen vagy.Bárcsak én is ilyen lennék..

én pont az ellenkezője vagyok és ezért sokszor nem veszem észre hogy mások eltúloznak dolgokat én pedig ott sajnálom oket..bár mondjuk én mindig túlgondolkodom mindent..


szerintem fogadd el magad így mert ez még válhat hasznodra is.Persze azért a családoddal vagy barátaiddal próbálj meg empatikus lenni akár egy kicsit is.


A sírás meg a szomorkodás pedig nem baj ha hiányzik belőled,mert mindenki máshogy kezeli a nehézségeket.

2012. okt. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy gond. Autisták, szociopaták, pszichopaták nem rendelkeznek az empátia képességével. Nem ártana a problémával foglalkozni, különben mély emberi kapcsolatokra képtelen leszel, mint például a bensőséges barátság és szerelem, helyette lesz érdekkapcsolat, érzelmek nélküli szex.
2012. okt. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Azért ne menjünk el a komoly zavarok felé :D

A lényeg az a mondandómban ,hogy elég kevés dolog érint meg ami nem közvetlenül engem érint vagy a privát szférámat.

2012. okt. 29. 00:40
 4/4 anonim válasza:
nekem is a pszichopaták jutottak az eszembe. de mivel ez téged zavar, meg a kutyát is sajnáltad, szerintem nem vagy az, vagy csak enyhe fokú. Ha másokat megbántasz, az zavar? ha az sem, akkor szerintem menjél orvoshoz. nem viccből vagy gúnyból mondom.
2012. nov. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!