Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért van, hogy egyszer...

Miért van, hogy egyszer nagyon jó kedvem van, egyszer meg ellenkezőleg, és olyankor bunkózom itthon?

Figyelt kérdés
Igazából jó lenne ha mindig jó kedvem lenne, vagy legalábbis ne lennének ilyen szélsőséges hangulatingadozásaim. Egyik pillanatban boldog vagyok, másikban meg lesúlyt rám valami rossz kedv és világvége hangulat. Lehet erre szedni valamit? Mert így szerintem hamarosan túl leszek az első szívrohamomon. És a legrosszabb, hogy bunkó tudok lenni, vagy legalábbis ha velem bunkók, nem tudom visszafogni magam hogy nem szóljak vissza. Ez leginkább itthon játszódik le. Meg türelmem sincs senkihez.. Nagyon zavar, főleg mert nem szeretném, hogy a kishugom így emlékezzen a nővérére ha nagy lesz. Elég az, hogy a másik hugom emlékszik hogy hogy "terrorizáltam" kiskorunkban. Kicsit vezető jellem vagyok, azt hiszem ezért voltam olyan, de most nem ez a lényeg. Szóval mit tehetek, hogy stabil legyen a lelkivilágom?
2012. nov. 28. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Kamaszkori hormoningadozás is lehet az oka.
2012. nov. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Sajnos a kamaszkoron elméletileg már túl kellene lennem. Habár lehet, hogy későn érő vagyok? 20 múltam
2012. nov. 28. 22:59
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor már nem valószínű, hogy az életkor miatt van.

Két dolog lehet esetleg:

-hormonproblémák. Ezt érdemes lenne kivizsgáltatni, lehet, hogy a kamaszkor után nem normalizálódott a szervezted.

-pszichés ok. Szorongás, frusztráció, túlterheltség...stb. Szintén szakorvos tud segíteni rajta. Érdemes lenne valamilyen sportot űzni és meditálni, ezek elégé levezetik a feszültséget és nyugodtabb tudsz maradni.

2012. nov. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Dettó ilyen vagyok, csak én mindenkivel paraszt vagyok, ha rossz a hangulatom, nem csak a családdal. Megoldást nem tudok, de nekem a sport nem segít. (az alvás mondjuk bejött, de nem alhatok mindig, ha sz@r a hangulatom - a főnököm nem biztos, hogy örülne neki)


32/f

2012. nov. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szorongás, frusztráció, túlterheltség, ezek megvannak.. de szerintem ez nem ok arra, hogy bunkózzon az ember, és zavar, hogy nem tudom kontrollálni. Mert a körülöttem levők sínylik meg. Meg nézem pl a tesóm, ő ha stresszes akkor is van egy-két jó szava az emberekhez, míg nekem hamar elfogy a türelmem.
2012. nov. 28. 23:19
 6/13 A kérdező kommentje:
A hormonos dologban is lehet valami, ugyanis pl még mindig vannak pattijaim. Gondolkodom egy részletesebb kivizsgéléson, tesómnak pl bogyókat is kell szednie pajzsmirigyre.
2012. nov. 28. 23:21
 7/13 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a dokiktól, vagy konkrétabban a dokinál való órákon át tartó várakozástól kiver a víz :S
2012. nov. 28. 23:22
 8/13 anonim ***** válasza:
Leírásod alapján ez egyre inkább pszichés problémának tűnik. Egy idő után nem mindenki képes kontrollálni a stresszt. Ezért is kell a szakember.
2012. nov. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bipoláris depresszió.
2012. nov. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Felkeltem, kinéztem, esik az eső....:((

Ezért bunkóztam a férjemmel, mintha ő tehetne róla...

Ilyen a természeted, jön a téli depresszió, a napsütés hiánya miatt. Bunkózást meg lelehet (lehetne) önuralommal fejleszteni..Nekem se szokott mindíg sikerülni..

A nyugodt emberek kedvesebbek, mint mi, akik minden vackon felkapjuk a vizet..Néha kéne egy kis örömöt csempészni az életünkbe...Kinek mi az, a mi feldobja.

Na, ezt nehéz megtalálni. Keresem én is, de most se találom..

Ja, az ágy alatt még nem néztem...:))

Szép napot!!

2012. nov. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!