Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogy tudnám eldönteni, hogy...

Hogy tudnám eldönteni, hogy mi volna számomra a legjobb élet út?

Figyelt kérdés
Most egy gyárban dolgozok de érzem, hogy nem ez volt az életcélom (bár kinek az). Mondjuk MO.-n már az is nagy szó ha munkád van... Váltani szeretnék de nem tudom mit volna érdemes vagy mibe kezdjek bele. Konkrétan semmi értelmes ötletem nincs.

2012. dec. 1. 14:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Annyira nem vagyok bölcs, hogy konkrét választ tudjak adni, de nekem ilyesmiben mindig segítenek Anthony Robbins könyvei.
2012. dec. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak keveseknek adatik meg, hogy a munkájuk egyben a hobbijuk.


Szóval a gyári munka az 8 óra, de a maradék időben lehet bármit csinálni. De még a monoton munkahely is lehet izgalmas, ha vannak kihívások, ha lehet előremenetelre számítani...


Lehet, hogy az alkotás öröme hiányzik. Alkotni sok módon lehet: kertészkedés, fafaragás, sütés-főzés, szoftverfejlesztés/weblapkészítés, CNC-eszterga programozás, versírás, könyvírás...


Lehet, hogy másoknak szeretnél segíteni. Önkéntes munkák, amiket akár egyházak szerveznek? Vagy a gyakorikerdesek.hu-n mások baján megpróbálni segíteni??? :)


Lehet, hogy többet kellene olvasni: filozófia, vallási irodalom, regények, tudomány...


Lehet új szakmár tanulni, vagy tovább tanulni. Új idegen nyelvet tanulni, ami tetszik és még hasznos is?


Bővíteni a családot, további gyermekekkel? Egyet a papának, egyet a mamának, egyet a hazának, egyet meg külföldnek??? :D

2012. dec. 2. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!