Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ti hogy vagytok a csoportmunká...

Ti hogy vagytok a csoportmunkával? Szeretitek, mennyire hatékony?

Figyelt kérdés

Nálunk a suliban, mostanában nagyon sok a 4-5 fős csoportunka. Sokan úgy állnak hozzá, hogy csak legyen meg, legyen kész és leszarják, egyáltalán nem érdekli őket. Elvárják, hogy egyedül(!) tegyem össze de ha segítenek az is csak ímmel-ámmal segítés.


Ti hogy vagytok vele?



2012. dec. 3. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem marha jó dolog, de szinte én is végig ezt tapasztaltam a suliban amit írsz. Fogd úgy fel hogy egyéni feladatot kaptál, a többiek fhaszok :)
2012. dec. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csoportmunka a feladat, akkor azt az órát kihagyom... tavasszal volt egy ilyen (5-6 óra alatt kellett valami nagyobb feladatot csinálni). Bebasztak valami csoportba (nem ismerek senkit se a az egyetemi társaim közül). Egyszer próbáltam mondani valamit, aztán tök hülyeséget csináltak... szartam bele az egészbe... nulla munkával (azért első 3 alkalommal bementem, de minek...) egy 3-as. Soha többet ilyet nem akarok... :)
2012. dec. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
-a
2012. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyilván ha ismerősökkel lettem volna, akkor nem ez lenne a véleményem (nehezen ismerkedem)


20f

2012. dec. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehéz ügy. Alapvetően magányos farkas típus vagyok, de azért közösségben is szeretek olykor-olykor lenni. A csapatmunkával az a baj, hogy az esetek 90%-ban baromira nem csapatmunkáról van szó. Ha barátok vannak együtt, nyilván könnyebb minden, hiszen ismerik egymást, nem kell "csapatépítéssel" tölteni az időt, nagyjából tudják, hogy ki miben jó, milyen feladatot kapjon. De legtöbbször sajnos, egy ember csinál mindent, a többiek tesznek rá magasról, vagy pedig egy (netán több, akik jobban kijönnek) domináns magához ragadja az irányítást és ugráltatja/nem veszi figyelembe a többieket.
2013. jún. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Altalaban utalalom.

Erosen vezetotipus vagyok. Vissza kell magam neha fogni hogy azt lassak hogy csapatjatekos vagyok.


Akik meg mar lattak ilyet csinalni azok eloszeretettel engedik at nekem az iranyitast, sot elvarjak hogy en legyek a vezeto meg akkor ha nekem mar robadtul nincs kedvem ezzel foglalkozni...

"de menj mar ki, te olyan jo prezentaciokat tartasz"

kosz... csak nem 4-et akarok egy nap tartani egy xaros treningen amiert meg fizetest se kapok nah xD


Es csunya, nem csunya eleg magas az IQ-m 130 koruli. Igy neha meg turok orulni ha egy atlag alatti illeto kerul a csapatba aki raadasul meg makacs is... Az atlagemberekkel nincs bajom, mindenkit meghallgatok es szoktak jo otleteik lenni es azt tovabb tudjuk mindig fejleszteni. Ilyenkor dicserem is oket xD Hagy erezzek jol magukat a csapatban, meg jobb ha jokeduek az emberek.

De aki hulye es makacs azt utalom...

2013. jún. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utálom😡

Mindig kérem a tanárt had csináljam egyedül.

2021. szept. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hú, jó tudni hogy nem én vagyok az egyetlen aki nem barátkozik könnyen és irtózik a csapatmunkától :'D Volt egy szaktársam akivel mondhatni jól kijöttem és már kétszer dolgoztam vele (Marketing prezentáció meg valami Protokollal kapcsolatos), egész jó volt vele dolgozni meg azokkal akiket még kerített hozzánk, de most hogy ő máshova szakosodik (szinte nem lesz közös óránk az előadásokon kívül) eléggé egyedül maradok ezzel, a többieket vagy nem ismerem annyira vagy nem vagyunk annyira jóban... (Párból majdnem barátság lett de elszúrtam) És most vagy három darab tárgy lesz ahol csapatmunkában kell dolgozni. Nem lenne nekem vele nagy bajom vele de nem nagyon kedvelnek a többiek... Hátha szerencsém lesz és valakikkel összetudok állni akik még úgy egyedül lesznek, vagy a tanár betesz valahová aztán a többiek vagy engedik hogy csináljak valamit vagy nem, mint 1. Félévben amikor mondhatni a tanárnő betett egy csoportba de semmit sem csináltam (mondhatni ingyen 5-öst szereztem ami azért jó volt :D), vagy megkérem hogy csinálhatom-e a egyedül, vagy pedig csúszok. Elég rossz, de hát ez van, ha már az egyetem felét kibírtam és valahogy megszereztem már 112 kreditet csak elkéne jutnom a végére :'D Tudom hosszú lett, de jó volt ezt kiadnom magamból. Ha tudtam volna hogy ennyi csoportosmunkát igénylő tárgy van, biztos nem GTKra jöttem volna, de már csak ezt az egy évet kell kibírni valahogy, a következő év már úgyis a konzultáció meg a szakmai gyakorlat lesz. Szóval ha valaki szintén aszoc és fél az ilyenektől, nem kell, mert mint ahogy mondani szokták: Majd lesz valahogy! :D
2023. aug. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!