Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Skizofrén vagyok, mit kellene...

Skizofrén vagyok, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés
Tudjátok elég szomorú életem volt, nem megyek bele. A lényeg hogy túl sok mindent folytottam el, haragot, sírhatnékot, pusztíthatnékot.....Lehet hogy hülyén hangzik de, én ezt így élem meg: .... és az agyam valahogy csinált még egy tudatot, még egy személyiséget, amely elraktározott mindent, minden dühöt, fájdalmat, megbántást, az agyam ezen tudata nagyon gonosz. Nagyon, de tényleg nagyos sokszor előfordul hogy oda érek valahova és " mit keresek itt", mindennapos hogy dolgokat elfelejtek, van hogy észbekapok és nézek magam elé, szinte minden párbeszédben elöfordul hogy "mit is akartam mondani". De ami aggaszt az az hogy hangokat hallok a fejemben, olyan hangokat mintha gondolkodnék, ezek lényegében utasítások napközben, bármivel kapcsolatban, jellemzően "üsd meg!"; "törd össze!"; stb.. de ne ilyen robotikusan képzeljétek el hanem mintha beszélgetne velem. Néha elég bizarr... Mintha a haragját akarná kitölteni. Én meg csak ugyanúgy mindent ráhagyok mindenkire. Ma például édesanyám:"qrva kölyke"; testvérem:"kellett neked a világra a jönni" stb.. nagyon felbosszantottak, de még csak nrm is szóltam semmit, nagyon félek hogy a harag kitöltése közben elvesztem a fejem és "átváltozok" és a másik fog irányítani. Én szerintem meg majd suttoghatok hogy "ne öld meg"; "ne bántsd öket", vagy nem tudom mi lesz mert még nem volt rá példa, de csúnya lesz mert egy életnyi haragot nem egyszerű levezetni. Orvoshoz meg nem akarok járni, de akarom hogy hülyének nézzenek vagy hogy elrontsa az amúgy filmbe illő életemet. Szerintetek hogy kellene megoldanom? Egyedül el tudom pusztítani a másik felet?

2012. dec. 9. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:

1. valszeg nem vagy skizofrén.

2. ha bajod van, menj orvoshoz. egyedül úgysem tudod megoldani.

3. ha mégis skizofrén vagy, azt lehet kezelni gyógyszerrel.

2012. dec. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem értek egyet az előző válaszolóval: szerintem elég komoly szinten kezdesz skizofrén lenni.Ha van rá lehetőséged,először egy pszichológussal beszélj, ne pszichiáterrel,mert az kapásból felír valami gyógyszert.Szóval adj egy esélyt magadnak.
2012. dec. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget
2012. dec. 11. 17:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!