Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Egy ellustult rozmár lettem,...

Egy ellustult rozmár lettem, és szomorúságba zuhantam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A fárasztó mindennapok után leszűkítettem a programom délutáni pihenésre,zabálásra,nassolásra,és egyebek.

Na most,fontos bevallanom azt hogy TV és számítógép is van a szobámban.Van hogy nem is nézem csak leülök és és máson gondolkozva bambulok.Ugrálok a számítógép és TV között úgy 2-3 órát iskola után.Persze a házim is megcsinálom,és mondhatni,jó tanuló vagyok.

De mégis úgy elvesztem.Semmihez nincs kedvem,folyton fáradt vagyok,és van hogy éjszakákat fent maradok,gyakorlatilag semmit csinálni,és gondolkodni a semmin.

aztán meg úgy megyek iskolába hogy le sem feküdtem.

Az az érdekes hogy az iskolában teljesen más vagyok.Fókuszálok,nem bambulok,mindig csinálok valami hasznosat még szünetben is.


Sajnos antiszociális vagyok/lettem,itthon töltöm a hétvégéket,stb.

Rájöttem hogy egy ördögi kört alakítottam ki.Nem mondok le a nassolásról,meg itthonról,mert ugye más örömöm nincs,és emiatt még szomorúbb leszek,hiszen csak folytatódik a lustálkodás.


Hol kezdjem?Igazából inkább az érdekel hogy hogyan lehetne több energiám,és hogyan lehetnék újra friss és jó kedvű?


Mi lenne az 1. lépés.Vigyem ki a TV t a szobámból ? :D

sétáljak?



2012. dec. 11. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Jusson eszedbe a rozmáros vicc: Hogyan halt meg a rozmár?

Hé rozmár leetted magad. Hol?

Mellesleg tél van, rossz az idő, hajrá légy lusta rozmár!

2012. dec. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen,jól gondolod.Megfogod a TV-t,az öledbe veszed,és elmégy sétálni...vagy,


Sétálsz a szobában,de jó messzire ám.vagy


Kiviszed a szobádat,a TV-t bent hagyod.vagy


A szobádat megsétáltatod,és közben TV-zel.vagy


A TV-n sétálsz...vagy


Kiviszed a TV-t,kiviszed a szobát,és úgy már jobb lesz.

2012. dec. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
probald ki, hogy egyik nap, mondjuk holnap utan, megvaltoztathatatlanul nem nyulsz a tv-hez es szamitogephez egy teljes napon keresztul. jellemfejlesztesre is csodalatos technika, ha meg tudod csinalni, hos leszel a sajat szemedben:)
2012. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2012. dec. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kovpet ***** válasza:

Sportolj. Akármit.

A sétálás például nem lenne egy rossz kezdés.

2012. dec. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fénysebesség válasza:
Annyi dolgot tudok neked javasolni, hogy azt se tudom, hirtelen melyikkel kezdjem. Az már nagyon szuper, ha meghoztad a döntést, hogy az életenergiádat helyre szeretnéd állítani. Sajnos most nem tudok neked kisregényt írni, de nagyon szívesen segítek neked ha megkeresel privátban. De addig is elmondom, hogy nekem is ez volt a problémám. Olyan állapotban voltam, hogy képtelen voltam mozdulni... csak feküdtem, és semmit se csináltam. Nem volt sem jó, sem rossz... olyan semmilyen. Azóta megváltozott minden. Olyan, mintha újra kisgyermek lennék. Minden színes, minden érdekes, és semmi sem lehetetlen. Színes pillangókat kergetek! Magas csúcsokat tűzök ki magam elé, és eszméletlenül lelkesít ez az egész. Meggyőződésem, hogy kalandos, izgalmas világban élek, ahol bár a pofonok keményen tudnak csattanni, végső soron jókat tudok viccelődni azokon is. Először szabadítsd ki magad az aggodalmaid alól! Fogadd el, hogy van, amin már úgysem tudsz változtatni... ilyen pl. a múltad. És a jövőd ettől még bármilyen lehet. Döntsd el, ahogy én is eldöntöttem, hogy nem vagy hajlandó félelemből cselekedni. Mindig parázás nélkül képzeld el, mi a legrosszabb, ami történhet, számítsd be, és ne érdekeljen! Szóval nézz szembe a helyzeteddel, és fogadd el, hogy ez idáig így történt. Bólints rá, és aztán a továbbiakban ne érdekeljen. Ez az első. Ehhez és a továbbiakhoz gyakorlati tippeket is tudok adni. Amit most tapasztalsz, az egy torzított valóság. A gondolataid és az eddigi életed nem te vagy. Nagy örömmel átadom neked, hogy kell egy kisgyermek tiszta lelkes tekintetével nézni a világra és hogyan szabadítsd fel a rabságba esett energiádat. Hogy miért tenném? Egyrészt a világ iránti hála ösztönöz, másrészt az, hogy szeretnék kialakítani egy baráti partnerkört, akik azzal, hogy a gyakorlatban alkalmazzák a módszereket, színesebb képet tudnak arról adni, melyik technika milyen hatékony, és min lehet fejleszteni, csiszolni. Ha érdekel a dolog, írj privátot (és bárki más is írhat).
2012. dec. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát a sport jó ötlet,meg a TV éltüntetése/kevesebb használata. Mostanában sétálok az iskolába,egész jó csak hideg van :D..

Meg mindig azt érzem hogy amikor kimegyek sétálni az utcára akkor már nincs is kedvem sétálni..

Na megpróbálom helyretenni magam..

Az utolsó válaszolónak köszönöm a hosszú hasznos választ,a többit is ,viccesek voltak :D..

16 éves vagyok egyébként.

2012. dec. 12. 16:25
 8/8 kovpet ***** válasza:

Kb 15 évvel többnek tippeltelek :)


Elmehetsz gyúrni is, ha akarsz és ha van rá lehetőséged.

Vagy fegyencedzés.

2012. dec. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!