Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Ezért kirúghatnak a suliból?

Ezért kirúghatnak a suliból?

Figyelt kérdés
Tanít minket egy nagyon durva tanár. Folyamatosan fenyegetőzik, hogy megver valakit, lehülyéz bennünket, volt, hogy szó szerint kirángatott egy gyereket az osztályból. Így hát az egyik osztálytársammal megegyeztünk, hogy csinálok egy hangfelvételt az órán. Igazából nem akartunk vele semmit, csak egyszer meghallgatni, aztán kész, el van felejtve; tehát semmi olyan célunk nem volt ezzel, hogy lejárattuk volna a tanárt mások előtt, vagy ilyesmi. Szóval igen, elkészítettem azt a bizonyos hangfelvételt, volt is órán egy-két incidens, fenyegetőzés, ordítozás, satöbbi. Ám utólag visszahallgatva semmit sem lehet kivenni, csak itt-ott egy szót és a tanár hangját értettük. Csak az én telefonomon volt meg a felvétel, és mivel igazából ilyen minőségben már pláne semmire nem kellett, letöröltem. A gond ott kezdődik, hogy az osztálytársamon kívül még tud egy ember a hangfelvételről, és az is lehet, hogy többen is megtudták. (Az osztálytársam ugyanis hangosan említette pár ember előtt a dolgot, azok nem tudom, hallották-e) Valószínűleg nem lesz belőle nagy ügy, pláne, hogy már nincs is meg a felvétel, de ha ez a sztori egyszer elkezd terjedni, biztos, hogy eljut a tanárokig. Szerintetek felelősségre vonhatnak, esetleg kirúghatnak ezért bizonyíték híján? Száz százalék, hogy ellenkezett a házirenddel, amit tettem, de mondom, semmi hátsó szándékom nem volt.

2012. dec. 13. 17:58
 1/5 anonim ***** válasza:
hát...szerintem ha kitorlod akkor nem lehet nagy baj
2012. dec. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem, még ha a többiek be is köpnének, akkor sem, mert nincs bizonyíték. (az, hogy a haverod mások előtt hangosan beszélt erről még nem számít bizonyítéknak.)
2012. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha neadj'isten elővesznek téged, ártatlan szemekkel nézel, és odaadod a telefonodat, hogy nyugodtan nézzék meg, nincs rajta semmi ilyesmi.
2012. dec. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Töröld ki és csodálkozva mondd, hogy te ilyenről nem tudsz, soha nem is volt nálad. Ragaszkodj ehhez, az ellenkezőjét nem tudják bizonyítnai, főleg ha nincs a telefonodon semmi ilyen. Másolatot se tarts belőle gépen, semmi. Így nem lesz bajod belőle.
2012. dec. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mondd meg nekik, hogy nem létezik a felvétel, nem is létezett, viszont szándékodban állt megcsinálni, mivel a tanár egy bunkó paraszt, csak inkább legális módszerekhez folyamodnál. Komolyan, védd már meg magad (és az osztályt) egy ilyen tanártól! Nem tesztek semmit?! Ez a baj a világgal. Inkább félsz egy ilyen fölösleges dolog miatt, mint attól, hogy az a tanár továbbra is ott fog tanítani. Valami biztosan nincs rendben vele, és ezt valakivel tudatnotok kell, aki tud valamit tenni az ügyben.
2012. dec. 17. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!