Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Irigy vagyok és önző. Változha...

Irigy vagyok és önző. Változhat vagy ássam el magam?

Figyelt kérdés

Egy 22 éves lány vagyok. Alapjában véve sok barátom van, egy szerető családom és egy kedves, önzetlen párom. Tulajdonképpen mindenem megvan ha azt nézzük. Azt hiszem viszont, hogy örök elégedetlen vagyok és inkább pesszimista. Vannak úgy, hogy nem jön össze minden amit szeretnék, sőt sokszor alig jön össze bármi. A legrosszabb ha másnak összejön valami akkor nem tudok teljes örömmel örülni neki, mert első gondolatom az hogy "nekem miért nem?" Ez nagyon rossz nekem, rossz embernek érzem magam emiatt. Páromat előléptették, nagyon boldog volt, örömmel hívott fel, én pedig először dühöt éreztem, mert hónapok óta töröm magam és nekem ez nem jött össze és belefáradtam. Mikor hazajött szomorúan mondta, hogy hallotta a hangomon, hogy nem örülök az örömének. Miért nem? Nem szeretném ha ez jönne le, de kicsit igenis irigykedem mások sikereire. Volt vizsgám még az egyetemen amiből éjt nappallá téve tanultam és nem sikerült. Nagyon nehéz vizsga volt, barátnőm pedig egy napos tanulással átment. Jó tételt húzott, szerencsés volt. Én emiatt sok kreditet és időt buktam. Szinte haragudtam rá.

Most igazából leszólhattok vagy bármi, lehet, hogy az is építőleg fog rám hatni, szeretnék ebből kinőni. Szeretném ha örülnék nekik és nem irigykednék folyton.



2012. dec. 13. 20:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én abban hiszek és ez vigasztal is hogy semmi nem történik véletlenül. Olyan nincs, hogy valakivel csak jó történik és rossz nem.
2012. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt gondolom magamról, soha nem tudok másokkal együtt örülni, sőt, pedig szeretem őket... :/ nagyon remélem hogy változni fog.. 19/L
2012. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor tudok a legjobban örülni, ha olyasmi nekem is összejön, így örülünk együtt, ünnepelünk, bármi. Dehogy amiért én küzdök és nem jön össze, másnak meg igen, valahogy nem akaródzik a felhőtlen öröm felé. :(
2012. dec. 13. 20:57
 4/6 anonim válasza:
Na az már régen jó, hogyha ezt tudod magadról és belátod. Innentől már nem annyira nehéz változtatni. Tulajdonképpen ez a pesszimistaság is kihat(hat) szerintem a sikereidre. Fogd fel jól, és mondogasd magadnak, hogy te nem akarsz ilyen lenni.Te egy pozitív sikeres ember szeretnél lenni és hidd el sikerülni fog a változtatás :D L/13
2012. dec. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

megértem, ha nehéz őszintén örülni, amikor ugyanannyit, sőt többet pedálozol mint mások, mégis nekik jön össze egy csapásra.


nem kell görcsösen akarnod a dolgokat, mert akkor annál jobban arcra fogsz esni, ha nem sikerül.

egy kis lazaság, egy kis belexarás. semmi nincs végleg veszve. max később jön a siker. oka van annak, h nem most. talán pont azért, hogy előbb megtanulj másokkal együtt örülni, és akkor te is érdemes leszel arra, h veled örüljenek.


én pl nagyon tudok örülni, ha a páromat előléptetik, bónuszt kap, hiszen az is a közös életünkhöz, jövőnkhöz tesz hozzá.

örülök, hogy a barátnőm hamarosan ledoktorál, mert ez minden vágya, és szeretném őt boldognak látni annyi megpróbáltatás után.


alapvetően nem vagyok egy sikerre predesztinált ember, mi több, inkább csak teszem a dolgom, folyton azon fosok, h OMG, már megint tutira elbactam. tegnap meg tökre meglepődtem, mikor a konyhában a főnököm csak úgy félvállról odavetette, h kb nekem a legjobbak az eredményeim az új csapatból. el sem hittem. persze, mert kishitű vagyok, és nem gondoltam volna saját magamról, h képes vagyok rá.


ne folyton az eredményekre koncentrálj, hanem csak tedd, amit tenned kell, és a siker előbb-utóbb jön magától. ha pedig nem, akkor más területen kezdj el munkálkodni, hátha ott több babér terem.

2012. dec. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Te is ilyen kivételezősnek meg soha se sikerül nekem semminek érzed magad?
2013. febr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!