Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Hogyan segítsek magamon? Mit...

Hogyan segítsek magamon? Mit tegyek hogy ezek a dolgok ne bántsanak ennyire? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Sehol sem találom a helyem. Nagyon sok barátom van... De valahogy egy baráti társaságban sem érzem tökéletesen magam. Lehet ez az én hibám de kezd idegesíteni az osztályom. Persze tudok nevetni velük... Csak kezd kicsit gyerekessé válni amit csinálnak. A perverz vicceik, hogy mindent túl dramatizálnak, hogy ha beszélgetek egy fiúval már mindenki arról beszél hogy szerelmes vagyok belé. Ez már nagyon nem szórakoztat. A pletykák a legrosszabbak. 7-es létemre olyanok terjengenek rólam amik még a nálam jóval idősebbekről se. Valaki azt állítja hogy tavaj két fiúval veszítettem el a szüzességemet. Pedig csak most lett egy nagyon jó és normális kapcsolatom. Az osztályfőnököm erre is rátesz egy lapáttal. Ő a matek és a kémia tanárunk is. Azt akarta hogy ma ne egyek szünetekben hanem díszítsem valami nagyon csúnya díszekkel a termet, és kiakadt rám mert nem teljesítettem a kérését. Szintén ma 4-es lett a kémia röpdolgozatom és elkezdett az egész osztályom előtt szidni hogy milyen lusta vagyok. (Eddig kémiából 5.00ra álltam.) Valamiért mindig velem akar kiszúrni de semmi oka nincs rá.

A szüleimmel se valami jó a helyzet... Világ életemben 5ös voltam mindenből mindig. Nem tudom mi történt most velem mert többet tanulok mint eddig de még se tudok úgy teljesíteni. Félévkor 3-as leszek fizikából. Félek nagyon le fognak szidni. Amikor azt merészeltem mondani hogy a mostani fizika téma zárómra a 3-as tuti meg lesz, akkor apukám rögtön mérges lett rám.

Anyukámat más dolgok zavarják. Mostanában nagyon anyagias. Leszid ha valamit véletlenül elpocsékolok. Mikor ma apa elmondta neki hogy egész délután sírtam még azt se tartotta tiszteletben.

A nővérem 16 éves és Debrecenben tanul. Nem tudom hogy csinálja mert nagy bunkó de még is mindent teljesítenek neki a szüleim amit csak kitalál... Sokszor úgy érzem ez igazságtalan hiszen sokkal több mindent meg kap amit én, talán miatta nem mehetek oda tovább tanulni ahova szeretnék...

Nem tudom mit tegyek. Talán ez így annyira nem aggasztó mivel nem tudtam minden egyes részletet leírni, mert alig van erőm... Mostanában mindig fáradt vagyok, nehezen összpontosítok, fáj a fejem és szinte minden testrészem...

Kérlek segítsen valaki!



2012. dec. 15. 18:25
 1/2 anonim ***** válasza:
A pletykákkal felesleges foglalkozni. A tanárod meg szerintem nagyon bízott benned, hogy te majd segítesz neki mindenben. Általában a jó tanulókat szokták ezekre a feladatokra megkérni, ami nem mindig hálás feladat. Sajnos jobban teszed, ha teljesíted, amiket mond. A félévi bizonyítvány nem számít annyira. De azért próbálj meg javítani fizikából, még biztos lehet. Ilyenkor még szoktak lenni témazárók, felelések. Amúgy meg tök mindegy, hogy az ember általánosban milyen tanuló. Én például 3-as voltam fizikából, kémiából is. Utáltam őket. Meg az összes természettudományt, és a matekot is. Most mégis az ország legjobb egyetemén tanulok. :D Már az én szüleim is belátták, hogy anno nem kellett volna annyit csesztetni a jegyekért, mert engem is leszidtak a 3-asokért. De rájöttek, hogy az általános iskola egyáltalán nem számít. A tanulási teljesítményed akkor fog javulni, ha jobban összepontosítasz, és nem görcsölsz rá a dolgokra. Nem a tanulás mennyisége, hanem a minősége számít.
2012. dec. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Értékeld át az életed.

Nézd meg a Titok c. filmet.

Gondolkozz el azon hogy miylen kis dolgokon akadtál ki. Múltkor én is kivoltam bukva. Aztán eszembe jutott hogy sokkal szerencsésebb vagyok egyeseknél. Munkából mentem haza mikor egy hajléktalan pénzt kért ételre. Adtam neki egy szendvicset, hsizen otthon úgyis eszek valamit. Nagyon hálás volt, pedig ez a legkevesebb amit adhattam neki. Aztán ő elindúlt a főtér felé, én meg haza. Én haza mentem, a jó melegbe, ahol van némi ennivaló, tisztálkodási lehetőség, szerető család. Tehát szerencsés vagyok, és annak kell mindig örülni ami van.

2012. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!