Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérlek ne szóljatok le,...

Kérlek ne szóljatok le, segítség kellene. Mitöl lehetek örökké elégedetlen? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék elégedett és boldog lenni, de nem tudon hogy csináljam. Van munkám, bár a fizetés nagyon kicsi, de legalább nem mondhatja senki hogy lusta vagyok dogozni stb. Igazán igyekszem boldognak látszani, föleg a családom elött, hogy ne bántsam meg öket. De egyszerüen vagy ilyan a természetem, vagy én se tudom. Ha valkinek van jó tippje a megoldás, megköszönném. Szórakozni nem járok, nincs kivel és fáradt is vagyok hozzá mert hétvégén is munka.
2012. szept. 5. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Ehhez először az kell,hogy kicsit felrázódj. Akár fizikailag,akár lelkileg. És a családod előtt nem kell játszani. Nyilván nekik sem esne jól,ha kiderülne,hogy megjátszod előttük,hogy minden oké, beszélgess velük,mond el,mi a problémád,ezzel nem bántod meg őket! Azzal viszont igen,ha színészkedsz.

A fáradtság ellen javaslom válts életmódot.Egyél egészségesebben,szakíts időt a mozgásra, és rázd fel magad!Amint az energiáid helyrejöttek,Te is jobban leszel!

2012. szept. 5. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

tetszik, amit az előttem lévő szólt:)

itt az egyik csodálatos tanárom előadása: Prof. Dr. Bagdy Emőke: pszichofitnessz :)))


A kacagás a lelki kocogás :)

kacagj! kocogj! lazíts! érints! segíts! :)

[link]


egyszerű, életszerű, ésszerű és megvalósítható:)

2012. szept. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

ezek szerint dolgozol a hét minden napján? mióta?

az nagyon fárasztó, heti egy nap kikapcsolódásra szükség van

(már abban az ősi tízparancsolatban is ajánlják:)


és mióta érzed ezt az elégedetlenséget/fáradtságot?

gyerekkorod óta, vagy csak egy ideje?


van valami hobbid? örömet jelent most is?

rendben van az egészséged? nincs valami vitaminhiányod stb?

van-e valami, ami bánt, de nincs kivel megbeszélni?

mikről szoktál álmodni? jól alszol? :)


ha nem akarsz ne válaszolj, csak ezeken is el lehet indulni:)


vagy itt egy cikk, a fáradtság 10 oka:

[link]

2012. szept. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy a vágyaid és a lehetőségeid nincsenek összhangban.Ez természetes, hogy elkedvetleníti az embert.

Nincs veled baj.Nem baj, hogy vannak igényeid.Kell egy kis egészséges elégedetlenség ahhoz, hogy az ember haladjon.

A boldogságot viszont nem lehet "csinálni", az majd jön magától, mikor majd nem várod annyira.

2012. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A 2. válaszolónak köszönöm ezt a videót! :)


A kérdezőnek: voltál már úgy igazán boldog? Miért érezted? Mire vagy büszke? Kiket szeretsz igazán? Az ő életükkel minden rendben? És neked vannak céljaid? Hogy állsz a megvalósításukkal? Érzel valamiben hiányt? Szoktál nevetni, szivesen ismerkedsz? Sportolsz, hallgatsz zenét, szórakozol más módon(nem buli)? Eleget találkozol azokkal az emberekkel, akiket szeretsz? Kielégítő a viszony köztetek?


Én ennyit tudnék hozzáfűzni, vagyis inkább arra kérlek, kedves kérdező, hogy ezekre a kérdésekre fordíts időt, esetleg írd le egy papírra, és fogalmazz meg rájuk terjedelmes válaszokat. Ha másra nem is, arra jó lesz, hogy kikapcsolódásképpen, nomeg kezdőlökésként kicsit foglalkozz magaddal, és megtaláld az életed pozitív, és talán fájó pontjait.

Sok sikert!

19L

2012. szept. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvasd el: Louise L. Hay - Éld az életed
2012. szept. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Változtasd meg gyökerestül az életed, persze csak apránként.


Keress olyan munkahelyet ami kicsit jobban keres, és olyat amit élvezni fogsz, amit élvezel. Pl.: ha kreatív vagy akk marketing meneddzer...


Nem tudom, h mennyire vagy vékony, de ha kicsit duci vagy akkor foggy le, mozogj rendszeresen, ne olyan monoton sportokat mint a futás, hanem pl.: tenisz röplabda...


Nem tudom hány éves vagy, de esetleg a gyerekvállalás(nem tudom, hogy van-e gyereked, ha van akkor újabb) sok örömöt okozhat neked és a férjednek is.


Szervezz külön programokat a férjeddel minden este mmozizzatok, vagy étterembe mennyetek vagy színház, vagy csak otthon legyeteksokat kettesben.


Hozd vissza a tizenéves korodat, és menj a barátnőiddel Burger Kingbe vagy Mc Donald's -ba.


Olvasgass idézeteket a boldogságról, töltsd úgy az időd, ahogy szeretnéd.



Vannak a válaszomba olyan dolgok, aiket nem biztos hogy megengedhetsz magadnak, akkor gyűjts rájuk... :D

2012. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokta, amúgy nincs párom.
2012. szept. 20. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!