Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit jelent az hogy Autista...

Mit jelent az hogy Autista betegségnek az A szériája?

Figyelt kérdés

2012. dec. 18. 06:08
 1/4 anonim ***** válasza:
ki milyen "erősen" autista,az én fiam is autista,de gyengén csak,szóval olyan C tipusú-ha szabad így fogalmazni.....érted ?! tehát erősek az autizmus jelei az egyénnél,vagy csak ráutaló jegyek vannak.....
2012. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ertem en nem tudom mennyire vagyok az csak a papíron az van ráírva hogy A típusu autista
2012. dec. 18. 14:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a defekted konkrétabban?
2012. dec. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az nem "A típusos" autizmus, hanem atípusos autizmus - vagyis fosztóképzőként szerepel az A. Azt jelenti, hogy a tipikus autisztikus tünetektől eltér, de attól még rajta van az autizmus spektrumon.

Így érthető?


(Lányom először az atípusos autizmust kapta diagnózisként, aztán megfelelő helyen pontosították, és így kapta meg az "autizmus spektrum zavar, azon belül Asperger-szindróma" diagnózist.)

2012. dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!