Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Az érzelmi intelligencia...

Az érzelmi intelligencia hogyan fejleszthető majdnem 30 évesen? Hogyan közeledjek az emberekhez, ha ők kerülnek engem?

Figyelt kérdés

27 éves Budapesten élő srác vagyok, aki önimsereti nehézségekkel küzd. Mostanában azt vettem észre, hogy az érzelmi intelligenciám fejletlen a korosztáylomhoz képest, ugyanis sokszor érzem, hogy olyan kérdést teszek föl, amit "nem kellett volna" és sokszor gyermeki őszinteséggel fordulok az emberekhez, amit ők viszont nem értékelnek. Ráadásul egy nagyválallatnál dolgozom, ahol a felgyorsult tempó miatt csak azok az emberek tudnak kibontakozni emberileg, akik már tudják, hogyan bánjanak az emberekkel és emiatt jól ki is jönnek az emberekkel.

Ha új embereket ismerek meg, akkor eleinte még csak-csak el tudok velük beszélgetni, de pár alkalom után valahogy az érdeklődés a másik fél részéről alábbhagy és én sem tudom valahogy érdekessé tenni a bezsélgetéseket egy idő után.

Folyamatosan fejleszteni igyekszem az érzelmi intelligenciámat, de úgy nehéz, hogy az emberek furcsán viszonyulnak ehhez az állapotomhoz és úgy érzem, az én értékrendem más, mást találok viccesnek én és mást ők.

Ilyenkor inkább beszélgessek velük, mégha furcsán is viszonyulnak hozzám és nem keresik annyira a társaságomat vagy inkább legyek befelé forduló? A tapasztalatot gyakorlattal lehet megszerezni, de elméleti alapok nélkül nekem nehezen megy.


2012. dec. 18. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem azon múlik, hogy mit tartasz viccesnek vagy hogy milyen a tempód másokhoz képest. Az emberek általában annak a társaságát keresik, akiből érzik a harmóniát és az erőt, ami az egészséges önbizalomból fakad.
2012. dec. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezzel egyetértek. Mit gondolsz, addig nem is érdemes az emberek felé közelítenem, ameddig ez nincs meg bennem?
2012. dec. 18. 21:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha kedvet érzel hozzá, akkor minden további nélkül közeledj. A lehetőség mindig ott van.
2012. dec. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hallottál már az Asperger szindrómáról? Mert ez egy veleszületett betegség, amit például az érzelmi intelligencia alacsony szintje is jellemez. Ezen nem nagyon tudsz változtatni, mert ez nem tanulható dolog, ez vagy megvan, vagy nincs. Ettől még élhetsz teljes életet, de meg kell ismerned jobban a korlátaidat. Vannak viselkedésminták, amik tanulhatók, nem egyszerű, mert ami másnak egyszerűen csak jön, Neked betanult mintákat kell előhúznod. Nézz utána ennek az állapotnak, sokmindent megtudhatsz magadról... Remélem nem bántottalak meg. Nem biztos, hogy ez a bajod, de azt is tudni kell, hogy ennek a betegségnek vannak nagyon enyhe változatai is, és a legtöbb ember nem is tudja, hogy ilyen szindrómája van.
2012. dec. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!