Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Látni akarom a világot. Csak...

Látni akarom a világot. Csak én gondolkodok így?

Figyelt kérdés
Nem akarom azt csinálni amit elvárnának tőlem. Anyum és apum is azt szeretnék ha egyetemet végeznék és jobb életem lenne, mint nekik volt. Persze ebben támogatnak is, de én valahogy nem ezt akarom. Világot akarok látni, kis piti melókból megélni, majd ha úgy tetszik akkor országot váltani. Megakarom ismerni a világot, a népeket. Nem akarok egy helyen megöregedni és úgy leélni az életemet, hogy csak a szomszéd városban voltam. Egyáltalán lehetséges?
2012. dec. 30. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Lehetséges persze, ha akarod meg ha van hozzá pénzed.

Jobb a te elképzelésed mint az,hogy életed végéig robotolni és sehova nem menni el csak a pénzt hajkurászni.

Régebben én is így gondoltam. De már lemondtam róla. Nincs bennem elég motiváció. De neked Sok sikert kívánok hozzá:)

Viszont ajánlok egy nagyon jó igaz történet alapján készült filmet. Út a vadonba 2007-es film nézd meg.

[link]

2012. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Kár, hogy lemondtál róla. Én viszont nem hiszem, hogy lemondok róla. Nem tudom elképzelni úgy az életem, hogy 5 vagy 6 évig egyetemre járok, majd elkezdek dolgozni és néha elmegyek nyaralni. Nekem ez nem menne sokáig.
2012. dec. 30. 16:04
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Én azt mondom,hogy Te ne mondj róla!

Küzdj érte de nem árt tájékozódni, túlélési könyveket olvasni vagy magaddal vinni:) sosem lehet tudni.

2012. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne is mondj le! Én egyetem vége felé jöttem rá hogy ezt akarom, és már most marha nehéz munkát keresni úgy hogy nem is igazán akarom. Tudom emiatt sokan megköveznének de ez van, nem akarok én senki elől semmit elvenni, de szükségem van pénzre, no meg ha elvégeztem már ezt a sulit, miért ne kóstolnék bele.

Azt viszont nem értem, miért zárja ki nálad az egyetem ezt a dolgot! Ha jól csinálod, az a 3-4 (és nem feltétlenül 5-6...) év is egy csomó lehetőséget biztosít arra hogy láss idegen helyeket. Nem akarlak én rábeszélni semmire, de egy egyetemista élete nem arról szól hogy reggel 8-tól délután ötig magol aztán leül a tv elé. Még egy "kemény" vizsgaidőszakban sem. Hanem sokkal inkább arról hogy minél kevesebb tanulással minél jobb eredményeket érj el, és a fennálló elég sok szabadidődet hasznosan töltsd. Minden félévben van legalább egy nagy szünet amíg el tudsz menni valahová, vannak külföldi ösztöndíjak nem csak a legokosabbaknak stb. Ha van egy rendes végzettséged, az anyagiakat is jobban elő tudod teremteni az utazáshoz, és nem arra gondolok hogy 13 év után a bónuszból el tudsz menni a maldív szigetekre 2 hétig áztatni a töködet, hanem pl külföldön is egy jobb melót tudsz pár hónapra vállalni ami elég egy másik kontinens több hónapos meglátogatására is. Nem kell beállni semmilyen sorba akkor se ha lediplomáztál.

2012. dec. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Őseid más korban nőttek fel, neked nyitva az ajtó, ha megteheted menj!
2012. dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előbb a suli aztán a szórakozás.


Ha nincs tudás a kezedben akkor marad a wc pucolás meg az alja munka. Ha viszont van egy jó állásod, avagy keresett szakmád akkor külföldön is megállod a helyed.



Én is ilyen vagyok mennék, csak még nem mehetek. Nem tudom a nyelvet, tanfolyamomat nem akarom megszakítani, + jelenlegi meló is ideköt. De 1x elmegyek az biztos :D

2012. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért emellé egy profi angoltudás - azt megértik szinte az egész világon - nem árt, ezen kívül teljesen a te dolgod, hogy hogyan éled az életed.
2012. dec. 31. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Persze, hogy lehetséges, ha elég kitartó vagy! Nem gondolkoztál azon, hogy elmenj légiutaskísérőnek? Nem kis piti meló, sem fizikailag, sem máshogy, viszont tényleg megismered vele a világot, az embereket, valószínűleg sokkal jobban, mintha csak "utazgatnál". Ha olyan céghez jelentkezel, aminek külföldön van a bázisa, ahonnan mennek a járatok, akkor meg az adott országot például tök jól megismered. Ha pedig hosszú járatod van (értsd több mint 5-6 órásrepülőút), akkor lesz a célországban egy kis pihenőidőd, ami alatt körbe tudod járni a várost. Nem sok, de elég ahhoz, hogy benyomást szerezz a világ legkülönbözőbb helyeiről. És legalább van egy biztos állásod, és az utazást sem te fizeted ;)) én mindenképpen ajánlani tudom, sokáig úgyse lehet csinálni, de pár év, és nagyon sok tapasztalatra tehetsz szert, és sok dolgot láthatsz.

De még rengeteg munka van ezen kívül ami sok utazással jár. Lehetnél mondjuk idegenvezető is.

2013. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!