Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Idegbeteg vagyok. Lehet ezen...

Idegbeteg vagyok. Lehet ezen segíteni? (olvassátok el légyszi! )

Figyelt kérdés

Ahhoz,hogy teljesen értsétek itt egy kis háttértörténet:

Anyám egy igazi idegbeteg. Ha visszaemlékszem ilyen 4-5 éves koromra tisztán látom ahogy anyám végig rugdos a folyosónkon mert papucs nélkül mentem be a konyhába (ahol hideg a kő) szóval rugdosott, ráncigált sokszor de ez nem nagyon fájt. Valamint egyfolytábam káromkodott/káromkodik. Olyanokat mondott akkor amikor én és a tesómék még kicsik voltunk,hogy az lenne a legjobb ha felakasztanának meg hasonlók. Mindennek a hatását sokáig nem éreztem. De most már érzem. A folytonos ordítozás,verés(nem volt komoly) annak az éreztetése,hogy mindent rosszul csinálok és,hogy jobb lenne ha nem lennék úgy érzem komoly bajt okozott. Én és az egyik tesóm (a másik alig volt otthon) iszonyat idegbetegek vagyunk. Már egy kis semmiségért is üvöltünk,rugdosunk stb. szörnyű. És az a még szarabb,hogy én lány vagyok. Egy lánynál ez még szörnyebb. Mi lesz ha a gyerekeimmel ilyen leszek? Nem bírnám ki. Amikor egy barátom mond valamit ami nekem nem tetszik és pár mondattal nem tudom meggyőzni érzem,hogy átjár a düh. Elemészt. Ilyenkor vagy elmegyek mosdóba vagy kiabálok vele egy sort de nem durván. Azért tudom magam türtőztetni. Ezen lehet valahogy segíteni?

15/L (a bátyám 21)


2013. jan. 3. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Mért nem húzol el otthonról? Mért vagy állandóan otthon? Járj el sétálni, osztálytársaidhoz stb...
2013. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak könyvek, amik hatékony dühkezelési tanácsokat adnak, lehet érdemes lenne olvasgatni egyet. Lehet nem ártana egy szociális munkást felkeresni, hátha tud célorientáltan segíteni.
2013. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A legnagyobb probléma és a problémád gyökere az, hogy otthon élsz. Tudom, ennyi idősen nem lehet még elköltözni, de amint tudsz menj el. Idővel szépen le fogsz nyugodni.

Az én anyám is ilyen. Mindig is ilyen volt.

2013. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Velem ugyan nem ilyen durva történt, csak annyi, amit te is írtál, hogy semmit se csinálok jól, és hogy jobb lenne, ha nem lennék. Én is érzem azt, amit te, bár tudom, hogy nem annyira durva mint a többi.
2013. jan. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Hát, velem is hasonló volt a helyzet… Fizikailag ritkán bántott, főleg nem ilyen durván, de egész életemben azt éreztette velem, hogy csak nyűg vagyok és miattam ilyen rossz az élete… A te korodban nekem is dührohamaim voltak, elviselhetetlen voltam… Ha esetleg vannak olyan rokonaid, akikhez átköltözhetsz, akkor mindenképpen tedd meg, vagy esetleg menj kollégiumba, ha van rá módod, és érdemes lenne orvoshoz is fordulni. Nekem emiatt már több öngyilkossági kísérletem is volt, pedig korán elköltöztem otthonról, de amíg nem tudtam teljesen függetlenedni az anyámtól, addig ezek végig kísértettek, tehát az se oldja meg a problémát, ha elköltözöl tőle.

Hát, ilyenkor, ha elmész pszichiáterhez, ír fel kedélyjavítót, szorongáscsökkentőt / nyugtatót, amit jónak lát – ezek segítenek átvészelni ezt az időszakot és kordában tartani a dühödet. A könyvek egyáltalán nem bizonyulnak elégnek; aki érzett már ilyet, az tudja; ez nem önkontroll kérdése. Talán pszichológushoz is érdemes lenne járni, akivel megbeszélheted a gondjaidat. (Tehát pszichiáterhez, azaz orvoshoz és pszichológushoz, akivel beszélgetni lehet és tanácsokat tud adni...)

(28/L)

2013. jan. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!