Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Voltál már úgy, hogy egy...

Voltál már úgy, hogy egy látszólag rosszindulatú személlyel beszéltél, akinek meggyőződése volt, hogy te idióta vagy?

Figyelt kérdés
amolyan átmenetben vagyok önbizalom és összeomlás között, néha nagyon kihat rám bárki véleménye, pedig látom, hogy mekkora suttyó az illető, de mégis elbizonytalanít, hogy "mi az amit tud, ami miatt ilyen meggyőződései" vannak, és beszélgetés alatt passzívan viselkedik, ő semmi értelmeset vagy elgondolkodtatót nem mond, csak kritizál, mintha azt a látszatot akarná kialakítani, hogy ő olyan bölcs, és hiába mondasz neki bármit. Elbizonytalanít, hogy az ilyen emberek csak védekeznek vagy észre sem veszik, hogy csak az utálat beszél belőlük, vagy joggal oltogatnak, ráadásul passzívan, mintha olyan ember lennék aki annyira szörnyű, hogy nem lehet vele beszélni? pedig tudom, hogy biztos nem vagyok ilyen. és ez is egy olyan kérdés amin később nevetni fogok..
2013. jan. 3. 22:56
 1/4 anonim válasza:
Ilyen velem is van most perpill, én nem beszéltem még vele erről, de én javaslom próbálj meg odamenni hozzá és kérdezd meg hogy akkor mi is a baj velem? HA hülyeséget kezd el rizsázni hagy ott...
2013. jan. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem megoldás, már kérdeztem tőle, de csak undokoskodik. Bár tőlem is nagyon fárasztó, hogy szóba álltam vele.
2013. jan. 6. 10:07
 3/4 anonim válasza:
Akkor meg szard le, biologiai élősködők. Én leszarom, és hagynak.
2013. jan. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon könnyű belefutni ilyen emberekbe és tényleg elég ijesztő tud lenni...


Az a baj, hogy az ilyen emberek általában nagyon magabiztosak, vagy legalábbis tudják annak mutatni magukat. Ez pedig sajnos a hülyék kiváltsága. Keresnek valami meggyőződést és aztán foggal-körömmel ragaszkodnak abba és abból kiindulva mindenről kerekperec kijelentéseket tesznek, megítélnek másokat, folyamatosan verve a mellüket a vélt igazukkal.


Ha te bizonytalan vagy, az szerintem egy jó kezdet, annak a jele, hogy elgondolkozol mások véleményén és nem tartod magadat mindentudónak.

Hosszú távon érdemes afelé is fejlődni, hogy ha valamiben meglehetősen biztos vagy, azt azért merd vállalni és határozottan - de nem tahón kiállni mellette. És ennek megfelelően ha egy fenti rosszindulatú emberrel találkozol, akkor merni kell otthagyni a francba.


Annál is inkább, mert az ilyen embereket az táplálja, hogy a mások leoltásával folyamatosan tudják igazolni magukat. Ha egyedül maradnak és nincs kit rugdosniuk, akkor mindjárt más lesz a helyzet...

2014. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!