Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Normálisan bánok az emberekkel...

Normálisan bánok az emberekkel cserébe engem bántanak? Miért rosszindulatú mindenki?

Figyelt kérdés
Rengeteg kétszínű ismerős vesz körül. Éppen ezért nincs is igazán barátnőm vagy barátom mert nekem nincs szükségem olyan emberekre magam körül akiben megbízok aztán a hátam mögött kibeszél. Most pl azon húztam fel magam, hogy egy ismerősöm, akiről azt gondoltam talán kedvel, egy olyan hazugságot terjeszt rólam aminek még 1% igazság alapja sincsen. Abszolút kamu az egész. És neki elhiszik. Neki van egy "legjobb" barátnője, és érdekes az ő barátságuk is csupa kétszínűség. Ha együtt vannak imádják egymást és nyalják egymás hátsóját, de ha külön külön találkozom velük mindig egymást szidják nekem. Hazudoznak össze viszza, mindenkiről rossz pletykát indítanak, és mégis nekik van a nagy "baráti körük". Ő körülöttük van sok ember. Én nem vagyok pletykás, lehet hogy emiatt inkább szótlannak tartanak, de én csak azért nem állok le beszélgetni valakivel hogy egy másik embert kibeszéjek. Ti hogy látjátok ezt? Ez tényleg így van máshol is vagy csak én születtem rossz városba?
2012. nov. 13. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Végső időkben élünk. Ki leszünk válogatva, mindenki a saját hasonlú beállítottságú emberekkel fog barátkozni. Tönköly nem keveredhet a búza közé. Nem vagy olyan beállítottságú ember mind az ismerőseid. Lassan el fogod veszíteni őket, amit már érzel is. Keress magadhoz hasonló beállítottságú embereket.
2012. nov. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt:

[link]

[link]

2012. nov. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Dettó ugyanez. Suliban is osztályon belül nagyon sok rosszindulatú ember van, akik arra várnak, hogy valakibe belekössenek vagy beszóljanak a másiknak. Kétszínűből pedig még több van sajnos. Körülöttem is egy csomó olyan ember van, akik kelem kedvesek, de a hátam mögött szándékosan befeketítenek mások előtt és igyekeznek nekem keresztbe tenni (persze az orrom előtt nem merik). Én igyekszem távolságot tartani az ilyen emberektől, és csak akkor szólok hozzájuk ha nagyon muszáj. Hogy nekik olyan nagy baráti körük van, az ne keserítsen el téged, mert azok csak érdekbarátságok, az ilyen csoportok csak bulizni meg pletykálni járnak össze, ha valamelyikük bajba kerül, akkor a többi otthagyja a fenébe és nem fog segíteni rajta. Ráadásul ezek még egymással sem őszinték. Én kerültem ilyen helyzetbe nem is olyan rég, borzalmas de tanulságos volt. Megtanított, hogy csak arra az egy-két emberre fordítsak időt és energiát, akik valóban a barátaim és akikről már bebizonyosodott, hogy segítenek nekem és kiállnak mellettem. Ha még nincs ilyen barátod, akkor se aggódj, előbb-utóbb találsz egy hozzád hasonló karakterű embert.
2012. nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16.59 levelezzél itt a gyakorin privátba. Legalább valakinek elmondhatod mi történt veled. Nevet, címet nem kell megadnod, csak beszélgessetek.
2012. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 k.lau13 ***** válasza:

Hát mindenhol van valaki, aki "rossz városba született". Én is így éreztem, de végülis nem bántam meg hogy itt vagyok. El se tudom mondani, menyire örülök, hogy nem olyan helyen élek, ahol már rég ezek közé az emberek közé tartoznék, mert elfog tőlük a hányinger. Megtalálod majd a sajt kis baráti körödet, csak keresni kell. Nekem is mindig ez volt a célom. Amikor kicsi voltam, csak két barátom volt, de nem hiányoztak a többiek. Örökké csak piszkáltak, én már akkor se vágytam oda. És soha nem tudtam volna bántani sem őket, szóval különösebben nem érdekeltek. Aztán később találkoztam még olyan emberekkel, akik jobban megértenek. Egy darabig voltak nyolcan is, akkor jó volt minden :) Mostanában már csak egy valaki van, akivel úgy tényleg, igazán megértjük egymást, még csak nem is a környezetemben, hanem az ország másik végén, és neten/telefonon tartjuk a kapcsolatot, nekem még is jó így, és nem aggódok rajta, hogy mit szólnak a többiek. Egy ideig azon voltam kiakadva, hogy tipikus olyan vagyok, mint a legtöbb film főszereplője, aki azon szerencsétlenkedik, hogy barátokat szerezzen, közben mindenki utálja, mert nem a legújabb zenéket hallgatja, vagy nem néz ki úgy, mint a többiek, stb... Aztán úgy elfogadtam, hogy valakinek ilyennek is kell lenni. És azt is felfedeztem, hogy más vagyok, mint ők, ami külön jó. Nem is vágyok már vissza oda, ahol még közéjük akartam tartozni...


NA, szóval :D Ezt most csak azért írtam le, egyrészt, hogy lásd, hogy nem te vagy így az egyetlen, másrészt meg, mert az ilyen emberek általában sokkal "értékesebbek", mint a többiek. Lehet nehezebb találni valakit, aki megért, de ha találsz, akkor sokkal jobban megért, mint másokat a "barátaik". Nekik csak azért kellenek barátok, hogy legyen kinek sajnáltatni magukat :))


De ahányan itt válaszolnak neked, annyi féleképpen lehetséges ez, annyian vannak hasonló helyzetben! :) Ismerkedj velük. Vagy, menj el valahova... Most nem tudom, mi érdekel téged, de pl. koncertekre, ilyesmi. Hasonló valakivel az érdeklődésetek, akkor már könnyebben összebarátkoztok, mert valószínűleg van bennetek hasonlóság, ami azt jelenti, hogy lehet hogy ő is így gondolkozik. :)

2012. nov. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!