Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért jutott nekem ez a sors?

Miért jutott nekem ez a sors?

Figyelt kérdés

több mint egy évbe tellett, amig lett barátnőm. Egy évig jártam bulikba, netes társkeresökre, stb, rengeteg lánnyal kavartam, de se dugni nem akartak hazajönni, randizni is alig. Akik össze akartak volna velem jönni, azok csunyák voltak. Nem hinném, hogy az átlag embereknek ennyire nehézkesen menne a becsajozás, ha más dolguk nem lenne mellette. Most nagy nehezen sikerült találnom egy barátnőt. A lelkem egy részét felőrölte a folyamat, a fásultság, hogy probálkozom, de folyton elutasitanak elöbb utóbb...


Most munkát kellene keresnem, és ugy gondolom kezdődik elöröl a lélekölö folyamat, ami hasonló ahhoz, ami a barátnökeresésnél volt. BME-n végeztem gépészt, mégse látok rá tul sok esélyt, hogy munkát kapjak, ugyanis fogalmam nicns hogy kezdjem el keresni. Van egy olyna érzésem, hogy élhetetlenségem 1-2 mondat után ki fog ütközni az állásinterjukon, ha egyáltalán eljutok ilyesmire. UGyanis nem nagoyn vannak ismerettségeim, akik beszervezzenek a melóba.


Ha igy végiggondolom nincs semmilen olyan vonásom, képességem, ami "könnyen megy" és kézzelfogható haszna van.


pl annakidején kisiskolás koromban, házi feladat volt 10 db összeadás, akkor én 10db kivonást csináltam meg véletlenül, noha az osztály nagyobb része még az összeadással is küszködött.


Miez, valami lájtos autizmus? Vagy csak el voltam kényesztetve gyerekkoromban?


2013. jan. 6. 22:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Megint csak a siránkozás.

Mindenki udja, hogy egy pályakezdőnek sokkal nehezebb, mint annak, aki már 20 éve a szakmában van. Evidens, hogy egy munkáltató szívesebben alkalmaz olyan munkaerőt, aki már bizonyított, mint egy olyat, aki életében nem dolgozott az adott munkakörben.

Volt egy negatív élményed. És? Ez ok arra, hogy elhasalj? Persze! Könnyebb megint csak siránkozni, meg magadat sajnáltatni, és előre belemagyarázni, hogy neked milyen rossz, és mennyire esélytelen vagy. Ez egyébként nagyon jól jellemzi a személyiségedet. Ha valami kis akadály előtt állsz, ahelyett, hogy tennél valamit, csak elhasalsz és sírsz. Ez már a kérdésed megírásán is látszik. Még véletlenül sem azt kérdezted, hogy miként lehetnél sikeresebb, hanem mindent rákensz kívülálló okokra, meg arra a csúnya gonosz sorsra.


Az meg, hogy valamiből hiány van, egész pontosna azt jelenti, hogy nincs elég használható munkaerő, holott lenne rá kereslet, és nem azt, hogy a csúnya gonosz multi beint, hogy akkor sem fog senkit alkalmazni, ha emiatt nem tudja üzemeltetni a gyárát.



Ahogy már mondtam, egyedül a hozzáállásoddal van gond. Mihelyett valamiért küzdeni kéne, te fogod magad, elhasalsz, és rinyálsz, hogy neked milyen rossz. Van egy olyan érzésem, hogy neked soha az életben semmiért nem kellett küzdened. Máskülönben legalább egy kis küzdés lenne benned, és nem dobnád hanyatt magad minden kisebb buktatónál.

Igen, lehet, hogy azért, mert el vagy kényeztetve. Nem autizmus ez, hanem puhányság. Minden a sеgged alá volt tolva, így aztán nem is tudod, hogy mi az, hogy küzdeni valamiért. Csak várod, hogy a sült galamb a szádba repüljön, és ha ez nem jön be, rinyálsz.

Mindenben csak a kifogásokat keresed. Ezzel tudod, annyi a gond, hogy ettől te semmivel nem fogsz előrébb jutni.

2013. jan. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
nőért küszködtem 1 évnél is többet. nehogy azt mondja már nekem valaki, hogy eljár egy átalgos fiu csajozni és egy évig tart mig talál egy vállalható lányt, aki össze is jön vele?
2013. jan. 7. 22:28
 13/27 anonim ***** válasza:

Műveltségedet mi sem példázza jobban, mint hogy például azt sem tudod, hogy az autisták kb. huszada rendelkezik az átlaggal nagyobb intelligenciával. És hogy huszonévesen is azzal kérkedsz, hogy alsóban ment a két órával később átveendő anyag, ahhoz csak gratulálni tudok. Akkor most én is zseni vagyok, mert ötévesen tudtam olvasni? Éljen.

Szerintem hagyd abba az önsajnálatot, másnak se repül a szájába a galamb.

2013. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Akkor kiábrándítalak: bizony van, hogy egy átlagos pasi egy évig gürcöl, mire barátnője lesz. Sőt, van, hogy tovább. Sajnos nem mindenki lehet az a full álompasi, ami után döglenek a nők. Csak veled ellentétben ők nem zuhannak össze, amiért van pár magányos hónap az életükben.

Egyébként gondoltam, hogy ki fogsz emelni valamit, egyetlen apróságot, olyasmit, ami egy átlagembernél egyáltalán nem ad okot a pszichés összeomlásra; és akkor ezzel az egy kiragadott momentummal próbálsz "takarózni"...

Csakhogy ugye ettől még az általános hozzáállásod ugyanúgy rossz, ugyanúgy a küzdeni akarásod egy hatalmas nagy nulla. Talpraesettséged is ugyanúgy zéró. Erre most hiába hozod fel azt, hogy egy évig nem volt csajod.

Ez nem több, mint kislányos hiszti. Semmi mást nem hangoztatsz, mint hogy mennyire sz*r az éelted, mennyire nyomorult vagy, mennyire kib*szott veled a sors, mert hogy volt egy év, amikor nem volt csajod. Hát agyf*sz. Nem vagy te valami hű de menő félisten, hogy mindig minden a vágyaid szerint történjen. Sokmilliárd másik emberrel megtörténik ugyanez. Egy évig nem volt barátnőd.. Istenem... tragádia... össze fog dőlni a világ...

Egyébiránt ez is jól példázza, hogy semmi tartás, semmi küzdeniakarás nincs benned. Egy tök sablonos, mindennapi dologból akkora problémát csinálsz, egy hangyaf*sznyi kudarcot úgy felnagyítasz, mintha valami rettentő nagy katasztrófa lenne.

#13-mal meg egyetértek.

2013. jan. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
hát én hallottam sok embert igy beszélgetni bkv-n meg vonaton meg itt ott, és többnyire arról számoltak be azok a fiatalok, hogy "több projekt fut egyszerre" vagyis hogy több vasat tartanat a tüzben. Egyik fickó ott mesélte a haverjának, hogy 5 csajhoz jár és alig tudja beosztani, hogy mindegyikhez eljusson, meg amugyis összevesznek rajta a lányok. UGYHOGY HAGYJUK MÁR...
2013. jan. 10. 19:28
 16/27 anonim ***** válasza:

És te két BKV-s kamubeszélgetés alapján vonsz le messzemenő következtetést meg általánosítást?

Bocs, de nincs kedvem a témában többet írni. Lehet, hogy diplomás vagy, de egy életképtelen s*gghülye. Teljesen mindegy erőlködnünk, mert úgysem veszed észre, hogy mennyire nagyon el vagy tévedve. Szánalom. Menj, és csinálj meg inkább 10 kivonást, mert kb. az elsősök vannak ilyen szociális érettségi szinten.

2013. jan. 11. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
azért van diplomám mert nem foglalkoztam azzal, hogy megtanuljak élni. Valoszinüleg ha csak 3-4-es átlagom lett volna gimiben, azzal is eljutok valamilyen gyengébb felsőiskolába...csak éppen anyáméknak nagy érvágás lett volna, hogy nem megyek neves egyetemre. Mindazonáltal anyám 2osztályt végzett gimnáziumból, apám villanyszerelő. Nagyapám és korábbi generációk meg földmüvesek.
2013. jan. 11. 04:01
 18/27 A kérdező kommentje:
senki sem mondja meg mit tegyek. Elmennék munkát keresni nagyon hamar kiütközne, hogy le vagyok agyilag maradva vagy 10 évet.
2013. jan. 11. 04:03
 19/27 anonim ***** válasza:
Ok, én feladtam. Lemaradtál, 10 évvel, ez már nem orvosolható, dögölj is meg hát! Ha valami nehéz, akkor ne csináld! Én tökre megértelek: még a végén kudarc érne. Édesanyádnak az biztosan nem lesz érvágás, hogy a kisfia negyven évesen is otthon rohad majd, mert legalább diplomás.
2013. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

van egy másik ovodás példám is.


már iskola elött tudtam a betüket, de szavakat nem tudtam leirni, csak a betüket egymás után. Anyámék már ettöl is odáig voltak meg vissza, ahelyett, hogy elmondták volna, hogy ez igy SEMMIT sem ér.

2013. jan. 11. 13:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!