Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért akarom ellökni magamtól...

Miért akarom ellökni magamtól az egyetlen embert, akit igazán szeretek?

Figyelt kérdés

Mástól is hallottam már ilyenről, de nem értem. Szeretem a barátomat, igaz, csak két hónapja vagyunk együtt, de már másfél éve tudom, hogy ő az igazi. Most valamiért mégis meginogtam ebben a hitemben. Az biztos, hogy szeretem, és ő is szeret engem. Tudom, hogy sosem tenne olyat szándékosan, amivel megbántana. De egyszerűen félek. Eddig nem sok boldogságban volt részem, és még most is hajlamos vagyok a depresszióra. Sokszor érzem úgy, hogy nem viszem semmire, nincs jövőm, vagdosom magam, ok nélkül sírok, túl érzékeny vagyok, félek megöregedni, és az evéssel is vannak gondjaim (kiskoromban anorexia, aztán kényszerevés, bulímia, most újra kényszerevés). Tele vagyok kétségekkel. Félek attól is, hogy nem elégednék meg a házasélettel, mert én olyan ember vagyok, aki szeret álmodozni, és mindig vágyik valamilyen új, furcsa, bizarr, mámoros élményre, hangulatra (nem tudom, mennyire érthető ez). Egy idiótának érzem magam. Most ott tartok, hogy a szakításon gondolkodom, pedig tudom, hogy folyton utána sóvárognék. Szeretjük egymást. Egy részem vele akarja leélni az életét, két kisfiút akar, a nevük is megvan. Egy másik részem viszont abban sem biztos, hogy a holnapi napot végig tudja csinálni. Pedig igazán nem vagyok rossz helyzetben, mindenem meglehetne, étel, lakhely, iskola, talán ész és tehetség is, nem tudom. Csak az akaraterő hiányzik belőlem, hogy merjek boldog lenni. Ragaszkodok a fájdalomhoz, amit már megszoktam. Magányra, elszigeteltségre, bánatra, szenvedésre vágyok.

Egy tizennyolc éves lány



2013. jan. 8. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Figyelj ha nekem nem is, de a baratnomnek is ilyen problemaja volt. Egyszeruen csak attol felsz hogy amint boldog leszel vele valami miatt elveszited, es nem akarod azt az uresseget utana. Ez tulajdonkeppen egy onvedelmi reakcio: konnyebb elfogadni, hogy te hagytad ott, mint hogy o teged.
2013. jan. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Sikerult megoldani? Nekem is hasonlo problemam van
2017. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hali, most válaszolok, jócskán megkésve. Sajnos szakítottunk még abban az évben, június környékén. És azóta is rendszeresen eszembejut, hogy mégis mi a francért nem működött az a kapcsolat. Most is csak arra tudok jutni, hogy féltem szeretni és még inkább szeretve lenni. Sokat veszekedtem, könnyen kiborultam. Most már nem vagyok szerelmes a fiúba és nem tudnék összejönni vele... Habár ő sokszor felhozta. Azóta sem volt komoly kapcsolata, és még pár hónappal ezelőtt is beszéltünk, akkor is azt mondta, hogy újra kellene próbálnunk. Sajnos én már nem érzek úgy. :( Talán ha akkor tovább kitartunk... Annyi rossztól megkíméltük volna magunkat, ha akkor nem adjuk fel. Ennyit tudok mondani.
2018. máj. 21. 13:54
 4/4 anonim válasza:

Szia Kérdező!

Mi újság azóta? Volt új kapcsolat, túl tetted magad rajta?

2021. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!