Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Mit tegyek, hogy végre elfogad...

Mit tegyek, hogy végre elfogadjanak? Tudom, nem a világ legnagyobb problémája, de annyira magam alatt vagyok emiatt.

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és egyáltalán nem érzem jól magam. Végre kibékültem magammal, elfogadtam, hogy soha nem leszek már 40kg és nem fognak bolonondulni értem a fiúk, de a szüleim ezt megakadályozzák. Úgy érzem, rosszul neveltek, sokáig lenéztem mindenkit, így a legtöbben utáltak vagy egyszerűen csak semmibe vettek, de én sosem értettem, miért. Persze voltak barátnőim, de nem sok, és bármikor otthagyhatnak, én meg rettegek az egyedülléttől. Felismertem, hogy ez így nem jó, és változtatnom kellene, de nagyon nehéz, mert a szüleim szerint az osztálytársaim bunkók, nehogy rájuk hasonlítsak már, stb. Szóval megakadályozzák ezt. Eddig sem voltak velem kibékülve, nőis alkat vagyok, viszont a családomban mindenki Vicotria Beckham, szóval engem kövérnek titulálnak. Azt akarják, hogy hasonlítsak rájuk, de én nem akarok rájuk hasonlítani. el kell járnom egy csomó helyre, amit nem is szeretek, nem érdekli őket más, csak a tanulás, nem beszélhetek velük az érzéseimről, mert nekik erre nincs idejük. Az egyetlen, amiben tehetséges vagyok, az az írás, írok is regényeket, de ez nem elég nekik. Egy szóval, a szüleim és a testvéreim szerint én egy eltunyúlt, mindenre alkalmatlan alak vagyok, akit hajtani kell, mint az igás lovat ( szó szerint idéztem ), mert magamtól nem vagyok képes semmire. Nem érdekli őket a személyes problémáim, a katasztrofális szerelmi életem, semmi, csak az iskola, és akkor is csak lecseszni tudnak. Eddig jó tanuló voltam, de most egyre romlok, és nemmcsak az a jegyeim, az egészségem is. Mindig az van, amit ők mondanak, mindig legyek hálás, de csak anyagilag segítenek, érzelmileg nem. Nincs is életem, csak egy robot vagyok, akit a szülei irányítanak. Nem tudok senkivel beszélni, úgy érzem, felőröl a sok kamaszprobléma. Az egyet.en mentségem az írás volt, de alig van rá lehetőségem a sok plusz izé miatt, amit muszáj csinálnom. Tudom, örüljek, hogy nem halok éhen, stb. de olyan szarul és egyedül érzem magam. Mi tévő legyek? Mit csináljak a családommal, ahová egyáltalán nem is vagyok való, mert teljesen mások a világnézeteink? Egész gyerekkoromban azt hallgattam, hogy ebben nem vagy jó, abban nem vagy jó. Kérlek, adjatok pár tanácsot!

16N



2013. jan. 8. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Soha nem fognak elfogadni. Ez ellen nem tudsz mit tenni :S. Költözz el, minél előbb, de ahogy látom még 16 éves vagy, így ez még nem opció. Nincs más mint kitartás. Esetleg keresd fel az iskola pszichológust, hát ha tud segíteni ebben!
2013. jan. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Szia!

Én is az elköltözést tanácsolnám. Ha leérettségizel, mehetnél másik városba egyetemre, és akkor lehetnél kolis.

2013. jan. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Szia,


Én is voltam hasonló helyzetben igaz ffiként, nekem a megoldás akkor az jelentette, hogy kizártam a családomat minden engem érintő dologból és közöltem, hogy itt a vége és nem tovább, saját életet akarok én is.


Ebből hiszti lett aztán, az ő részükről maradt a kommunikáció a béka feneke alatt. Ami nem is igazán zavart, mert eddig sem volt jobb.


Elkezdtem a saját dolgaimmal foglalkozni, aztán ebből szerencsére nem sokkal később munkám is lett így, már nem maradt más függőség csak a lakhatás kérdése. Aztán 18 évesen érettségi után irány az egyetem + munka, majd nem sokkal később az albérlet és a külön lét, akkor és azóta is nagyon sokat dolgoztam, de megérte, mert most 24 évesen saját vállalkozásom van, saját házam és jó autóm.


Ezt azért írtam le, hogy lásd van más alternatíva is mint az, hogy tűrőd, hogy családod határozza meg a személyiségedet. De ez csak akkor működik, hogy erős és kitartó vagy, a semmire ne vagdalkozzál és ne tegyél meggondolatlan kijelentéseket, mert nem tudhatod, hogy mikor nincs vissza út.

2013. jan. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Tudjátok az abaj, hogy a tesóimmal egyáltalán nem így viselkednek, sőt, engem csesztetnek, hogy miattam húzzák le őket ( én vagyok a legidősebb ). Ha meg elmondom a problémáimat, megsértődnek, hogy bezzeg ők mindent megadtak. Saját lakásom már van, de szerintem nem költözhetek el rögtön, mert akkor életem végéig zaklatni fognak. ezért akarok külföldre egyetemre menni. Komolyan, néha azt kívánom, bárcsak élnénk villa helyett valami kalyibában, csak szeretnének jobban, nem érdekelnének az anyagiak. De azért köszi a válaszokat!
2013. jan. 8. 22:03
 5/5 anonim ***** válasza:

A sok plusz izéből talán egy kettőt abbahagyhatnál, mert, hogy már elég idős vagy, hogy eldöntsd, hogy ennek számodra nincs értelme. Vagy ha elég jók a jegyeid, mondhatod, hogy ne szóljanak bele, ha már jól teljesítesz. Meg ha az érzelmeid nem érdeklik őket, akkor tömény logikával próbálj érvelni. Így fél egykor ennyi jutott eszembe:D

20f

2013. jan. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!