Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek amíg világ a...

Szerintetek amíg világ a világ addig alapvető dolog lesz, hogy a házimunka a nő dolga?

Figyelt kérdés
2012. júl. 16. 16:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
73%

Szerény történelmi ismereteim szerint amióta az emberi fajt számon tartják a történészek is ,azóta nem egy életközösség volt ahol nem kellett házi munkát végezni, mert nem volt ház vagy a férfiak látták el azt.


Tehát a kijelentésed nem helytálló.

2012. júl. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
milyen korban volt ez? tudsz nekem példát írni vagy valami szöveget erről?
2012. júl. 16. 16:51
 3/62 anonim ***** válasza:
7%

Kié másé lenne? :) Persze a férfi is segít, de én még olyan férfival nem találkoztam, aki kivasalt volna :))) Vagy amikor a gyerekkel itthon vagyok, akkor munka utn siet haza és mos-főz-takarít.

Amúgy meg szerintem jól állunk. Régi időkben, még ennyit sem segítettek a férfiak.

De ahogy elnézem a mostani fiúkat, hogy mennyire nőiesednek, a lányok meg mennyire karakánok lettek, háát...elképzelhető, hogy egyszer a nők fognak építkezni, a férfiak meg gyereket szülni-nevelni és háztartást vezetni :)

2012. júl. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
90%
Nem alapvető dolog ma sem, csak a sok hülye hagyja magát, hogy nehogy elhagyja a pasi...
2012. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
2012. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 A kérdező kommentje:

akkor most én tartassam el magamat, mert régen a nők nem dolgoztak, hanem volt idejük otthon takarítgatni meg gyereket nevelni? ha már dolgozik a nő is akkor a férfi miért nem veszi ki a dolgát a házimunkából is?

csak szerintem szemétség?

2012. júl. 16. 17:00
 7/62 anonim ***** válasza:
100%
4 Kimondtad a frankót,ez az igazság,úgyhogy én már nem is írok semmit.
2012. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
95%

Hát, nálunk a férjem vasal, mert egy gyerekkori vasaló-baleset óta nem vagyok hajlandó hozzányúlni.


Általánosságban, ha a kapcsolat elején a nő ugrál és csinál mindent, akkor később már kár csodálkozni, ha a házimunka szempontjából tétlenségre kondicionált férfi nem érti, miért várják el tőle, hogy bármit is megcsináljon.

2012. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem kell a férfinem ellen fellázadni; annyit kell tenned, hogy azzal az egy férfival, akivel élsz, megbeszéled, hogy ki hogyan lát el milyen házimunkát.

25/L

2012. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
86%

hát jó...

Amazonok. Ott a férfit főleg házi munkára tartották.

Aztán ősközösségekben a nők csak gyereket neveltek és gyűjtögettek, meg várták haza a vadászókat, tehát elve nem lehetett ott házi munkát végezni.

Aztán Kínában is volt egy elszigetelt közösség, ahol a nők irányították a családokat és főleg a férfi csinált mindent (bár ez NG-s infó)

Most ennyi jut eszembe.

2012. júl. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!